Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a barátnőm "kitárulkozott", de én nem tudok vele együttérezni?

Figyelt kérdés

Fél év után elmesélt a barátnőm egy nagy titkot magáról.

A kérdésem nem provokatív célú, és hiába szól egy (elvileg) bűncselekményről, már járt az ügy a rendőrségnél réges rég, szóval kérlek titeket, hogy ne jelentsétek, hanem inkább válaszoljatok!


Tehát, a barátnőm évekig terápiára járt, mert átesett egy traumán, de eddig nem tudtam, pontosan min.

Tegnapelőtt mondta el, hogy megerőszakolták. Részletezte is a történetet. Volt egy fiúbarátja, aki szerelmes volt belé, de a barátnőm nem akarta megszakítani vele a kapcsolatot, mert jó barátnak tartotta a fiút, pedig ő szerette volna, ha távol maradnak inkább egymástól, ha nem akar a párja lenni. Folyamatosan reménykedett a srác éveken át. Közben a barátnőmnek volt pár pasija, olyan is volt, hogy hírhedt mocskos nőcsábásszal feküdt össze, kapcsolatnak kamuzta (tartott vagy fél évig, és akkor is végig veszekedtek a sráccal + csalta is), és a fiúbarátja minden részletét végighallgatta ezeknek.

Aztán volt egy buli, amikor a barátnőm sokat ivott, és sokszor ölelgette a srácot, közben pedig elment mással smárolni. Végül a fiúbarátjával is smárolt, majd bementek egy üres szobába, ahol a srác levette a ruháit, és többszöri nemleges kérés ellenére megfektette. Egyszer próbált elhúzódni, de visszarántotta, és játékos hangsúllyal mondta, hogy ne játszadozzon, tudja, hogy akarja, és onnantól nem ellenkezett, mert állítólag leblokkolt és félt, és annyira nem várta ezt a sráctól, hogy teljesen lefagyott.

Másnap elment látleletért és feljelentést tett, de a sérülései nem voltak olyan komolyak, hogy mindenképp erőszakos közösülésre utalnának (lehetett sima vad szex is), a srác pedig minden tagadott, azt mondta, hogy a lány nem volt részeg és egyértelműen beleegyezett. Rendes bizonyíték hiányában nem lett az ügyből semmi.


Sírt, amikor elmesélte, de én őszintén bevallom, hogy semmit nem éreztem. Egyrészt a srácot sajnálom, másrészt nem hiszem, hogy erőszaknak fogta fel a dolgot, nem volt szerintem tisztában azzal, hogy nem akarja, ráadásul rengeteg lelki fájdalmat élhetett át. És lehet, hogy szörnyen hangzik, de az is megfordult a fejemben, hogy ha nem lett volna ez az eset, akkor még "azt" az életet élné még mindig a barátnőm, és soha nem állt volna le velem, és nem lenne ennyire komolyan vehető, odaadó, nem ért volna be ilyen hamar, talán túl későn kapott volna észbe.

Tudom, hogy ezek olyan gondolatok, amikről mélyen hallgatni kell a mai világban, éppen ezért írom ide, mert itt névtelen, és végre kiírhatom, hogy ezt gondolom.


Viszont jön a nagy kérdés: Mit tegyek? Játsszam meg az együttérzést? Eddig azt tettem, de szörnyű érzés. De igazat meg nem tudom, hogyan mondhatnék, leginkább sehogy. Akkor mi a megoldás?


2020. jan. 13. 17:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

“visszarántotta, és játékos hangsúllyal mondta, hogy ne játszadozzon, tudja, hogy akarja”


Kepzelem, ahogy a siro baratnod azt ecseteli, milyen jatekos hangsullyal mit mondott neki a srac. Ez egy kitalalt sztori, feleslegesen provokalsz, a kerdesed nem kerdes, hanem velemeny a reszeg lanyokrol, akik mindenkivel lefekszenek, csak veled nem.

2020. jan. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%

Nehéz kérdés. Én nőként tudom, mint ment át, mert velem is történt hasonló, és én sem tudtam nemet mondani, mert leblokkoltam. Csak én még nagyon fiatal voltam. Azóta ha valaki erőteljesen nyomul, leblokkolok, ezért aztán extrán odafigyelek, hogy ne legyek félreérhető, ne keveredjek kétes helyzetbe.

A barátnőd hibázott, amikor játszogatott a fiúval, akinek viszont a nem szó jelentésével kellett volna tisztában lennie. Igazából mindketten hibáztak. Én nem szoktam leszólni azt, aki fűvel-fával smárol egy buliban, ha közben tudja kezelni a helyzetet, de ő nem tudta. Nehéz kérdés, mert ha ő erőszaknak élte meg, ez ugyanúgy traumatizálja. A barátnőd viszont semmivel nem volt gyengébb, mint a fiú, hiszen ő is kerek perec megmondhatta volna, hogy ennyi volt, ha nem akar a párja lenni. Olyan nincs, hogy ő nem akart további kapcsolatot, de a barátnőd miatt muszáj volt neki, mert nem volt muszáj.

Az egész helyzet nagyon bonyolult, már-már nem is tűnik igaznak, annyira a barátnőd ellen fordítottál itt minden szót. Ha igaz, akkor ez van, mondd el neki az őszinte véleményedet. Mondd el neki, hogy szerinted hibázott és ennek a következményei formálták őt olyanná, amilyen. Ha ettől még szereted, nincs baj.

2020. jan. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Itt minden 2. kérdésre vergődni kell, hogy kamu?

Nem sírt végig, és igen, részletezte.

Nem a részeg lányokról van véleményem, hanem erről az egyetlen esetről.

2020. jan. 13. 17:27
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Azért a srácot nem kell annyira sajnálni. Ha valakinek van minimális méltósága, akkor nem nyomul pincsikutya módon továbbra is arra, aki egyszer elutasította, hanem tudomásul veszi, meggyászolja, kitombolja magát és keres valaki mást. Csak saját magának köszönheti, hogy önként vállalta a lelki szemetesláda szerepét a barátnőd számára, csak mert így közelebb volt a puncihoz. Megtehette volna, hogy távol tartja magát tőle, az ő döntése volt, hogy inkább mártírkodik.
2020. jan. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
29%
Ismered a mondást aki kvrának áll ne csodálkozzon ha...
2020. jan. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
24%
Sajnálom ami a barátnőddel történt. Nő vagyok, de a Te oldaladat is meg tudom érteni. Nehéz helyzet, én lehet inkább hallgatnék a gondolataidról.
2020. jan. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell ezzel csinálnod semmit. Megtörtént, ő elmondta, mert bízik benned. A lelki része rendbe lett téve, már amennyire lehet ezt egy nőnél.

A többit, hogy te mit gondolsz, mit érzel ezzel kapcsolatban tartsd meg magadnak mindkettőtök érdekében.

2020. jan. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%
"Ez egy kitalalt sztori, feleslegesen provokalsz, a kerdesed nem kerdes, hanem velemeny a reszeg lanyokrol, akik mindenkivel lefekszenek, csak veled nem." Pedig igaza van. Annyi ilyen modoros álkérdés van, műsztorikkal, ami valójában csak sarkos vélemény nőkről...és csodálkoztok, hogy nincsen nőtök.
2020. jan. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
30%

nekem meg úgy jön le, hogy a barátnőd olyannyira részeg volt, hogy azt se tudta hol van, nem hogy ellenkezett volna..

szépen elferdítette, hogy sajnálatot váltson ki. valószínűleg utána már szégyelte a dolgot.

hallottam már megerőszakolásról, de nekem ez nem tűnik annak.

előtte smárolt a sráccal, könyörgöm... mit várt? ő ba*zta el, már azt se kellett volna. egyébként nem lett volna belőle semmi!!!

és ne mondjátok, hogy mert az alkohol... nem! ahogy le is írtad a barátnőd átment mindenkin, s mikor nem volt jobb beérte a haverjával.

nő létemre ne haragudj, le lehet szavazni, de nem tudom sajnálni. minden okkal történik.

2020. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
26%
Akár kamu, akár nem, én sem tudom sajnálni a csajt,nőként mondom ezt. Önként és dalolva sétált ebbe a helyzetbe.
2020. jan. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!