Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból alap/közép szintről...

Angolból alap/közép szintről felsőfokúig eljutni lehet így egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Angolból az alap és a középfok között van kb a nyelvtudásom.


Most felvettek levelezőre, viszont ezen a szakon egy felsőfokú nyelvvizsga a diploma feltétele.

Kérdésem, hogy munka és levelezős egyetem mellett szerintetek reális-e eljutni az egyetem végére felsőfokú szintre angolból?


Vagy passziváljak inkább 1 évet, és azidő alatt csináljam meg a felsőfokút?


Melyiket csinálnátok és miért?



2019. aug. 30. 13:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Természetesen egy jó magántanárral gondoltam.
2019. aug. 30. 13:35
 2/5 anonim ***** válasza:
Kezdd el az egyetemet, haladj vele, mellette tanuld az angolt tanárral középfokig. Onnan pedig egyedül és meglátod meddig jutsz. Ha kell még idő, akkor majd a vége előtt passziválsz, vagy mindent megcsinálsz és csak az kell, hogy megkapd a diplomádat.
2019. aug. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2:

Köszönöm válaszod.

Úgy gondolod, hogy munka mellett (2 vállalkozásban vagyok vezető tisztségviselő) és egyetem mellett, bele kell férnie?


Egyébként az hogy működik, hogy ha már meglenne a diplomám, de csak a nyelvvizsga hiányzik, mennyi idő áll még rendelkezésre, hogy teljesítsem ezt a feltételt is?

2019. aug. 30. 14:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Ajjaj. Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de vezető tisztségviselőként majd minden fontosabb lesz, mint a nyelvtanulás. Mindig lesz egy indok, most az évvégi hajrá miatt egy hétig félreteszem az angolt, ma este a holnapi értekezletre kell ppt-t gyártani, ma munkavacsora lesz, nem tehetem meg, hogy nem iszok meg két liter konyakot, stb., végtelen sorban.

Amúgy az idő olyan értelemben elég lenne rá, hogy a vége felé már a tanulás gondolatára is hányingered lesz, ha az egyetemi tanulnivalóid után (este 9? 10?) pihenésképpen ugyancsak tanulnod kell. Ettől van az, hogy szól a feleséged, hogy csöpög a csap, oszt leordítod a fejét, az 561-edik alkalom után egy levelet találsz a konyhaasztalon.

2019. aug. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4:

Kötetlen időbeosztásban végzem a munkám, kb heti 15 órát dolgozok ténylegesen.

2019. aug. 30. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!