Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámnak ilyen helyzetben nem...

Anyámnak ilyen helyzetben nem mellettem kéne állnia? Bövebben lent!

Figyelt kérdés
Szóval a nagynéném örökölt lakásában élünk és nagyon sokkal elmaradtunk az albival.Eddig tök megértő volt felfogta h a párom nem tudott a télen dolgozni h eddig soha nem tudta a 2 hetet lemelózni(2 hetente kap fizut) és h én is kevesebb pénzt kapok.Elfogyott a türelme.Én ezt is tök megértem!Sőt totál jogosnak tarom.Viszont amit nem tartok jogosnak h megfenyegetett h eltöreti a párom 1ik kezét és egyik lábát ha 2 hónapon belül nem fizetünk.Nem értem miből gondolja h ha eddig nem tudtunk fizetni akkor h tudnánk 2 hónapon belül kifizetni pláne ha tényleg megteszi amit ígért akkor még melója se lesz a páromnak akkor aztán nézheti a pénzét.Na mind1 ezen még túl is tettem volna magam.Viszont drága anyám felhívott.Meséltem neki mi történt(persze mindenről tudott elszólta magát).Belém rúgott még 1et.Azt mondta h jobban járok avval ha a páromat agyon verik mintha kipaterolnának minket.Meg szedjük már össze magunkat meg 2x már megfenyegetett avval h megy a gyámügyre veszekedéskor hogy majd nem ő megy hanem a nagynéném(a tartozás miatt)mert ugye nekem van 1 kislányom.Ja igen.A múltkor félre tettem 30 ezer ftot h odaadom a nagynénémnek de nem lehetett elérni a párom meg nem kapott fizut.Pénzünk nem volt és sürgősen kellett gyógyszer.Kajánk sem volt és kénytelen voltam hozzá nyúlni.Anyám tudott róla és ezt is elmondta.Én nem soha nem kérném azt anyámtól h fizesse ki helyettem.Viszont annyi jól esett volna h legalább annyit mond a nagynénémnek h szarul állunk(így is van) és h legyen türelemmel nem pedig tippeket ad neki hogy hogy fenyegessen meg minket.És mindezt azért mert utálja a párom és a múltkor összevesztünk mert nem hagyom h lekö.csög román ge.cinek nevezze ill h nem hagyom az állítólagosan szeretett unokáját sértegesse?Túl nagy elvárás h ilyen esetben anyám mellém álljon?
2010. máj. 31. 23:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben ne várj semmit Édesanyádtól...csak azt nem értem, hogy hogyan viselkedhet valaki így a gyermekével...
2010. máj. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten igaza van édesanyádnak, viszont a tálalás nem éppen a legszerencsésebb. Simán ki is dobhatna az utcára a kedves nagynéni, ő is pénzből él ugyanis. Szerintem kapard össze a pénzt és ne játsszátok a sértődöttet! Én sem tolerálnám tovább amit csináltok, gyakorlatilag fél éve nem fizettek lakbért. Nem csodálom, hogy a nagynénéd már így próbál hatni rátok, mivel gondolom szép szóval már rengetegszer próbálkozott. Ennek ellenére nem akar az utcára tenni benneteket a pici gyerekkel. Nyilván nem fogja eltöretni a párod kezét/lábát, de valamivel rá kéne már bírni, hogy dolgozni menjen. Én mondjuk a nagynéni helyében adnék nektek 2 hónapot. Ha addig nem fizetnétek ki az albérleti díjat akkor bizony kitennélek az utcára.
2010. máj. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Oké a nagynénivel teljesen egyetértek mármint h türelmetlen.Mint mondtam jogos.A párom dolgozik de Lóf@szért mert alig kap valamit és mivel nem állampolgár nem is kap rendes melót.Viszont én itt anyámról beszélek.amúgy köszi a válaszokat.
2010. máj. 31. 23:30
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, a másodiknak igaza van :(
2010. máj. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Ja és nem játszuk a sértődöttet csak anyámnak nem ez az első húzása.
2010. máj. 31. 23:30
 6/27 A kérdező kommentje:
Én csak annyit szeretnék h ne rúgjon még ő is belém.Ne bántsa a párom és a lányom.Ne adjon tippeket a nagynénémnek.És ne fenyegetőzzön a gyámüggyel azért mert 1 olyan beszólás után nem akarom felvinni a kicsit hozzá h dugjam fel magamnak a kislányt.
2010. máj. 31. 23:33
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, tényleg durva volt anyukád, de ne várj sokat egy olyan szülőtől, aki utálja a párodat, ezer meg egy szülő van így, nem várhatod el, hogy támogassa. Téged igen, de akit gyűlöl azt nem.
2010. máj. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy mérgében mondta, bár ez tényleg iszonyú durva volt, viszont mérgében mond olyan dolgokat az ember, amiket később ezerszer megbán. A párodról a véleménye nem fog változni, ebbe jobb, ha beletörődsz. Egyébként közös a gyerek?
2010. máj. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%

Most konkrétan mire vársz választ? Azon túl, hogy jól kipanaszkodtad magad, és persze mindenki téged sajnál.


Egyébként ahogy én látom, te maximálisan kihasználod, hogy a rokonodnál laksz ("á, úgyse tesz ki ha nem fizetünk"), egy igazi főbérlő már rég kidobott volna titeket.


Ha jól veszem ki a leírásodból, akkor összebútoroztál egy érdekes alakkal, akitől anyád óvni próbál. Mi az, hogy nem sikerült a két egybefüggő hetet ledolgozni? A pasid valami extrém munkakerülő, nehogymár nekem bemeséld, hogy mindig "közbejön" valami. Te meg, gondolom, csak akkor hívod anyádat, ha valamit akarsz tőle.

Namost a félretett pénzről meg annyit, hogy azt úgy kell tekinteni, mintha feladtad volna postán. Nincs. Mondom NINCS. NINCS! Nem nyúligatunk hozzá ezért meg azért, mert az a pénz már nem a tiéd, hanem másé. Akinek tartozol vele.


A gyerekről meg annyit, hogy enyhén szólva is rendezetlen az életed, úgyhogy jobb lenne annak a gyereknek akárhol máshol, pl az anyádnál.

2010. máj. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Te már egyszer tettél fel anyádról egy kérdést. Abban is az volt h el akarja venni tőled a gyereked. Elmondtad mindennek anyádank ott is,minek ez a cirkusz megint?
2010. máj. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!