Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kapuzárási pánik 25 évesen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapuzárási pánik 25 évesen?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy tudom, régen rossz ha ilyen megfordul a fejemben, és mikor barátnőm anno 7 éve ugyanezt tette a barátjával, akkor még én is furán néztem rá.


Szóval a sztori, 25 éves nő vagyok, jelenleg 6 éve párkapcsolatban. Előtte 14 éves koromtól szintén volt egy 5 éves kapcsolatom, a kettő között pedig 6 hónapig voltam szingli. 4 éve együtt élünk a párommal, viszont utólag kicsit bánom a gyors összeköltözést, hisz emiatt rám hárult már 21 éves koromtól, hogy két emberre főzzek/mossak/takarítsak, kimaradtak az egyetemi évek is, a meggondolatlan cselekedetek, a kollégium, hisz minden időnket együtt töltöttük.


Most kezd valahogy betelni a pohár. Azt érzem fiatal vagyok még, és a két hosszútávú kapcsolatom miatt alig éltem. Alig buliztam, alig ismerkedtem, kimaradtak a flörtölések, igen, az egyéjszakás kalandok is. Lehet, hogy nem is vagyok ez a tipus, de mivel nem próbáltam, így szinte nem is ismerem magam hogyan reagálnék 1-1 ilyen helyzetben. Kicsit zavar ez a monotonitás is. Nekem már az is nagy szó lenne, hogy nem kell beszámolnom hova megyek munka után, magam tervezem meg a heteimet, akkor kelek és fekszek amikor szeretnék, azt a filmet nézem meg amihez éppen kedvem van, nem kell más után pakolásznom napi szinten, egyszóval senkihez sem kell alkalmazkodnom. Kicsit elveszett báránykának érzem magam a nagyvilágban, hisz mindig volt egy társ mellettem, így sosem kellett egyedül helytállnom semmiben. Ebben is úgy szeretnék változni, felnőni, kimozdulni a komfortzónámból és a saját gondolataim után menni.


Szeretem a barátomat, mellette teljesen meg merek nyílni, nagyon egy hullámhosszon vagyunk, és látom, hogy jó férj és apa lenne. Ha 30 évesen ismerem meg, nem is lenne kérdés, hogy vele akarok örökké maradni. Így viszont olyan nehéz, mert egyszer élünk, és tényleg emiatt sok mindenről lemaradok. Félek attól is, hogy 30 évesen majd teljes kapuzárási pánikom lesz, és azt érzem kimaradt egy csomó-csomó minden az életemből.


Visszatérve az első mondatomra, barátnőm a érettségi után jelentette be, hogy bár nagyon szereti a barátját, mégis befejezi a 3 éves kapcsolatát, mert kezdődik a nagybetűs egyetemi élet, ahol nem szeretne senkihez kötődni, csak élni. Eddig nem igazából értettem miért tette ezt, hogyan tud elengedni egy fontos személyt az életéből egy ilyen miatt, most meg ugyanebben a helyzetben érzem magam. Fogalmam nincs mit tegyek, engedjek el egy társat úgy, hogy szeretem azért, hogy megtapasztaljam az életet, vagy engedjem el a vágyaimat azért, hogy egy olyan társ mellett maradjak, akivel lehet, hogy egy szép hosszú jövő vár ránk.


2019. nov. 24. 00:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
70%

Kiélés ide vagy oda a jelenlegi párod egyáltalán nem hozzád való ez teljesen egyértelmű. Már az önmagában is szakítóok, hogy egyedül főzöl, mosol, takarítasz kettőtökre. Ilyen emberrel eszedbe ne jusson gyereket vállalni.

A másik pedig az, hogy ha valakivel nem tudsz bulizni, szórakozni, élni, akkor nagyon nem hozzád való. Hogyha egy kapcsolat miatt el kell dobni minden szórakozást és olyan érzésed lesz miatta, hogy te nem is éltél még akkor nagyon rossz emberrel vagy együtt.

2019. nov. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
44%

"a két hosszútávú kapcsolatom miatt alig éltem"

- ez pontosan mit takar?


Bulizásokat, szexeléseket ezzel-azzal vagy teljes önfeladást, korlátozást,- nagyon nem mindegy.

De kár is erőlködni itt bármit is, mindenki saját bőrén tapasztalja meg a valóságot, majd te eldöntöd hogy neked hogy jó.

2019. nov. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
62%
Ebből boldog párkapcsolat úgysem lesz, ha most így érez. Rádumáljátok, hogy maradjon vele, és akkor majd lelép 10 év múlva, két gyerek után, vagy egész életében hiányérzete lesz és bedepizik. Semmi értelme. Lehetséges, hogy később meg fogja bánni, ha szakít, de ha nem, azt biztosan.
2019. nov. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
72%
Az erkölccsőszök akcióban...
2019. nov. 25. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!