Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnek ebben a helyzetbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnek ebben a helyzetben, ha nem all mellettem?

Figyelt kérdés

Panikbeteg vagyok ket eve, de inkabb csak erosen szorongok. Panikrohamom mar masfel eve nem volt, csak eros szorongasos hohullamom. Gyogyszert is szedek ra, minimalis adagot, a doki meg az elejen azt mondta, lehet ez is eleg lesz. Paromtol mar akkor megkaptam a negativ jelzoket, a gyogyszer szedeset elkezdve par honapra egy veszekedesnel a fejemhez vagta, hogy nezzek magamra, gyogyszerfuggo vagyok. Ami nem igaz, mert 0,25os xanaxot veszek be egyet egy nap elalvas elott, a fel szem antidepimmel. Ha valaki kerdezi a tarsasagban, hogy miert nem iszok, volt, hogy odamondta "na mondjad miert nem iszol", mintha bunos lennek es szegyellnem kene. Nem en akarok szarul lenni, es nem erti meg. Mielott nem szedtem gyogyszert meg azt vagta a fejemhez, hogy velem nem lehet elmenni sehova, mert mindenhol rosszul leszek. Az se volt jo, de ez se. Most felmerult par honapja, hogy abbakene hagynom a szedeset, termeszetesen nagyobb mertekben az o nyomasa miatt. Viszont az elmult 1-2 hetben rosszabbul vagyok, mint szoktam. Ejszaka felebredek, ilyenkor elkezdek aggodni, hogy miert nem birok visszaaludni, ezaltal kesz is a szorongasos rohamom, napkozben is sokat agyalok rajta, erzem is magamon, mintha horrorfilmet neznek es varnam, hogy mikor ijedek meg. Ki tudom magam zokkenteni, mert hat muszaj is, de ahogy ezt most meseltem paromnak, az volt a velemenye, hogy "akkor mondjad a dokinak, hogy emelje az adagot, azt' nyugtatozd magad halalra". Simulekony voltam, eddig. Miert vagyok en kevesebb, mert gyogyszert kell szednem? Azt hiszi en iranyitom es jon a szokasos minden fejben dol el monologgal. Persze, amig nem tapasztaltam meg milyen szr erzes eg, addig en is ezt mondtam. Hibasnak erzem magam, amiert gyogyszerhez nyulok, es abszolut nem konnyiti meg a dolgot. Elegem van... Komolyan elgondolkoztam a szakitason most mar. Pedig nem erzem, hogy gond lenne a kapcsolatunkban, mindent megad, figyel ram, de ez a mentalis betegsegekhez valo hozzaallasa mar elegge taszit. Ez nem betegseg szerinte, a pszichologia baromsag. Jaj, de ha masnapos az persze betegseg, arra jo a gyogyszer, arra jo a Cataflam, azzal termeszetesen nincsen semmi gond...

Volt, hogy elmeselte nekem, hogy o elgondolkozott a jovonkon, hogy mivan ha en kesobb bekattanok fejben. Mondtam, hogy basszus nem skizofren vagyok, csak szorongok. Sirni tudnek, komolyan. Hogyan lehetne ezt kezelni?


2019. nov. 27. 17:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

22/L

Ez kimaradt... :(

2019. nov. 27. 17:10
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem kellene egy ekkora f.al lenned, lehet még a szorongásod is elmúlna...
2019. nov. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kapcsolatot el kell engedni. az egy dolog hogy paraszt módon fejezi ki magát. De nyilván ő se tudja ezt jól kezelni. Nem mindenki tud egy szorongásos partnerrel párkapcsolatot létesíteni, mert ehhez az átlagnál is nagyobb tolerancia szükséges. Ez nála láthatóan nincs meg. Fiatal vagy még, találsz olyat aki el tud így fogadni.
2019. nov. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Elgondolkoztam rajta, hogy nagyban hozzajarul ehhez, foleg mikor iszik es hulye. Hibaztatja is magat, ezt el is mondta, ezert zavarja leginkabb, hogy gyogyszert szedek. Meg gondolom az egojat serti, hogy a baratnoje beteg.

Egyutt elunk, van kozos haziallat, vannak kozos celok.. ahj nehez ez.

2019. nov. 27. 17:14
 5/14 A kérdező kommentje:

Pedig nem mutatom eskuszom, ha szarul vagyok. Ugyanugy csinalok mindent. Oke, volt hogy mondtam menjunk hazafele, mert nem erzem jol magam, de ezeknek a szama leredukalodott. Max elmeselem, hogy hogy erzem magam, de senki meg nem mondana, hogy nekem ilyen gondjaim vannak, mert nem feltunoskodok, ha rosszul vagyok is ugyanugy probalom csinalni a dolgokat, nem esek ossze vagy kapkodom a levegot.

Azt is kerdezte, hogy mikor tudok mar majd inni...olyan nincs, hogy mondjuk en nem akarok, mert nem esik jol a savamnak, nem, inni kell.

2019. nov. 27. 17:18
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem részben apám agresszív viselkedése, részben az egyetem hozta elő a pánikbetegséget. A dokim azt mondta, jobb lenne legalább pár évre kicsit kiiktatni a fölösleges stresszforrásokat az életemből, mert súlyosabb és gyakoribb lesz, ha napi szinten irritál valami.


Apámmal örökre megszakítottam a kapcsolatot és távoltartásit indítványoztam ellene, meg rendet tettem az életemben és a napi rutinomban, hogy kicsit kevesebb dolog nyomasszon és ne vesszek el a sok elvárás között. Azóta sokat mondok, ha 3-4-szer fordult elő 2 év alatt roham, akkor is egyszer a nagy tömeg miatt koncerten, egyszer meg a kialvatlanság és az elkerülhetetlen stressz miatt záróvizsga előtt.


Ha nem érti meg, akkor nincs miről beszélni. Ha pedig ez a viselkedése fölösleges stresszel jár, a saját egészséged mellett dönts.

2019. nov. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%

-Szorongás/pánik önmagában nem betegség.

-2 éve szeded ezeket a szarokat, amiből a xanax olyan gyors felezési idejű, hogy egy napon belül 2x vagy akár 3x produkálhatsz elvonási tüneteket, ami lehet pánik, szorongás, hőhullám, gyakorlatilag amire szeded.

-Ezeket úgy kellene szedni, hogy szeded arra a 2-4 hétre, míg elsajátítassz a pánikkal kapcsolatos megkűzdési technikákat.

-Szarul vagy, mert már nem hat, azért nem hat, mert hozzászoktál a szorongáscsökkentő hatáshoz, már csak az elvonási tünetekre jó hellyel-közzel. De, igen, függő vagy. Olvasd el a betegtájékoztatót, maradj otthon nyugiban, ne vedd be egy napig, ha tapasztalod az ott leírt elvonási tüneteket, akkor beismerheted, hogy függő vagy.


Terápiára menj és fokozatosan szokj le ezekről a szarokról.

2019. nov. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az antidepresszans nem okoz fuggoseget. Nyilvan ha hirtelen abbahagyom okoz mellekhatasokat. Ha a fogamzasgatlot hagyom abba hirtelen az is okoz mellekhatasokat, megsem gondolnam, hogy egy fogamzasgatlo addiktiv tulajdonsagokkal bir.


Apammal megszakitottam en is a kapcsolatot, egy gonddal kevesebb igy. Viszont lehet kicsit tulvallaltam magam, dolgozok, 2 suliba jarok abbol az egyik egyetem a masik okj-s, irom a szakdogamat, plusz elkezdtem a jogsit, mar jarok vezetni. Kulon elunk, igy itthon is van dolog, van egy nyuszink meg egy kutyank, azzal is kell foglalkozni. Lehet nalam is sok az elvaras es kimerultem mar benne. Lehet hetente sirnom kene egyet es minden jo lenne... Anno ha sirtam vagy jol osszevesztem valakivel, utana par napig olyan jol ereztem magam, ha kiadtam a feszultseget amit alapjaraton a hetkoznapokban eszre sem veszek, hogy nyomnak. :D

2019. nov. 27. 17:44
 9/14 A kérdező kommentje:
Amikor eljon az eros szorongas, akkor tudom kezelni figyelem elterelessel. De az a baj, hogy azon agyalok, hogy mikor leszek ujbol rosszul. A gyogyszer elott ezek a rosszulletek sokkal intenzivebbek es gyakoribbak voltak. Akkor jottem ki egy nagyon viharos es stresszes kapcsolatbol, ahol minden nap sirva aludtam el es egesz nap azon aggodtam ha nem ertem el az akkori paromat, hogy ugyan eppen kit k*rogat. A szakitast kovetoen par honapra jelentkezett az elso panikrohamom. Osszesen 3 volt, az eros szorongas keseritette meg a napjaimat, mintha keszenletben alltam volna minden pillanatban, hogy mikor lesz baj. A tenyleges stresszhelyzetekben semmi bajom, jol kezelem, ha tenylegesen baj van eszemnel vagyok, nem panikolok. Amikoe nincsen semmi, nyugi van, bulikazni kene, akkor tor ram termeszetesen...
2019. nov. 27. 17:48
 10/14 anonim ***** válasza:
41%
De a xanax igen. Az antid is embere válogatja mennyire teszi taccsra, ha csak leteszi. Attól még terápiát kellene csinálni, mert ezek a ti esetetekben csak mankók...az életmódváltás is. Gondolj bele, van az az élethelyzet, mikor borul a rutinod, olyankor az az igazi megoldás, ha fel vagy vértezve és nem mankókkal, mert azt úgy rúgják ki alólad, ahogy akarják.
2019. nov. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!