Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak Én tartom már gusztustala...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak Én tartom már gusztustalannak azt, hogy ennyire nagyfokú figyelmet, azaz szinte elvárást kapott az, hogy senkinek se legyenek lelki (akár e miatt testi) problémái? Főképp társkeresőkön?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..


Nem ez az első olyan kérdés, ahol olyan válaszok érkeztek, hogy igenis gáz, ha vkinek problémái vannak, és nem csak párkapcsolati szempontokból, hanem szimpla barátkozási szándékoknál is.


Tehát lassan már ott tartunk, hogy ha valakinek is van bármilyen lelki problémája, annak kötelező tartania pszichológust vagy pszichiátert, nehogy véletlenül a másik felet „nyomassza” az illető.


Ez a sok önmegvalósításos, meg Coelho féle bölcsességek is kezdenek a ló túloldalára esni, ahogy a „tudatos” életmód is.


Ismerek ilyen családokat/embereket közelről, akik a fentiebbeket vallják, meg zarándoklatokon is résztvettek, kifelé, persze mutatják a világi boldogságot és megvilágosúlást, de ha hosszabb időt töltesz velük kettesben, látszik, hogy rohadtul nem boldogak és hogy igazából ugyanúgy menekülnek a problémáik elől, ezért van az, hogy folyton kell nekik vmi, amit csináljanak.



Tehát kezdünk ott tartani, hogy még jobban megnehezítjük a társ/barát keresést azzal, hogy igazából csak az ember pozitívumaira vagyunk kíváncsiak. Ha vki őszintén elmondja, hogy nehézségekkel küzd (most ne feltétlenül gondoljunk a legrosszabbakra), akkor mehet a lecsóba. A legtöbb ilyen probléma meg lehet simán megoldódna egy kapcsolat során, de még esélyt sem adnak egymásnak az emberek.

Remélem érthető az, hogy hová akartam ezzel kilyukadni.



2020. jan. 12. 13:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem. Szerintem ennek nem az az oka, hogy csak a pozitívat keresik, hanem az, hogy az elején még mindenki szeret tiszta lappal indítani és az ismerkedést örömmel, nyugodtan eltölteni, ha már stabil a kapcsolat akkor már a problémáit is könnyebben elfogadod a másiknak. A legtöbb ember szereti megélni a romantikát, a boldog, mosolygós randikat. Ha már az elején a mentális problémáival, meg gyomorfekélyével jön a másik, az igenis elveszi a varázsát az egésznek, pont mint az exek emlegetése. Később már rendben van, ha kialakult egy bizalmi kötelék. Akinek súlyos problémái vannak magával, az elméjével, annyira hogy ezt nem tudja egy ismerkedés alatt félretenni, az ne ismerkedjen. Ha elmész egy állásinterjúra jobb esetben ott sem azzal indítasz, hogy mennyit késtél, mennyire szoktad eltolni az ebédszünetet és egyébként láncdohányos vagy. Előbb-utóbb úgyis kiderül, de ha jó munkaerő vagy talán nem rúgnak ki érte.


Ezek alól kivételek az igazán súlyos dolgok. Azt joga van tudni a másiknak minél hamarabb és azt gondolom teljesen jogos ha nemet mond emiatt.

2020. jan. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Mindenkinek megvan a maga keresztje. Senki nem tudja felvenni màset is, söt ez nem is varhato el senkitöl. Erthetö ha nem is akarjàk.

Van egy ilyen mondàs is:"Senki nem azért született hogy tèged szeressen"


Nezz egy ambiciozus fiatalt pl. Miert vegyen a hàtàra olyat aki csak visszahuzza meg öt kell tamogatnia ahelyett hogy massal ketten együttes erövel haladnànak?

2020. jan. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mindenki a saját sorsa kovácsa! Csak rajtad áll hogy alakítod az eleted ;) a kérdésnél ám nagyon jó válaszok vannak kar h pont nem lattam szívesen válaszoltam vna :P
2020. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Igen, érthető. De az is érthető, hogy már baromira elege van mindenkinek abból, mikor a másik fél a problémájival hátradől, mikor már minden tutinak tűnik, aztán cipeld a hátadon őt is, a problémáit is, bármik legyenek azok.


Hozzáteszem nem azzal van a baj, mikor már valamit x idő után letett az asztalra, majd beüt a szar egy olyan probléma formájában, amiben van felelősségem és hatásköröm közreműködni, hogy megoldódjon. Azzal van a baj, mikor olyan dolgokat varrnak a nyakadba, amirhez közöd nem VOLT és hatásköröd sincs közreműködni a megoldásában, mert vagy olyan, amiben természetéből adódóan nem lehet vagy nem kapsz felhatalmazást a másiktól és nem is működik együtt veled. Te csak vágjál hozzá jópofát és add a maximumot továbbra is. Hát a faxom nem kéne? Ne vicceljünk már.


Ha támogató közeg kell csak és hagyja a másik, hogy segítsenek neki, akár tapasztalatból, akár jószándékból, az oké...


Mik az ilyen jellegzetes problémák?

-függőségek

-pszichiátriai kórképek

-kötődési problémák

-családi tragédiák

-ex kapcsolatokból származó batyuk

-hiányos nevelésből adódó problémák

-önértékelésből adódó problémák


Ezeknél hiába adod a maximumot és vagy türelemmel, ha a másik nem akar vagy nem hiszi, hogy tud változtatni. Ha pedig nem látszik progresszió, akkor nagy a valószínűsége annak, hogy hiába erőlködsz. Az meg hogy egészséges vagy, jelentsen ez bármit, nem azt jelenti, hogy sebezhetetlen vagy elapadhatatlan.

2020. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Lelki problémákkal küzdő nőként egyetértek azokkal, akik azt írják, hogy nem kíváncsiak mások problémáira, nem szeretnének ilyen párt. Igazuk van abban, hogy nem lehet ilyesmit másokra terhelni és nem szar ember az, aki nem vállal emiatt kapcsolatot valakivel. Még barátságokat is nehéz, szinte lehetetlen úgy kialakítani, hogy tudom, hogy attól érezném magam jobban, ha elmondhatnám valakinek a problémáimat, meghallgatnám, hogy mások mit gondolnak róla, viszont azt is tudom, hogy igazából senki nem kíváncsi rá, nem igazán tudnak hozzászólni, bennük is csak szorongást keltek azzal, ha megnyílok és nem tudnak segíteni, csak elterelik a figyelmem. Igazából csak rosszabb is a helyzet, ha megpróbálok másokat is bevonni, mert még ha jóindulatú emberekről van szó, akkor is sokszor olyan tanácsokat adnak, amitől egy kilométert zuhanok vissza a fejlődésben ("szerintem csak túlgondolod", "másoknak sokkal rosszabb"). Egyszerűen nem lehet így egészséges emberi kapcsolatokat kialakítani, mindig túl sokat fogok igényelni másoktól, és olyasmit, amiben nem tudnak segíteni. Semmi nem oldódik meg attól, ha épp szerelmes vagyok és minden hepi, mert amint elmúlik a "rózsaszín köd", egyből visszajönnek a problémák és szépen lassan megmérgezik a kapcsolatot. Attól, hogy valaki egy ideig tudja tolerálni, hogy ilyen vagyok, esetleg elhiteti magával, hogy még szeret is a kínjaimmal együtt előbb-utóbb ugyis besokall, megun és lelép, és emiatt nem is hibáztatom. Senkire nem lehet ilyesmit ráerőltetni, a pszichológus vagy pszichiáter sem jófejségből vállalja mentális betegek kezelését, hanem jó pénzért.
2020. jan. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az tény, hogy mindenkinek meg van a saját keresztje és nincs hibátlan ember. De az általad linkelt kérdésben a "belül egy roncs" azért nem az a kategória, ami egy harmonikus párkapcsolatot lehetővé tesz anélkül, hogy az illető előtte rendezné a sorait...
2020. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egy olyan bolygón, ahova csak a legeslegbetegebb lelkek születnek le? What??
2020. jan. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

Nyugodtan lehetnek lelki, testi problémáid csak akkor ne zavarjon ha a másiknak is vannak. Egy kapcsolat semmiféle problémát nem fog megoldani helyetted.


Azért az már baromi nevetséges, hogy elvárja bárki is hogy padlón lévő testi-lelki beteg embereket válasszunk egészségesek helyet...

2020. jan. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Helyett..*
2020. jan. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát lassan már ott tartunk, hogy ha valakinek is van bármilyen lelki problémája, annak kötelező tartania pszichológust vagy pszichiátert, nehogy véletlenül a másik felet „nyomassza” az illető."


Nem kötelező. Ugyanúgy, ahogy nem kötelező fogorvoshoz sem menned, ha kilyukad a fogad, csak aztán ne csodálkozz ha évek alatt kirohad az egész, kihúzzák, aztán meg ott maradsz foghiányosan.

Pszichológushoz, pszichiáterhez sem kötelező fordulnod a mentális problémáiddal, de ha nem teszed, akkor egyre rosszabb lesz, és ezzel nem csak magadnak, de mindenki másnak is ártani fogsz a környezetedben.


Miért várnád el mástól, hogy téged szeressenek, ha te sem szereted önmagad annyira, hogy legalább megpróbálj változtatni?

2020. jan. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!