Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyikünknek kellene engedni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyikünknek kellene engedni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék kérni mert az ismétlődő veszekedések tönkreteszik a kapcsolatunkat. Középkorú pár vagyunk,nekem egy fiam van,páromnak kettő és egy lánya,egyik sem közös. Habár felnőttek és már külön élünk tőlük,mégis miattuk és párom családja miatt van a legtöbb konfliktusunk. Nekünk nincs mindig egyszerre szabadnapunk,ünnepeken sem,én szeretnék olyankor kettesben lenni párommal,kicsit kikapcsolódni. Persze karácsonykor például egy ebéd a fiammal,illetve az ő gyerekeivel természetes. A baj páromnak nagy családja van,gyerekek,párjaik,testvérek,szülők. Minden ünnepen egy napot velük kellene tölteni úgymond bezárva egy lakásban beszélgetve. Nekem ők nagyjából idegenek,nincs velük témám,nekem rendkívül megterhelő ez a sok ember és nem is akarok menni. Párom emiatt haragszik,nem érti miért nem érzem jól magam családi körben. Én nem érzek irántuk semmiféle családi érzést,talán velem van a baj? Életem nagyobb részében más családom volt és van. Párom jogosan várja hogy jól érezzem magam ilyen helyzetben? És neki van igaza ha nem érti meg miért nem szeretnék menni?
2019. nov. 4. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elveszi a kedved, hogy a kettesben töltött idő helyett a családjához kell menni.

Idegesítő is lehet, hogy ha van nehezen egy szabadnap, akkor is menni kell olyanokhoz akiket jóformán nem is ismersz, csak jópofizni kell. Nem lehet hogy nem a családjával van neked bajod, hanem hogy a szabadnapod amit vele akarsz tölteni az soha nem jön össze?

Szerintem tökre érthető hogy nem tetszik neked.

* De most olvasom, hogy ez az ünnepekre érvényes, az meg teljesen természetes hogy olyankor a család együtt van. Arról viszont feltétlenül beszélni kéne, hogy te az ő családjában kirekesztettnek érzed magad, feszengsz, nincs téma. Ezen lehetne dolgozni, hogy ne így legyen. Ha túlságosan rátok vannak akaszkodva a család, akkor le kell építeni egy egészséges szintre.

2019. nov. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem parodnak eszre kellene vennie, hogy a kapcsolatotok kellene, hogy a legfontosabb legyen.

Valahogy meg kellene vele ertetned, hogy az az o csaladja, menjen nyugodtan, ha akar, de teged ne kenyszeritsen erre.

Ezt mindenkinek meg kellene ertenie.

2019. nov. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen ezek az összejövetelek leginkább az ünnepekre érvényesek,de mindegyikre. Én már lassan gyűlölöm az ünnepeket emiatt és előre félek tőlük. Mert elvárás hogy ekkora társaságban érezzem jól magam,holott legszívesebben karácsonykor is sírtam volna annyira magányosnak és oda nem illőnek éreztem magam. Hiszen az a szeretet ünnepe,de nekem ők jóformán idegenek. Persze udvariasságból hozzám szólogatnak néha,de érezhetően ők is együtt érzik jól magukat,van témájuk bőven. Párom persze hogy jól érzi magát szeretteti körében,én meg csak szenvedek. Hiába mondja párom hogy ők most már az én családom is,nem érzek semmilyen kötődést. Ő haragszik,miért nem tudom jól érezni magam,nekem meg fáj hogy nem ért meg. Már magam sem tudom melyikünknek van igaza. Ha még tudtok tanácsot adni annak örülnék.
2019. nov. 4. 12:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha karacsonyra meglepned egy utazassal, csak ketten, egy het, tavol mindentol.

Ez megoldana a gondot, legalabb egy evre. Mar ha megengedheted magadnak.

2019. nov. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utazást nem engedhetném meg anyagilag,de párom nem is biztos hogy örülne neki karácsonyi időszakban mert neki a családja az első.
2019. nov. 4. 12:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Átérzem a problémádat, és nem tartalak hibásnak. Meg kell határozni egy minimum és közös, kompromisszumos megoldást, ha működik... A párkapcsolat olyan mint a bicikli, ha nem tekerik eldől, a párod nem tekeri eléggé, az biztos.
2019. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy olyan köztes megoldást javasolnék, hogy karácsonykor a közös ebéden vegyél részt, ahol a te fiad is ott van. De amikor külön kell találkozni, akkor max egy-két órát légy velük, majd utána menj el, hogy dolgod van. Akár szervezz a fiaddal találkozót, vagy barátokkal. Nem vagy köteles az egész napot velük tölteni. Ezt a párodnak is meg kéne érteni.
2019. nov. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem rövid időre oda lehet menni a családhoz. Nekem is volt párom, akinek együtt karacsonyoztam a párjával, picit kivulallo voltam, de azért jó volt. Kedvesek veled, valószínűleg nem először töltesz velük időt, szerintem jobban isnbe tudtál volna már illeszkedni. Mióta vagytok együtt?
2019. nov. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudnék eljönni mert faluban laknak,együtt megyünk autóval. Próbáltam beilleszkedni de csak egyre rosszabb,nagyon zavar a nagy társaság és nincs közös téma. Legtöbbször olyasmikről beszélnek ami régebben velük történt,én hozzá sem tudnék szólni. Úgy érzem magam mint aki senkit sem érdekel ott,csak az illem miatt hívnak.
2019. nov. 4. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!