Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az miért érzéketlenség, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az miért érzéketlenség, és szívtelenség ha valaki realista egy kapcsolattal vagy annak a jövőjével?

Figyelt kérdés

Röviden a sztori, egy lány, akivel együtt vagyok pár hónapja nagyon sokat álmodozik a közös jövőnkről. Én meg nem értem, hogy miért és ezt többször mondom is neki, hogy a helyében azért ne tervezzen pár hónapnál tovább, annyi minden közbe jöhet.

De ha ezt így kimondom, ami az igazság, akkor meg én vagyok az érzéketlen meg a szívtelen. Pedig nem, csak én igyekszem realista maradni.

Ő miért nem képes úgy látni ezt, ahogy én? Vagy felőlem éljen ebben a hazugságban, hogy majd közös ház meg gyerekek, de a valóság az, hogy jó eséllyel egy év múlva már szóba sem állunk majd és tapasztalatból beszélek van olyan ex-barátnőm, aki arra is képtelen, hogy visszaírjon Facebookon.


2019. dec. 2. 00:03
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
A reakcióidból ilyen helyzetben az fog lejönni a lánynak, hogy te nem gondolod vele komolyan. Legalábbis én így értelmezném szóval én megértem, hogy a csaj miért gondol érzéketlennek.
2019. dec. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
80%
Nem is feltétlenül érzéketlenségnek vagy szívtelenségnek nevezném, egyszerűen csak nem szereted a csajt, és a helyében úgy érezném, nincs sok értelme egy ilyen kapcsolatnak.
2019. dec. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
84%

Te inkább pesszimista vagy és nem realista. Alapból úgy állsz hozzá, hogy úgyis vége lesz, kár a szóért, azért ezt eléggé lelombozó hallania a párodnak.

Nekem úgy tűnik a leírásodból, hogy csak úgy van egy barátnőd, hogy ne ülj egyedül de egyébként meg nem vagy szerelmes.

2019. dec. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem realizmus, ez egyszerű köcsögség. Ha két ember megfelelően tesz a kapcsolatukért és megvan köztük az összhang, az a realizmus, hogy az a kapcsolat évekig fog tartani. Egyértelmű: ha tudjátok gondozni és befolyásolni a kapcsolatotokat, akkor van hatalmatok fölötte és ha van hatalmatok fölötte, akkor nem csak úgy történnek dolgok és puff, vége lesz, hanem haladtok.


A realizmus az, hogy nem veszek például méregdrága dolgokat a másiknak pár hónap után vagy ha összeházasodunk, akkor íratok vagyonszerződést, ha minden borul, és rá sem ismerek a másikra, ne a semmiben kössek ki. Az is realizmus, hogy nap mint nap teszek magamért és igyekszem az maradni, akit ő választott, mert tudom, hogy nem tehetek meg akármit, nem lehetek akármilyen nem fordulhatok ki teljesen magamból és várhatom, hogy minden egyben maradjon. Nem árulhatom el, mert hiába szeret, azt az embert nem biztos, hogy fogja és kivág. Illetve naivság lenne egy lapra, a kapcsolatra feltennem mindent, amiért megdolgoztam, ezért fontos a külön rendelkezés a vagyonról vagy az is, hogy ne dobjak fel minden mást érte (és ideális esetben nem is kéri).


Amit te itt felvázoltál, az pontosan az a mentalitás, ami miatt emberek sosem mernek felvenni hitelt, jelentkezni egy több hónapos-éves drága tanfolyamra és ami miatt neki sem állnak edzeni.


Ne legyél már röhejes. Ha akarsz valamit, akkor nem azzal tervezel, hogy pár hónap múlva véget ér, inkább csak csinálsz magadnak kapaszkodókat arra az esetre, ha mégis így lesz. De félgőzzel még nem végeztek normális munkát.

2019. dec. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is inkább pesszimista vagy. A lány komolyan gondol rád a jövőjében, te meg nem őrá.
2019. dec. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
45%
Én inkább azt mondanám neki, hogy ehhez mi kell tőle.
2019. dec. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy azt megjegyzem, ezzel a "racionális" dumával könnyen taccsra lehet vágni egy kapcsolatot, mert tényleg olyasmit üzensz vele, hogy nem sok komolyság van benne. Mellesleg nem nevezel meg hosszútávú célt vagy tervet. Távolságtartó kissé ez a magatartás.
2019. dec. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
78%
Mi jöhet közbe? Ez tényleg nem realizmus, hanem hükye viselkedés. Úgy vagy benne valamivel, hogy gyakorlatilag a véget érésére készülsz. Mint valami börtön vagy ilyesmi. Nem értelmes gondolkodás
2019. dec. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
77%

Mások az igények.

Jó, ha realista valaki, de jövőbe senki sem lát. Így az lehet +/- is.

2019. dec. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Most komolyan azt a "jó tanácsot" adjátok, hogy hazudja, hazudjak és hazudjak, mert akkor az úgy majd jó lesz?

Tehát ha nem beszélünk a valóságról, akkor az a megoldás?


Ha azt kérdezném tőletek, hogy valaki kettes matek érettségivel jó szoftverfejlesztő mérnök lesz-e, mit válaszolnátok?

Azt, hogy nem fel se veszik az egyetemre.

Mert ez a realitás.

Nézzetek már körbe magatok körül, hogy hány párkapcsolat ment már szét miszlikbe a legkülönbözőbb dolog miatt. Meg valaki írja,hogy ugyan mi jöhet közbe? Mondjuk bármi? A skála a rettenetesektől pl. halálos betegség vagy balesettől kezdve egészen a banálisokig nyúlik, ismertem egy párt, akik azon mentek szét, hogy ki cserélje a használt macskaalmot. Lehet ha nem lett volna macskájuk, még együtt lennének. Tehát még egy macska is indirekt módon szét tud verni egy kapcsolatot.


De akkor tényleg ez a megoldás, hogy szarjuk le a valóságot és hazudjunk egymásnak?

2019. dec. 2. 08:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!