Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka annak, hogy a nyitott kapcsolat ilyen népszerűtlen, miközben a párkapcsolatok egy jelentős részében mégis van félrelépés?

Figyelt kérdés

Nem volna egyszerűbb őszintének lenni, felvállalni a változatosságra való igényt a sunnyogás és hazugság helyett?

Az egot sértené ha a felek előre elvetnék a kizárólagosságot? Esetleg csak nem mernek dacolni a megszokottal, félnek a társadalmi megbélyegzéstől?


Igazából, tényleg nem értem. Kissé kívülállóként nézem a helyzetet miközben tudom jól nagyon sok ismerősömről, akik amúgy ragaszkodnak a monogámiához (és hangosan el is határolódnak a nyitott kapcsolattól) közben meg viszonyuk van mással is. Szóval mi ez, képmutatás? Megfelelés? Félelem?



2019. dec. 21. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Ezt talán az érintett ismerőseidtől kérdezd meg. Áruld már el: i honnan a fenéből tudhatnánk, hogy mi jár a fejükben?
2019. dec. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
jav: MI honnan a fenéből tudhatnánk
2019. dec. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Az az oka, hogy a csalo fel felre akar kurni, viszont azt nem akarja, hogy a masik ugyanezt tegye.

Sima onzoseg.

2019. dec. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Így van, ahogy a hármas irja.

Mindenki magának akarja a bulit.

2019. dec. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Az a helyzet, hogy nem véletlenül alakult ki, hogy adott férfi és nő együtt el hosszú évtizedeken keresztül.

1. a gyerekek szempontjából feltétlenül hasznos a szülők közötti stabil kapcsolat.

2. anyagilag ugyancsak kifizetődő ha nem váltogatják egymást sűrűn a párok (hitelek, stb.)

3. régen igen komoly hátráltató tényező volt a szexuális úton terjedő betegségek. Ma már csökkent, de nem tűnt el teljesen a kockázat. Két ismeretlen ember szex közben elég nagy kontakt felületet ad a kórokozóknak.

4. komoly társadalmi bonyodalom lenne belőle: gondolj csak bele, például örökösödés.


Ez nem arról szól, hogy illik/nem illik hanem nagyon sok gyakorlati dolog tereli a monogámia felé az embert.

2019. dec. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Aki volt már szerelmes (az igazi szerelemről beszélek) az nem kérdez ilyen marhaságot. A szerelmes ember mindent a szerelmétől akar megkapni, és ami fontosabb, mindent a szerelmének akar adni. Nem a sarki fűszeresnek, nem az angol korrepetáló tanárnőnek, hanem az imádott párjának. Önzőség ez? Igaz, az. Jó értelemben vett önzés, melyet Evolúció bácsi nem véletlenül akasztott ránk.
2019. dec. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

"Az egot sértené ha a felek előre elvetnék a kizárólagosságot? Esetleg csak nem mernek dacolni a megszokottal, félnek a társadalmi megbélyegzéstől?"


Kérdésben a válasz.

2019. dec. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
35%
És ha a szerelem elmúlik? Én minden emberre ráunok egy idő után, pedig maga a megismerkedési fázis is egy hosszú procedúra, a többiről meg tényleg ne is beszéljünk, szóval nem szoktuk az elején gyorsan lezavarni a dolgokat. És nem árt megemlíteni azt a bizonyos függetlenséget sem, ami, ha egy családba tegyük fel gyerekek érkeznek, teljesen elveszik és helyette csak a kötelezettségek és tradíciók maradnak. Pedig voltam már hihetetlenül szerelmes, hosszú hónapokig-évekig is...Maga az új emberek becserkészése, elcsábítása, megismerése mindig 1000x szórakoztatóbb feladat, mint egy kapcsolatot fenntartani, még ha jól működik is. Bár én a nyitott kapcsolatok híve sem vagyok, talán ezért nincs jó ideje senkim...
2019. dec. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!