Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Komoly párkapcsolat, hirtelen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komoly párkapcsolat, hirtelen szünetkérés. Kapuzárási pánik? Tapasztalatok? (bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Közel 3 éve vagyunk együtt barátnőmmel (én=27 éves, ő=22 éves). Mindigis nagyon szerettük egymást, ezt az időszakot komolyabb vita vagy válság nélkül töltöttük el. Az egyetlen dolog, ami bántotta, amit sérelmezett, az az, hogy én nem akarok világot látni, nem szeretnék külföldre menni, nekem fontosabb az otthon, a család. De ezt mindig sikerült megbeszélnünk és mindig beismerte, hogy én vagyok a legfontosabb neki és az hogy együtt legyünk, nem az hogy hol. Az idő haladtával elkezdtünk komoly dolgokról is beszélgetni, családalapítás, házasság, karrier. A külföld és otthon kérdésre a kompromisszumunk végül a fővárosba való összeköltözés lett, amelyet egyébként rendkívül várt és foggal-körömmel harcolt érte, hogy összejöjjön. Mindig ódákat zengett arról, milyen jó lesz majd együtt lakni és hogy nincs semmi, amitől tartanunk kell, mert mindent tudunk egymásról, nem szégyellünk egymást előtt semmit és ez megnyugtató. Boldog volt, kiugrott a bőréből. Elkezdett egy sulit, mellette diákmunkát vállalt, én is gyorsan elhelyezkedtem egy számomra kedves munkahelyen. Úgy tűnt minden oké. Aztán eltelt fél év. A vizsgaidőszak, a tanulás, a munka súllya alatt elkezdett összeroppani, nem voltak közös programjaink, mert mindig azt mondta, hogy tanulnia kell vagy hogy fáradt, kimerült a munka miatt. Az utóbbi egy-két hónapban nem volt említésre méltó közös programunk. Néha csúnyán, kaffogva beszélt velem. A szexuális életünk is majdnem a nullára redukálódott, mert ahhoz sem volt soha kedve, ereje vagy éppen fájt is neki. Végül egyszer, mikor éreztem hogy nagy a baj, leültem vele, hogy mondja el mi nyomja a lelkét. Azt mondta: "Szeretlek, de nem érzem jól magamat, nem vagyok boldog. Most egyedül szeretnék lenni egy kicsit." Akkor úgy kiakadtam, hogy egy egész napra elmentem otthonról. Pár óra után üzeneteket küldött meg hivogatott, de nem válaszoltam. Gondoltam, ha egyedül szeretne lenni, akkor miért keres? Aztán este mikor hazaestem, ő kisírt szemekkel, zokogva ölelt magához. Leültünk újra beszélni. Elmondta, hogy nem érti miért mondott ilyeneket nekem, nem úgy gondolta, és hogy szerinte segítségre van szüksége. A szemembe nézett és azt ígérte, hogy rendbe vagyunk. Teljesen megsajnáltam és próbáltam nyugtatgatni, hogy ott vagyok neki és segítek rajta. Aztán elgondolkodtam azon, nekem mit kéne máshogy csinálnom, min kéne változtatnom, mert erről én is tehetek. Úgy gondolom el is kezdtem mindent megtenni ennek érdekében. Eltelt 2 hét, de komolyabb változás nem történt. Szex semmi, közös program abban merült ki, hogy lefeküdtünk egymás mellé aludni. Majd bejelentette, hogy hazamegy két hétre, egy alkalmi munka miatt, amiben minden évben részt vett eddig és most is szeretne ott lenni. Bíztam benne, mondtam neki menjen csak. Aztán mikor eltelt 2-3 nap, közösségi oldalakon köszönt vissza, hogy kijár inni, lerészegedni, rágyújt (miattam szokott le róla), engem pedig egyáltalán nem keresett komolyabban, nem mesélt, nem igazán hívott , hogy mizu. Rákérdeztem, hogy van e valami baj, mert rosszat érzek. Ezt válaszolta:

"Nem akartam ezt itt leírni, de mivel elkezdted.. Múltkor, amiket mondtam, nem véletlenül mondtam. Azóta is úgy érzem ezeket a dolgokat, ami nekem is nagyon faj. Emiatt próbálok kicsit kevesebbet írni, nem annyira veled foglalkozni, hogy lássam, milyen. Szeretlek, de nem érzem jól magamat es sajnálom, hogy ezt így le kell írnom. [...] Én is azt érzem, hogy te vagy életem szerelme es hozzad akarok menni feleségül es tőled akarok gyerekeket, de ez annyira messze van es most teljesen mást akarunk. Es nem akarlak téged bántani, veled kicseszni, de ez mar az én egészségemre megy rá"

Természetesen folyt tovább a beszélgetés, veszekedés lett belőle. Megtudtam, szünetre készül. Be szeretné pótolni, azt amit anno miattam fiatalon félredobott. Menni világot járni, külföldön dolgozni/tanulni, országról országra menni, aztán majd egy vagy két év múlva hazatérni és onnan folytatni, ahol abbahagytuk. Hiába súlykolom bele, hogy ez így nem fog menni és nem az a megoldás hogy elmenekül a dolgok elől, meg hogy egy két hónap és már eszébe sem jutok majd, ha most ilyen állapotban itt hagyja a kapcsolatunkat, de ő meg van győződve róla, hogy nem tud olyan dolog történni, nem tudunk úgy eltávolodni egymástól, hogy végül ne oldjuk meg, ha hazatért. Én hajthatatlan vagyok, azt is felajánlottam, hogy vele tartok, minden elvemet és büszkeségemet félredobva, de azt mondja, hogy ő ezt most egyedül szeretné végigcsinálni, kipróbálni magát, mert hogy fiatal és annyi mindent csinálhatna még. És kihangsúlyozta, hogy nem arra gondol, hogy mindenkivel összefeküdni, dugni. Amikor felháborodva, azt mondom neki, hogy szerintem már nem szeret, csak ragaszkodik és magának sem hajlandó beismerni, teljesen kiakad és visszatámad, hogy hogy gondolhatom, hogy valaha is megcsal vagy mással lesz. Hiába mondom neki, hogy ezzel végleg kinyír mindent közöttünk úgy érzem, és hogy ha szeret itt marad velem és megpróbáljuk együtt leküzdeni ezt és megoldani a problémákat. Egyik fülén be, a másikon ki.

Az volt az utolsó gondolata hozzám, hogy majd személyesen elmondja mit akar pontosan. Azóta nem beszéltünk. Nem keres, nem ír, nem hív és még napokig vissza sem fog jönni ide hozzám. Én meg itt fekszek és örlődöm az egész alatt a lakásban, ahol elvileg az annyira áhított közös jövőt terveztük megalapozni.

Én vagyok a hülye, hogy azt gondolom épp a kapcsolatunk halálos ítéletét készül aláírni ezzel az egész akcióval? Mást sem olvasok a neten, hogy egy távkapcsolat is komoly szakítópróba tud lenni és ott azért folyamatos a kapcsolattartás meg havonta-kéthavonta összetalálkozás van. Ő meg el akar tűnni lehet évekre, egyedül lenni távol tőlem. Hogy gondolhatja, hogy ebből bármi jó fog kisülni?


2016. júl. 24. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyire is szeret, erősebb benne a szabadulás vágya. El kell engedned, bármi lesz is a vége. Ha akarnátok sem tudnátok ugyanott folytatni, ő most más útra lépett, a régi már idegesíti, beteggé teszi. Jelenleg nem azonosak a céljaitok.

Kár lenne megállapodni előre bármiben is, lehet, hogy majd újra összejöttök, de lehet, hogy végleg eltávolodtok egymástól, ezt nem lehet tudni. Egyszerűen el kell fogadni, hogy ez van.

2016. júl. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem boldog. Ne beszéld bele, hogy bármi is ne lenne normálus abban, amit érez. Még fiatal és élni szeretne, és ezt a vágyát nem fogod tudni tartósan elnyomni. Csak fuldoklik melletted.
2016. júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Kapuzárási pánik???

22 évesen?

Apám,nem csoda,hogy menekül tőled a csaj!

2016. júl. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, mi ez a hülyeség a "kapuzárási pánikról"- de nagyon divatos lett.

Eddig tudtam idomítani, és most ebből elege van.

" De ezt mindig sikerült megbeszélnünk és mindig beismerte, hogy én vagyok a ...


Hiába súlykolom bele, hogy ez így nem fog menni "


Nem boldog, megmondta, és ragaszkodik a saját vágyaihoz.


Te befejeztetted vele az életét 19 évesen, ő meg úgy gondolja 22 évesen, hogy van sok dolog a világon, amit veled soha nem fog elérni.

És ez így is van.

2016. júl. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Tehát lebeszélted a vágyairól, eldöntötted helyette, hogy mi a helyes és még most is nagyképűen lenézed az egészet ("büszkeségem féledobva"). Hát ezek után ne csodálkozz, hogy ide jutottatok. Soha ne próbálj meg senkit lebeszélni arról amit akar. Miből gondolod, hogy a te elképzelésednek több létjogosultsága van?

Gondolom azt várod tőle, hogy fejezze be az egyetemet, közben élje veled a felnőttek szürke hétköznapjait, főzzön, mosson, takarítson rád 2 vizsga között, majd szépen csinálsz neki pár gyereket és eldugod otthonra, esetleg elmehet dolgozni valami jelentéktelen helyre ha nagyon akar, mert neked ez a jó... Hát nem mindenki erre vágyik.

2016. júl. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem is ertem, miert fordultam ide segitsegert, olyan emberekhez, akik par mondat alapjan, amit idevetettem probalnak engem biralni. Nyilvanvalo volt, hogy nem ismeritek meg ebbol a kapcsolatunkat, hiszen nagyvonalakban irtam dolgokat, igy is hosszura sikeredett az egesz. Mi lett volna, ha az egesz harom evunket leirom? Erdekes, a kozos ismeroseink, barataink, akik ismerik a teljes helyzetet, mind nekem adnak igazat es mind fogjak a fejuket, azon hogy mit is muvel es mennyire nem onmaga most. Megmaradok annal, hogy az o velemenyuk szamit nekem, azt meg elfogadom, hogy a leirtak alapjan ti engem neztek a kenyelmes, nagykepu, flegma sztereotipianak es kesz. Koszi a hozzaszolasokat!
2016. júl. 24. 20:51
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha tudtad, hogy nem kaphatunk teljes képet, akkor mégis mit akartál azzal, hogy ide írtál? Ha csak arra vágytál, hogy megerősítsenek, azért felesleges kérdést kiírni, mert a kritikát egyértelműen nem vagy képes elviselni. El kell, hogy keserítselek, a "teljes helyzetet" senki sem ismerheti, mert senki sem lát a barátnőd fejébe. És milyen jogon dönti el bárki is, hogy ki ő? Lehet, hogy eddig is ez volt ő, csak mivel szeretett téged és meg akart tartani, visszafogta magát. Hisz már az elejétől kezdve nem titkolta, hogy milyen vágyai vannak. Abból soha nem születik semmi jó, ha lemondunk a vágyainkról. És a barátiad véleményétől nem fog a barátnőd újból lefeküdni veled és kedvesen beszélni hozzád, szóval csak az számít, hogy ő mit csinál.

Amúgy meg ha minden konfliktusotokra veszedés meg elviharzás a válaszod akkor hogy várod, hogy bármit is meg lehessen beszélni veled?


'úgy érzem, és hogy ha szeret itt marad velem és megpróbáljuk együtt leküzdeni ezt és megoldani a problémákat'


Ez kérlek szépen szimpla zsarolás. Semmilyen tekintettel nem vagy az ő vágyaira. Megoldani a problémákat? Hahó, neki az a problámája, hogy élni akar és megvalósítani a vágyait, amiről lemondott eddig! Ha te azt várod, tőle, hogy itthon maradjon azzal a probléma már el is van döntve = neki le kell mondani róla. Akkor mégis hogy szándékozod "megoldani"? Ez kb olyan mint a gyerekkérdés. Valaki vagy szül gyereket vagy nem, kompromisszum, köztes megoldás nem nagyon van.

2016. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mindegy kinek a véleményénél maradsz... a lány nem marad veled. Szerintem helyesen.
2016. júl. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Egy kis update az okoskodoknak. Volt fent nalam ma. Kiderult, nem arrol van szo, hogy el szeretne menni kulfoldre. Meg nem, max egyetem utan. Ezt azert hangoztatja igazabol, hogy igy tamogassa mindenki ot, mint ahogy ti is itt vakon. Ma mikor leultunk beszelgetni kiderult mi a helyzet. Az egyetlen dolog amit elfojt, a valodi ok, hogy dugni akar. Egesz pontosan azt mondta, igazabol mindegy is hogy kivel. Szexre vagyik, csak nem velem. Elkezdett tinderezgetni, mikozben velem volt, elkezdett fiukkal enyelegni, ketsegbe eseseben meg kozos haverunkra is ranyomult, aki termeszetesen lerazta. Rajott, hogy kalandra vagyik. Es mondta, hogy lehetett is volna mar nem egyszer valami, de ekkora szemet nem akart lenni es mindig tartoztatta inkabb magat. Gondolom kihozzatok belole, hogy minden az en hibam ugyis meg magamnak koszonhetem. Legalabb most ezekutan gondolkodjatok el, mennyire erett a viselkedese, hogy meg az oszinteseget sem kaptam meg tole 3 ev utan. Most is csak toredeket tudtam meg tole a dolgoknak, masik felet kozos baratunk mondta el miutan kozoltem vele miket kaptam az arcomba. Volt amit tagadni is probalt meg megmasitani. Annyival nem tisztelte meg a kapcsolatunkat 3 ev utan, hogy legalabb mindent elmondjon ugy ahogy van. A kepembe hazudott, masoknak meg olyan tortenettel takarozott, ami nem valodi ok. Menekult es a sajat lelkiismereten probalt konnyiteni a kegyes hazugsagaival.
2016. júl. 25. 18:31
 10/16 anonim ***** válasza:
De hát azt írtuk mind, hogy elege van belőled, most mi a baj?
2016. júl. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!