Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek megcsalhat?

Figyelt kérdés

A páromról van szó. Mióta látom magam körül, hogy szinte egy férfi sem hűséges a párjához és hogy mennyi sunyiságot elkövetnek, hogy ne bukjanak le, paranoiás vagyok. Ezzel az a baj, hogy eljutottam arra a pontra, hogy menekülni akarok a kapcsolatomból, amivel nem kellene, hogy bajom legyen, mert emiatt a félelmem miatt nem esik jól máshoz kötődni...


Egy éve vagyunk lassan együtt, együtt élünk nálam, minden stimmel köztünk, sokat kommunikálunk, figyelünk egymásra, meglepjük egymást, meghallgatjuk egymást... Nem tartjuk valami szorosan a kapcsolatot a barátainkkal, egy közös baráti körünk van, akikkel általában együtt találkozunk. A többi barátaink még középiskolából származnak vagy kollégák, akikkel csak munka közben csevegünk.


Jóformán vagy dolgozunk, vagy együtt vagyunk és együtt sportolunk, játszunk, inkább csak egymás mellett, otthon foglalkozunk más dolgokkal, stb... Egymás nélkül nem is szeretnénk menni sehova napokra, ha nem muszáj. Ezt nem én alakítottam így, hanem ő, ő akar szinte minden percet velem tölteni.


Egymás cuccait nyugodtan használhatjuk, ha úgy van, mindenhez hozzáférünk majdnem.


Szóval minden oké, látszólag. De nem tudom, én annyira félek, hogy csak vak vagyok. Hogy a sok bizalmas gesztus mellett nem veszem esetleg észre, hogy tönkretesz valaki mással érzelmileg. Hogy egy napon pofán fog vágni az igazság, hogy valahogy mégis elleplezte, hogy nem csak én vagyok a fontos, sőt, ha megcsal, már nem is én vagyok fontos...



Próbálom nem mutatni a féltékenységem, igyekszem nem kimutatni, hogy mennyire tartok ettől. Nem merem rábízni az életem, és nem tudom, mit mondjak majd, ha elém térdel (erre nagy az esély az elkövetkezendő fél évben). Tényleg szeretem, de a félelmem miatt teljesen más érzés kapcsolatban lennem és utálom is magam emiatt. Rémálmaim vannak, hogy ez bekövetkezik és néha olyan szomorúságba süllyedek, hogy én sem leszek különb, mint a többi ember, akit átvertek. Nem a traumák okozzák, mert nincsenek, sosem volt velem ilyen, egyszerűen csak látom és nem látok mást. És az van bennem, hogy minden embert megcsalnak így vagy úgy, aki szerint őt nem, az csak nem veszi észre. És ettől egy életre megundorodom a kapcsolat gondolatától. Még vele is, aki még az utcán sem fordul más után, legalábbis mikor mellette vagyok.


Félek, hogy elmegy így egy élet és mikor öregebb leszek, csak akkor esik le, hogy mit tettem, mivel szúrtam el az egész életemet, mialatt vakon mellette voltam...


Tudom, hogy ezt lehetetlen kiszűrni, de mégis, mit tegyek, hogy megnyugodjak végre?


2019. dec. 10. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele róla, mást nem tudsz. Amúgy meg ezen pörögni kár. Ha fosol tőle, ha nem, ha meg akarna csalni, megcsalna. Ezért az idegeid kinyírni kész hülyeség. Mindenkihez úgy kell hozzáállni, hogy megérdemli a tiszta lapot, amíg nem tesz érte, hogy a bizalom elszálljon.
2019. dec. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Jézusom...Ez baromi beteges. Igen, lehet, hogy megcsal, de lehet, hogy nem. Lehet, hogy x év múlva meg fog, de lehet, hogy soha. Üdv a való életben és a párkapcsolatok világában. Miért jössz össze bárkivel, ha ilyen komoly problémáid vannak az alapvető bizalommal? És ha félredug akkor mi van? Igen, sz@r dolog, de majd túllépsz rajta. Felesleges ezen görcsölni, viszont ha a megcsalás nem is, ez garantáltan tönkrevágja a kapcsolataidat. Senki nem lát a jövőbe...
2019. dec. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el pszihcológushoz, mielőtt mindkettőtök életét (de főleg a sajátod) megmérgezed ezzel a sok alaptalan félelemmel. Ha nem tárod fel a pontos okát, akkor sose fogsz tudni dolgozni rajta.
2019. dec. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy párkapcsolat kockázat. Vagy megcsal vagy nem.

Aki nem kockáztat az egyedül marad.

2019. dec. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Férfiként én ugyan ezzel küzdök,eljutottunk oda hogy ha féltékenykedem akkor gyomor idege lesz a páromnak és befeszül.Bár hozzá kell tenni hogy nálunk mindkettőnk részéről történtek dolgok amik épp hogy beleférnek egy párkapcsolatba.


A félelmeidről csak annyit hogy ez mind igaz, férfiként ugyan azt látom amit te is, szerintem ez a szükeink és a média hibája....egyszerűen félre nevelnek minket és ezért nem vagyunk képesek érzelmileg szembe nézni az ember valódi természetével ami minden csak nem monogám.Azt javaslom keress olyan könyveket amik ezzel foglalkoznak, talán a tudás segít belátni hogy két dolgot tehetsz, elfogadod a való világot vagy meséből várat építve macskákkal éled majd az életed. 24f

2019. dec. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Pszichológust javasolnék, ez egy konkrét kórkép, amikor az ember annyira jól érzi magát, hogy elkezd attól pánikolni, hogy ennek valaha vége lesz. Ráadásul a féltékenykedéssel könnyen lehet, hogy saját magad fogod ezt előidézni.


Mellesleg a megcsalástól sem kell annyira tartani, nem a világ vége.

2019. dec. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg még nem valószínű, sőt ha ennyi időt töltötök együtt kizárt, de senki nem lát a jövőbe.

Ilyen alapon ki sem kell kelni az ágyból, ivás-evés akár félrenyelést okozhat, számtalan baleset forrás van a lakásban, is, nemhogy kint.

Amíg nem ad okot rá nem éri meg bizalmatlannak lenni, csak a saját életedet és a kapcsolatotokat keseríted meg! Ha ez mindennapi problémád, akkor sürgősen keress fel pszichológust.

2019. dec. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

En is csak azt tudom tanacsolni, hogy menj el szakemberhez, mert ezzel a beteges viselkedessel csak megkeserited a sajat eleted, es elobb utobb a parod eletet is es a kapcsolat ra fog menni.

Annyira jo dolgod van, hogy fabrikalsz magadnak problemakat es eszre sem veszed mennyi energiat adsz ezeknek a negativ, rombolo gondolatoknak. Szakember majd segit, hogyan tudd ezeket kezelni. Egyedul sajnos nem fog menni :(

2019. dec. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Rockarc ***** válasza:

Mivel irtad, hogy van egy kozos barati tarsasagotok, akkor valamennyire mar ismertetek egymast, meg ismersz olyanokat, akik ot ismertol regebben. Kerdezd csak meg oket, hogy milyenek voltak a regi kapcsolatai. Ha kiderult rola megcsalas, akkor gaz van. Ha nem, akkor meg megnyugodhatsz, tud ugy elkotelezodni, majd befejezni egy kapcsolatot, hogy ne ilyen veget erjen.


Termeszetesen ez se garancia mindenre, de amig nem tortent ilyen, addig mindkettotoknek az a legjobb, ha tokeletesen megbizol benne. Es nem a semmiben bizol, hanem az eloeleteben, valamit mar lerakott az az ember az asztalra.


43F

2019. dec. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy ha egy férfi nem fordul meg egy csaj után sem miközben ott vagy mellette az azt jelenti hogy tisztel szeret annyira hogyne bántson meg. Ebből kifolyólag sztem simán megbizhatsz benne. Az hogy később mikor eltelik x év hogy még e fog csalni azt nem lehet tudni ezt senki sem tudja megmondani vagy igen vagy nem. Ez olyan ha tudom hogy előre elfogok esni akkor sose fogok felállni. Ne így fogd fel más is vált el más is csalódott. Sztem most ezt kicsit tulfeszited.
2019. dec. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!