Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mikor jönnek már végre rá az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor jönnek már végre rá az emberek, hogy a homo sapiens nem monogám faj?

Figyelt kérdés
Egyszerűen biológiailag nem vagyunk alkalmasak arra, h 50-60 évig hűségesek, szerelmesek legyünk ugyanabba az egy emberbe. A legtöbben elválnak, akik nem azok unják a házastársukat, vagy megcsalják, vagy hazudoznak, h mennyire boldogok. Félre ne értsetek, én pl soha nem csaltam senkit. De nem is terveztem, h ugyanazzal élem le az egész életemet. És nem, nem vagyok nőfaló. 1 menyasszonyom volt, 1 feleségem, és 4 barátnőm, a 45 évem alatt. Szerintem fölösleges ezt az örök hűség dolgot erőltetni. Kinek mi a véleménye?

2020. jan. 8. 22:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol van monogámia. A poligámiának is megvannak a hátrányai.
2020. jan. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%
Kèrdező,43 èves nő vagyok ès ugyanúgy látom ahogy te.
2020. jan. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
"A ma élő emberek a Homo sapiens („értelmes ember”) faj, ezen belül a mai ember (Homo sapiens sapiens) alfaj tagjai. A Homo sapiens másik alfaja a kihalt Homo sapiens idaltu volt. A körülbelül 28 000 évvel ezelőtt kihalt neandervölgyi embert (Homo sapiens neanderthaliensis) is a Homo nem egyik fajaként írták le, később alfajra módosították a besorolást."
2020. jan. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
És csak a férfiaknak lehessen több nőjük, vagy a nőknek is lehet több férfi az életében?
2020. jan. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Majd ha kihaltak...
2020. jan. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
61%

Az a baj, hogy nem érted és sokan még mindig, hogy a házasság tulajdonképpen, amit az ember kreált, mire és miért is lett kitalálva?


Én még csak 28N vagyok, de már most értem az egész dolgot. A házasságra gondolhatsz a fejedben az idilli, rózsaszínködös "örökhűségről", mint egy véget nem érő szerelmi sztori.

- Ez csak illúzió és mese.


De valójában a házasság amióta létezik, nem erről szól, és nem is e célból született, amikor született.

Ott az "örök hűség" lényege is az öröklési rend miatt volt jelen. Érted?


Magyarul: a házasság egyfajta szövetség, legfőképp anyagi gazdasági van..

Tök szép dolog persze a körített mese amivel még pluszban "el van adva", de alapjában véve a cukormáz nélkül a házasság mint intézmény, az erről szól.


Az embernek mindig kellenek a mesék persze. Nincs örök szerel nyilván ( legalábbis abban a formában, amiben a mesékben meg romantikus filmekben látsz).

Ettől függetlenül jó kapcsolat, jó házasság, és hűség létezik. Örök szerelem nem. Vagyis máshogy, de rengeteget lehetne erről írni, és olvasni is a témában.. Sokan még a szerelem mechanikáját sem értik, pedig erről is vannak jó írások.


De úgy érzem, már így is túl mélyen érintettem, és sokan úgy sem értik meg, mert nem látnak mögé a dolgoknak.

2020. jan. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Egy kis olvasnivaló: [link]
2020. jan. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%

Inkább az a kérdés, hogy mikor növik már ki végre az emberek, hogy a saját életmódjuk mindenáron megpróbálják másokra erőltetni.

Aki monogám, az éljen monogámul. Aki nem, az ne. Ennyi a sztori. Nem kell egyik oldalnak sem erkölcsileg felmagasztalni magát és lenézni a másikat.

2020. jan. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A nyugati társadalom, a liberalizmus egyik alapja a szerződési szabadság. Az ember képes arra, hogy betartsa, amit megígért. Ere épül a kultúránk és gazdaságunk. És igen, ha összejössz valakivel, akkor megígéred, hogy nem fekszel le mással. Ha ezt megszeged, akkor egy szar, ösztönlény alak vagy.

Nem muszáj elköteleződni. De ha az evolúciós érveket hozod fel, akkor remélem, hogy nem zavar, ha valaki agyon vágy egy olyan dologért, ami nálad van, de neki kell. Tudod, az erősebb túlél...

2020. jan. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Lazy Lover ***** válasza:
12%
Igazad van sajnos rosszabbak vagyunk mint az àllatok
2020. jan. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!