Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudjam érdemes-e együtt lenni?

Figyelt kérdés

Szeretjük egymást a párommal, mégsem vagyok benne biztos, hogy működik a kapcsolatunk. Három éve vagyunk együtt. Ez főleg pár hete-hónapja tűnt fel, hogy mintha nem ugyanazt várnánk vagy nem ugyanazt szeretnénk.

Most itt arra gondolok, hogy ő nem szívesen alszik máshol, inkább a saját ágyában, én meg örülnék ha gyakrabban aludna ő is nálam. Meg ő mostanában nem mindig érezte jól magát, ő inkább otthon ülne, én mennék ide-oda. Vagy amikor nála vagyunk, akkor én szeretnék szexelni vele, ő meg pont akkor szeretne, amikor meg én nem. Míg jobb volt az egészsége, addig sokkal jobban nyitott volt erre.


Közbe viszont próbálunk igazodni egymáshoz... például ő nem szokott sose fent maradni éjfélig meg nem szereti a szilveszterezést, mégis meglátogatott engem és hajlandó lett volna velem elmenni tűzijátékot nézni, meg végül pezsgőzés miatt fent maradt. Meg azért elmegy velem valahova, ha nekem úgy ideálisabb, mert valamiért nem tudok hozzá menni. Akkor ő jön hozzám vagy elmegyünk valahova, hogy mégis együtt legyünk. Én próbálok hozzá igazodni... például máskor meg, amikor nem ünnepek vannak, akkor én megyek hozzá ott aludni. Meg amikor nem érezte jól magát, akkor meglátogattam szívesen de nem nyaggattam, hogy menjen velem ide-oda. Meg kitaláltam, hogy sütök majd neki valamit, hátha örülni fog... Meg olyan programokat találok ki, ami neki is tetszene esetleg és az egészségére nézve is jó hatással lehet.


Tehát, mint látszik, én próbálok valamelyest örömet okozni neki vagy igazodni hozzá és ő is szokott hozzám... de ha mostanában főleg a kompromisszumok meg az elfogadás van, akkor az nem jelentheti azt is, hogy annyira azért mégsem illünk össze?

Például hogy ő otthon ülősebb én meg járkálósabb és ez most jön ki igazán? Vagy ha eddig elment velem nyaralni, mentünk sétálgatni, moziba, karácsonyi vásárba, múzeumba, étterembe, akkor pont hogy arról van szó, hogy össze vagyunk mi csiszolódva meg működik, csak most ez egy átmeneti rosszabb időszak?

A karácsonyt is együtt töltöttük. Azt ő találta ki, hogy pár órára eljön, aztán itt is aludt, bár nem úgy tervezte. Azt mondta nekem köszönhetően boldog karácsonya volt.


Mostanában a jobb és rosszabb pillanatok váltják egymást. Ha annyira nem működne, akkor semmi jó nem lenne benne? Vagy ezt honnan tudni, hogy a "jó" vagy a "rossz" az igazi?


Ugye ha komolyan szeretjük egymást, nem hagyjuk el egymást egy nehéz időszakban?

Vagy hol van a határ, amikor már jobb elengedni az egészet?


Ez az első kapcsolatom, nincs tapasztalatom.


2020. jan. 1. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is olyan voltam, aki eléggé magának való. Szerettem szingli lenni, alkotni, tanulni, a saját életem fejlesztgetni és összerakni, hogy minél több dolgot elérjek és minél jobb szïnvonalon éljek. Egy olyan partnert kerestem, aki illik ebbe a képbe és akivel ezt együtt csinálhatom és élvezhetem anélkül, hogy hátráltatna bármiben. Nekem ezek alapján egyértelműen akkor érte meg kapcsolatban lenni, ha az jobb volt, mint amilyen jónak éreztem az életem egyedül. És szerintem egy kiegyensúlyozott ember számára akkor éri meg a kapcsolat, ha együtt jobb, mint előtte egyedül a haverokkal és a családdal, szerelem nélkül.


Sajnos nem attól éri meg egy kapcsolat, hogy van benne jó. Az nem jelent semmit. Olyan dolgokra gondolj, hogy több dolog miatt aggódsz-e mellette például. Vagy hogy mennyivel vagy nyugtalanabb, mikor álomra hajtod a fejed ahhoz a nyugalomhoz képest, mikor szingli voltál és nem kellett tartani attól, hogy ki csal meg, használ ki, ver át vagy rabolja az idődet. Nekem ez utóbbi mindig jó fokmérője volt a kapcsolatnak. Aki mellett bizonytalan érzésekkel és kételyekkel teli feküdtem le aludni, az azonnal repült. Szingliként mindig istenien aludtam és szerencsére most a párom mellett is. És ami még fontos szerintem, hogy mutasson előre a kapcsolatotok. Tudod a majd lesz valahogy, az sosem megoldás. Ha úgy érzed, az ő karakterére fel lehet húzni egy közös életet, akkor úgy hiszem, megéri mellette lenni. De ha nem szívesen bíznád rá a vagyonod egy lényeges részét vagy a saját életed, akkor fölösleges szórakozni. Sok ember nagyon jópofa, de egy cserepes kaktuszt nem lehet rábízni és azt is könnyen megállapíthatod, hogy ha beteg lennél valami miatt, a második napig érdekelné legfeljebb. Ezekkel az emberekkel fölösleges messzire tervezni. A kapcsolat a problémák és a felelősség időszakában vizsgázik. Aki alkalmatlan ilyen helyzetekben a csapatmunkára és csak önérzeteskedik, az a nagyobb bajban sem lesz melletted.

2020. jan. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerelem az, ha valami "mukodik"? Vagy csak jo csapatmunka?
2020. jan. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!