Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Távkapcsolat ellenkező nemzeti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Távkapcsolat ellenkező nemzetiségek között?

Figyelt kérdés
Hahó mindenki! Szeretném tőletek megkérdezni, hogy mit gondoltok a távkapcsolatról? Mennyire kivitelezhető? Vagy mindenképpen szakítás a vége? Illetve, a másik az az, hogy egy távkapcsolatot mennyire befolyásol az, ha a két fél két különböző országból származik ráadásul kultúrájukban is különböznek? Nagyraértékelném, ha értelmes véleményeket, esetleg tanácsokat tudnátok megosztani velem! Köszönöm!

2020. jan. 6. 17:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy mennyire kivitelezhető és életképes lesz a kapcsolat, az a másik féltő is függ. Megkérdezhetem hova valós? Csak a kulturális különbségekre is utaltál,azért kérdezném.
2020. jan. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez csakis a két fél személyiségén múlik. Vannak olyan emberek, akik nehezen bírják a távolságot és vannak, akik nagyon jól. Egyáltalán nem mindegy az sem, hogy mekkora a kulturális szakadék és mennyire van közös nyelv. Mi is távkapcsolatban kezdtük a más nemzetiségű férjemmel, de ő Dél-Amerikából származik, nincs nagy kulturális szakadék, van közös nyelv, amit mindketten anyanyelvi szinten beszélünk, független típusok vagyunk így a távolságot is jól bírtuk, szóval nekünk gyerekjáték volt a szituáció, de ez a mi helyzetünk, a tiétekről nem írtál semmi konkrétumot, így nehéz értékelhető választ adni. Ha gondolod és nem akarod ide kiírni, privátban megoszthatod a sztorit.
2020. jan. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem ez nem működik. És ez most nem a szokásos rasszizmusom, hanem leginkább azért nem, mert egyszerűen túl "körülményes" lenne így kommunikálni, hogy valamelyikőnk nem a saját nyelvén beszél - vagy egyikőnk sem. Mert odáig rendben, hogy értem az angolt és el is beszélek úgy (csak az igeidőket ne kelljen tudni, mert az horror), de ott hogyan fejezném ki magam választékosan? Nincs lehetőség szóviccekre, utalásokra, gyönyörű kormondatokra, szép szóvirágokra, rímekre, alliterációkra.


Ezzel pedig a kvázi egyetlen előnyöm veszne el.

2020. jan. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
#3-as én ezt megcáfolnám! Nekem volt külföldi barátom, aki itt tanul és egyikőnknek sem az anyanyelve az angol. Mondhatnám, hogy életem egyik legjobb kapcsolata volt, rengeteget viccelődtünk, nevettünk és nagyon jól ki tudtuk egymásnak fejezni a szeretetünket. Igaz, nem távkapcsolat volt.
2020. jan. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"de ott hogyan fejezném ki magam választékosan? Nincs lehetőség szóviccekre, utalásokra, gyönyörű kormondatokra, szép szóvirágokra, rímekre, alliterációkra."

Pont ezért kérdeztem például, hogy milyen a nyelvismeret. Én a magyaron kívül 2 másik nyelven ugyanúgy ki tudom magam fejezni, mint az anyanyelvemen, szóviccekkel, utalásokkal, körmondatokkal, szóvirágokkal, rímekkel, alliterációkkal, mindennel. Tehát nyilván ha valaki ezen a 3 nyelven ugyanúgy beszél, mint én, azzal nem lesz semmilyen nyelvi akadály. Neked nem működne, érthető, de ettől még másnak működhet..

2020. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt külföldi barátnőm, de mondjuk majdnem anyanyelvi szinten beszéltünk angolul mindketten.

A távkapcsolat más kérdés, az szerintem nem működik, de kinek mi.

2020. jan. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#5


De ezt mégis hogyan? Én is megértem az angolt és a németet is, el is beszélek mindkettőn, németül épphogy csak, angolul már jobban, de attól az sosem lesz ugyanolyan, mint az anyanyelvem. Én ezt nem tartom elképzelhetőnek. Mindig kell egy kis idő amíg megfogalmazom amit mondani szeretnék, nehogy hibázzak.


Meg persze amíg az elmebeteg százféle igeidő létezik, addig nem is mehet tökéletesen egyik nyelv sem. Hogy én "élesben" ezen gondolkodjak állandóan, hogy "na akkor ez most éppen past simple vagy past perfect vagy valami egyéb kevésbé ismert", mikor van 1-2 másodpercem reagálni, ez így nem kivitelezhető. Annyira véletlenszerűek ezek az igeidők, semmilyen logika nincs benne.

2020. jan. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Elsőnek is nagyon szépen köszönöm, akik eddig írtak. Első kommentelőnek válaszolva: török az illető. Második kommentelőnek: nagyon szép a történeted, irigylésre méltó,gratulálok:) és köszönöm az érdeklődést

Harmadik kommentelőnek: ezért érdeklődtem e téma felől, ugyanis én is most olyan véleményen vagyok erről az egészről mint te, ezért gondoltam úgy, hogy megkérdezem mások véleményét

2020. jan. 6. 17:40
 9/14 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, kétnyelvű családban nőttem fel, ezért baromi könnyen tanulok nyelveket, ez az egyetlen igazi tehetségem. Egyébként is, ha kétnyelvű környezetben nő fel valaki, akkor olyan neuronhálózatok épülnek ki az agyában, ami nem kátnyelvű emberekben nincs meg és emiatt sokkal könnyebben tanulunk nyelveket. (Itt egy angol nyelvű cikk róla, ha érdekel: [link]

A magyar nem az első nyelvem egyébként, 6 éves koromban költöztünk Magyarországra, ezt is tanultam és azt hiszem ehhez képest elég jól megy :) A másik nyelvem szláv, tehát köszönőviszonyban sincs a magyarral, mégse okoz gondot a szinte ellentétes logikája. Az angol nyelvre ráéreztem, hiába a magyar a kedvenc nyelvem a világon, sehol nincs akkora szóvicc lehetőség, mint az angolban, én remekül ráéreztem mindig, különösebben tanulnom se kellett, a helyesírásom pedig jobb, mint néhány angol/ír kollégámé.. Angol nyelvű környezetben élek lassan tizenéve, erős nyelvtudással jöttem ki, de ebből röpke pár év alatt anyanyelvi szint lett. Mindhárom nyelven gondokolkodom (épp melyiket használom), álmodom, semmi különbség. Nem egy olyan embert ismerek, aki így van ezzel, annyira nem ritka, mint gondolnád, na de be is fejezem mielőtt teljesen elkanyarodunk a kérdező által feltett kérdéstől :)

2020. jan. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

""de ott hogyan fejezném ki magam választékosan? Nincs lehetőség szóviccekre, utalásokra, gyönyörű kormondatokra, szép szóvirágokra, rímekre, alliterációkra.""


Erre a magyar anyanyelvű emberek jelentős részénél sincs.

2020. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!