Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy ma már nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy ma már nem "divat" a hosszú monogám párkapcsolat?

Figyelt kérdés
25/lány vagyok és évek óta boldog párkapcsolatban élek, de kívülről és elsősorban a médiából, közösségi oldalakról egyre korcsabb világkép vesz körül, ami azt igyekszik elhitetni, h hazudok magamnak, ha azt hiszem, h létezik még szerelem meg tartós kapcsolat ahol nincs helye a megcsalásnak. Egyre inkább úgy érzem, hogy elveszett a lojalitás, becsület és hűség, az emberek (idősek, fiatalok) egyszerűen nem tudják megélni az érzéseket, gyenge jellemek és ösztönlények. Ezt az "én,én,én meg én" képet szajkózzák, de akkor mégis miert élünk közösségben, ha csak az "én" számít? Majd jön a nagy önigazolás, h felgyorsult meg kitágult a világ, meg modern, meg 21. század. You don't say?

2016. nov. 28. 05:58
1 2
 1/13 Noblesse Oblige ***** válasza:
80%

Szerintem a világ semmivel sem rosszabb mint régen. Tekintve, hogy a dédimet a saját dédapám mérgezte meg, mert a szeretőjével akart élni, de a válás cink volt. A nagyim 3 férjet fogyasztotta el, pedig itt regélnek az idősekről, akik még berzzeg tudtak a sírig szeretni. Én ezt nem láttam soha. Hogy korcs a világ? Lehet, de az emberek ugyanazokba a hibákba futnak bele újra és újra. És a sérülések együtt járnak a cinizmussal is.

Egyébként már a szüleimből kiindulva is: 30 évvel ezelőtt sem volt divat a monogámia, maximum a névleges. Legalábbis a lakótelep emberei között akkora volt a kavarás, hogy a Barátok közt brigádnak összefutna a nyál a szájába tőle.


A mai kornak is megvannak a maga kihívásai, aminek lehet megfelelni vagy nem. Éld az életed úgy, hogy NEKED jó legyen, és ne zavarjon, hogy más mit vet neked oda. Nekem annyiból rosszabb a helyzetem, hogy a családom nem tudja elfogadni a párom, így 7 éve ahol tudják próbálják fúrni a kapcsolatunkat pluszba. Amikor összejöttünk a legjobb barátainktól is megkaptuk, hogy max 3 hónapig húzzuk együtt, és csá. Ennek ellenére 7 éve együtt vagyunk mint a befőtt.


Szóval szerintem kár olyasmin háborogni, ami fölött hatalmunk nincs. Ők gondoljanak amit akarnak, te meg tartsd meg azokat az értékeket az életedben továbbra is, amit fontosnak gondolsz.

2016. nov. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Nagyanyámat jóformán kirugdalták a szülei otthonról, és megmondták neki, hogy kereshet magának egy férjet minél előbb, mert nem akarják sokáig otthon látni. (Még nem volt 20 éves) De végül is arra nem is volt pénz, hogy taníttassák, szóval az egyetlen stabil megélhetési forma a házasság volt számára, szóval mi mást tehetett volna?

Hozzá is ment nagypapámhoz viszonylag rövid ismeretség után, akivel, mint kiderült, jól járt, de a két húga nem volt ilyen szerencsés, mert az egyiknek egy alkoholista, erőszakoskodó férj jutott, a másiknak meg egy olyan, akivel 40 évig folyamatosan csipkelődtek.

Piszok nagy hálátlanság (pláne nőként) visszasírni a múltat. Az embereknek ma is pontosan ugyanannyira szükségük van kötődésre, és szeretetre, mint a történelem más pontjain, de most legalább megadatott nekünk a luxus, hogy lehessenek elvárásaink a társunkkal szemben, és ne kelljen valaki olyannal leélnünk az életünket, akiről kiderül, hogy mégsem hozzánk való.

Az sem ártana, ha különböző korokból olvasnál regényeket, verseket, mert azokból láthatnád, hogy az embereknek pont ugyanilyen problémáik voltak a múltban is. Az meg már csak hab a tortán, hogy ez a "bezzeg a régi szép időkben" hozzáállás egy idős az emberiséggel. Minden kor szülöttei azt hiszik, hogy "régen" minden jobb volt. De nem. Szóval örülj annak, ami van.

2016. nov. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 RoseTyler ***** válasza:
82%

A mi családunkban például "divat". Nagyanyám az anyja akarátval szemben, aki valami pénzes hapihoz akarta volna hozzáadni, hozzáment nagyapámhoz, aki fiatal volt semmi pénzzel, és már bőven több mint ötven éve házasok. Vallásosak, mint a veszedelem, szóval hűség, tisztelet, miegymás megvan ott. A szüleim is jól elvoltak együtt húsz évig, amíg egyikük meg nem halt. A párom családjában is a hosszú monogám kapcsolatok a jellemzőek. A párommal mi is elvagyunk együtt majd tíz éve. (Mondjuk se a szüleim, se mi a párommal nem annyira hú de fiatalon kerültünk össze, mint ahogy az még régebben szokás volt.)


Ennek ellenére én azt mondom, hogy ha valakinek rossz a kapcsolata és úgy érzi, hogy nem éri meg energiát beleölni, hogy megpróbálják jobbá tenni, akkor abból ki kell lépni. Nem mindenki alkalmas hosszú távú együttélésre. Nem is mindenki igényli. Annyi a lényeg, hogy a hasonszőrűek megtalálják egymást - ki rövidebb, ki hosszabb időre. Régen se volt ez jobb, csak sok mindent nem vállalhattak fel az emberek. Ma szinte bármivel kiállhatsz az emberek elé. Elég nagy (személytelen) közösségekben élünk ahhoz, hogy ha pár ember előtt el is ásod magad, még mindig lesznek bőven, akik vállaltan melléd állnak. Amúgy nem hiszek abban, hogy az ember egy életen át tartó monogám kapcsolatra való lenne. Időszakosan, hosszabb távokra az, de nem egy életen át tartó időszakra. Páran alkalmasak erre is, de nem a többségünk.

2016. nov. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Azert nem "divat", mert altalaban csak a kapcsolat alatt derul ki, hogy milyen igazabol a masik, nem amig randiznak es probaljak meghoditani egymast, es szerencsere eleg egyszeruen meg lehet ma mar valni a masiktol, ha nem passzoltok. Szerintem ezzel semmi gond nincs. Nyilvan akik tok jol megvannak egyutt, azok nem szakitanak csak ugy.
2016. nov. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem divat, ezt csak az próbálja meg elhinteni, aki alapból nem monogám típus és ezáltal könnyen emögé az indok mögé tud bújni.

Nekem inkább az az érzésem, hogy ma a divat az, hogy ha valaki nem tud megtartani egy párkapcsolatot, az máris elhordja mindennek a többi ellentétes nemüt.

Régebben azért az emberek nem estek át ilyen szélsőséges viselkedésbe. Valami komoly gond van a fejekben.. :(

31n

2016. nov. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Ahan volt egy havernőm aki ugyanilyen tökéletes dumával beszélt a kapcsolatukról... Nekiilyen jó.. És másnap elköltözött a pasija tőle...

Nem tudhatod, hogy a fiúd nem k.r félre...

2016. nov. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Költőnő? ***** válasza:
84%
Sztem régen is ugyanannyi boldogtalan, selejt kapcsolat volt, mint ma, kb ugyanannyi megcsalással mint ma. Csak beszélni nem volt szabad, meg a nőknek általában kuss volt a neve.
2016. nov. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Első és második válaszolóval tökéletesen egyetértek.
2016. nov. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szergej55 ***** válasza:
Dédimama a dédnagyapámhoz úgy ment hozzá, hogy volt 2 gyereke mástól, de férfi nélkül a mezőgazdaságban élt élet lehetetlen volt. Nem voltak valami nagyon boldogok együtt, ahogy hallottam, az öreg verte is a dédit gyakran, főleg részegen, akit a sok teher miatt el is vitt a szíve idővel. Ilyenből is mennyi lehetett még akkoriban, el sem merem képzelni.
2016. nov. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem kezdek el most én is a saját családomból ellenpéldákat hozni, nálunk is vannak bőven...

Ugyanazt tudom mondani, amit a többiek: a saját életedet, kapcsolataidat úgy alakítod, ahogy TE szeretnéd. Szerencsére ez az önző, felgyorsult, 21. század erre is lehetőséget ad, hiszen nem fognak hozzákényszeríteni feleségül senkihez, nem köteleznek arra sem, hogy az első randi után már házasodj. Bőven van lehetőséged alaposan kiismerni azt, akivel összekötöd az életed, meggondolni magad még ez esküvő előtt, ha mégsem illik hozzád. Ebből a szempontból a 21. század még támogatja is a stabil, kellőképpen megalapozott párkapcsolatokat, ha tudsz élni ezzel a lehetőséggel. Szóval a helyzet adott: élj vele.

2016. nov. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!