Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összejönnél olyan emberrel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összejönnél olyan emberrel, akinek nincs munkája?

Figyelt kérdés

Az egyik fiú barátom nem rég bevallotta, hogy kb. a 3. találkozásunk óta belém van zúgva (1,5 éve) és szeretné, ha adnék neki egy esélyt. Őszintén én is többet érzek iránta, mint barátság mert, nagyon sok mindenben hasonlítunk pl. fura a humorérzékünk, ugyanaz a hobbink, hasonló dolgokat szeretünk és sok esetben ugyanúgy gondolkodunk. Viszont van egy "hibája", amit nem értek és, ha teljesen őszinte akarok lenni zavar is benne. Volt egy aránylag jó munkahelye, amit 8 hónapja ott hagyott, mert szerinte nem fizették meg rendesen, de azóta se keresett másik helyet. A szülei nagyon jó módúak és amíg dolgozott tudott félretenni, szóval most abból él. Számomra furcsa, hogy egésznap csak sorozatokat néz meg a haverjaival lóg 24 évesen. Vannak céljai meg minden, de ezért nem akar megdolgozni, elvárja, hogy minden az ölébe hulljon. Nem azzal van a gond, hogy nincs jelenleg munkája, sokkal inkább, hogy megfelel neki így is. Bárkivel előfordulhat, hogy elveszíti az állásat és, ha átmenetileg nem dolgozik azt megértem, de nála nem ez a helyzet. Önmagában emiatt nem szeretném visszautasítani, mert nincs semmi közöm ahhoz, hogy miből tartja fenn magát, de egy ilyen sráccal lehetetlen számomra komolyan tervezni. Nekem fontos, hogy legyen munkám, ez ad egyfajta biztonságot és nem tudom megérteni neki hogyan felel meg ez az élet. Ti ilyen helyzetben adnátok esélyt a dolognak? Sok mindenben tényleg hasonló a gondolkozásunk, de ebben úgy tűnik nagyon nem és szerintem azért ez fontos dolog egy kapcsolatban.

24/L


2019. dec. 9. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Beszélj vele erről, mert szerintem jogosan zavar. Alapjáraton egy olyan ember, aki nem akar tenni azért, hogy haladjon, inkább felmond és azt hiszi, majd ölébe hullik a jobb dolog, abban a jövőben sem lehet sokat várni.

Az ilyen emberek szoktak nem segíteni a háztartásban, illetve mindenki hülye, csak ők a hibátlanok.

Szóval bátran kérdezz rá és mondd meg, hogy nem érted és zavar.

30n

2019. dec. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szoktunk erről beszélgetni, de azt mondja, hogy ő nem megy el "apró pénzért" dologzni, amíg nem szorul rá. Programozó végzettsége van, ezért elvárná, hogy olyan kezdő fizetése legyen, mint aki már évek óta ebben dolgozik. Egyszerűen nem gondolkozik reálisan, legalábbis én így gondolom.
2019. dec. 9. 12:30
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem biztos, hogy erre a hozzáállásra egy életet lehet építeni. Mert megmondhatod neki, hogy ha keres munkát, összejöhettek, de ha így is tesz, nem biztos, hogy a jövőben nem történik meg esetleg, amikor már gyerekeitek is vannak. Akkor pedig mi lesz? Nem érzem az írásodból azt sem, hogy a szakmai fejlődés lehetősége motiválná, ami nagy gond szerintem.


F,25

2019. dec. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem
2019. dec. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen mentalitású emberrel? Egy lépést se! Aztán mikor kihal anyuapu és lesz családunk, mahd fingik egyet és felmond a semmibe, mert neki épp nem tetszik? Annyi agya nincs, hogy akkor mondjon fel, mikor a másik helyre felvették? Gyönyörűen fog mutatni a cv-jében is ez a 8+ hónap kihagyás, minden interjún rá fognak kérdezni, hogy mit érzett, aztán még az is lehet, hogy csak szarabb állást kap, az meg természetesen nem kell neki.
2019. dec. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Önmagában az még nem lenne gáz,hogy sorozatokat néz,meg néha lóg haverjaival,ha lenne munkahelye emellett.Viszont ha régóta munkanélküli és nem is akar nagyon másik munkahelyet keresni,nem akar tenni azért,akkor biztos nem jönnék ilyen emberrel össze.Linknek tűnik.(Másokon élősködőnek.)Míg te dolgoznál ő egész nap csak pihenne és sorozatokat nézne...Egy idő után lehet,hogy téged is jobban zavarna ez.
2019. dec. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem is tudom elképzelni azt, hogy összeköltözünk és még én reggel felkelek, elmegyek dolgozni addig ő csak henyél. Engem is segítenek a szüleim ezzel-azzal, nem ez a gond hanem, hogy ő semmit sem akar önerőből, magának megteremteni. Hiába van millió jó tulajdonsága, ha ez szerintem nagy jellemhiba. Közben viszont kicsit bűntudatom van, amiért csak ezért utasítom vissza.
2019. dec. 9. 13:12
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem keres munkát mert eltartják. Ha neked ez így jó, akkor oké, maradj vele, de ha záros határidőn belül nem helyezkedik el, akkor elgondolkodnék helyedben a továbbiakon, mert hosszútávon nem lehet vele tervezni.
2019. dec. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem borzasztóan kiábrándító lenne h egy férfi ennyire motiválatlan. Ok ne akarjon James Bond lenni, de vágyjon vmi másra is mint a family guy új része...
2019. dec. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Előbb-utóbb te tartanád el őt is. Elkényeztetett, lusta, gazdag szülők gyereke, semmi több. Ez fogja majd kiabálni az asszonynak, hogy sört ide! Arra is lusta lesz, hogy valagát megemelje a hűtőhöz jutás miatt.
2019. dec. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!