Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm felsőfokú angol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm felsőfokú angol vizsga mellett nem érti az angol nyelvű filmeket?

Figyelt kérdés

Már sokszor észrevettem hogy nem akar angolul filmeket nézni. Mindig tiltakozik. Felsőfokú a vizsgája belőle, gyakran dicsekedik is vele, veszekedéskor a fejemhez szokta vágni hogy én nem is beszélek nyelveket. Amikor megvédem magam, hogy de, akkor elkezdi hogy mutassam be róla a papíromat. 1 évig voltam USA-ban cserediák és Apám családjának a fele ott él, többször nyaraltunk náluk, sokszor gyakorlom velük a nyelvet. Suliban is végig angolul tanultam. A munkámban nem kell a nyelvvizsga, mivel saját vállalkozásom van!

Gyakran veszem észre hogyha mégis angolul nézünk valamit, akkor soha nem nevet a poénokon, ha visszamondok valami jó szöveget, akkor értetlenül néz. Viszont utána ha magyarul megnézzük a filmet újra, akkor szétröhögi magát azokon amiken előtte nem nevetett. A cselekményről is amikor beszélünk nem szól nagyon hozzá, majd amikor kijön a magyar szinkron akkor a kedvenc filmje lesz! A munkájában írásban használja csak az angolt, de azt jól tudja, ez biztos!

Létezik hogy felsőfokú mellett nem érti az angol beszédet? Múlt évben volt velünk az USA-ban de végig a rokonaim beszéltek meg én is amennyit mertem (kicsit szégyellős vagyok még idegenek előtt beszélni) de a barátnőm meg sem szólalt szinte végig csak magyarul. Amikor kérdezett tőle a kiszolgáló, akkor is a nagybátyám válaszolt mert csak nézett kukán. Azt szerette volna tudni a csaj, hogy kér-e fahéjat a kávéra?

Miért nem vallja be ha nem tud rendesen angolul? Nem szégyen az, én se nagyon merek beszélni, írni meg szinte egyáltalán nem. A beszédet viszont kiválóan értem. Találkoztatok már ilyennel?


2019. nov. 17. 21:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Persze, hogy létezik. A nyelvvizsgának köze nincs a nyelvtudáshoz. Ha betanulod amit kell, meg lehet csinálni.


Én is beszélek nyelveket, van olyan, amin zavartalanul nézek meg bármit, mégsem vizsgáztam belőle, mert nem kell. Sokan vannak így.


Sok nyelvvizsgázott ismerősöm csak mekegi-makogja a nyelvet. Általában diplomához szenvedik ki.

2019. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%
Barátnőd nem csak a nyelvet nem tudja rendesen, de emellé még fura is, nem mondta még senki?
2019. nov. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
13%
EGO kollega miatt
2019. nov. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
Hát fura, az biztos. Am az amerikai angolt sajnos én is nehezen értem, jobban szeretem ha feliratozva van pluszban, de gondolom az miatt van hogy az iskolákban brit angolt tanítanak itthon. Azért a Texasi beszédet te sem biztos, hogy megértenéd. ;]
2019. nov. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
Egyszer egy magyar nyelvvizsgákról szóló riportfilmben mondta az egyik vizsgázó diák, hogy a magyarországi angol nyelvvizsgákhoz nem angolul, hanem "rigóul" (Rigó utcai nyelvvizsgaközpont) kell tudni.
2019. nov. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Azért eredeti nyelven és hanggal nézni egy filmet odafigyelést igényel. Pláne, hogy legtöbbször motyog a színész, a beszéd alig hallható. Aztán rájön még a tájszólás.


A texasi az tényleg durva.



Amúgy az itthoni nyelvvizsgák a nyelvtanra mennek rá. Ami pont nem érdekel (annyira) egy külföldit, az a lényeg, hogy megértsen, hogy beszélj.

Aztán miután megkaptad a papírt már nem is kell beszélned az adott nyelven.

(Erről tudnék sorokat írni)

2019. nov. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon sokan átcsúsznak minimum ponttal vagy felhúzzák levélírogatással amit elég bemagolni. Én ugyan egy nehezebbet csináltam de még ott is átengedtek olyan embereket akik meg se tudtak szólalni csak tőmondatokban. Aki bemagolgatja mindegyik tételt és mondjuk nem tesznek fel neki bonyolultabb kérdéseket az éppen átmehet úgy, hogy semmit nem ért élő kommunikációból.

De egyébként nyilván más az élő beszéd, főleg ha erős akcentussal beszél valaki ami előfordul azért. Teljesen máshogy beszélnek mint ahogy te tanulod, nálunk még az angoltanárok se tudnak angolul. Megtanítják "magyar akcentussal", tök más kiejtéssel mint az eredeti angol. Én így jó pár év minden napos beszéd után horvátokkal meg szerbekkel már minden angolt értek.. :D De amíg csak a suliban tanultat használtam és tudtam addig nekem is volt olyan, hogy párszor meg kellett hallgatni, hogy mit is mondott a filmben valaki és csak utána értettem meg.

2019. nov. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon is elképzelhető.

Rengetegen középfokú nyelvvizsgával hebegni-habogni is alig tudnak.

Nincs mögötte gyakorlat, nyelvhasznalati képesség, csak a vizsgára bemagolt temakorok.


Jó hír viszont, hogy az ilyen passzív tudás anyanyelvi környezetben hamar aktív lesz.

Ha te egy évig cserediák voltál, az neked hatalmas elony, de ezt nyilván te is tudod.

És a barátnőd egy év kint két után sokkal jobban ertene és beszélne, mint te, mert meg van neki a tudás, csak nem volt alkalma használni a nyelvet.

A beszédertesthez pedig rengeteget kell hallgatni a jelenlegi szintjenel mindig kicsit (!) nehezebbet.

2019. nov. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én majdnem napi szinten használom az angol nyelvet de a filmeket én sem értem mindig. Azonban egy interjút meg szoktam érteni. A való életben az emberek kicsit lassabban beszélnek mert nem bemagolt szöveget kell mondjanak.
2019. nov. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Azt nem tudom, de szerinted nem kellemetlen, hogy ezzel érvel egy vitában? Csodálkozom, hogy nem ezen agyalsz helyette, mert szerintem ez még akkor sem lenne oké ha amúgy az érve igaz lenne. Miért akar lehúzni? Kisebbségi komplexusa van és azzal próbál feléd emelkedni, hogy téged leértékel. Nem tudom, nekem ez nem igazán férne bele egy kapcsolatba ez a hozzáállás.
2019. nov. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!