Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a barátnőm "kitárulkozott", de én nem tudok vele együttérezni?

Figyelt kérdés

Fél év után elmesélt a barátnőm egy nagy titkot magáról.

A kérdésem nem provokatív célú, és hiába szól egy (elvileg) bűncselekményről, már járt az ügy a rendőrségnél réges rég, szóval kérlek titeket, hogy ne jelentsétek, hanem inkább válaszoljatok!


Tehát, a barátnőm évekig terápiára járt, mert átesett egy traumán, de eddig nem tudtam, pontosan min.

Tegnapelőtt mondta el, hogy megerőszakolták. Részletezte is a történetet. Volt egy fiúbarátja, aki szerelmes volt belé, de a barátnőm nem akarta megszakítani vele a kapcsolatot, mert jó barátnak tartotta a fiút, pedig ő szerette volna, ha távol maradnak inkább egymástól, ha nem akar a párja lenni. Folyamatosan reménykedett a srác éveken át. Közben a barátnőmnek volt pár pasija, olyan is volt, hogy hírhedt mocskos nőcsábásszal feküdt össze, kapcsolatnak kamuzta (tartott vagy fél évig, és akkor is végig veszekedtek a sráccal + csalta is), és a fiúbarátja minden részletét végighallgatta ezeknek.

Aztán volt egy buli, amikor a barátnőm sokat ivott, és sokszor ölelgette a srácot, közben pedig elment mással smárolni. Végül a fiúbarátjával is smárolt, majd bementek egy üres szobába, ahol a srác levette a ruháit, és többszöri nemleges kérés ellenére megfektette. Egyszer próbált elhúzódni, de visszarántotta, és játékos hangsúllyal mondta, hogy ne játszadozzon, tudja, hogy akarja, és onnantól nem ellenkezett, mert állítólag leblokkolt és félt, és annyira nem várta ezt a sráctól, hogy teljesen lefagyott.

Másnap elment látleletért és feljelentést tett, de a sérülései nem voltak olyan komolyak, hogy mindenképp erőszakos közösülésre utalnának (lehetett sima vad szex is), a srác pedig minden tagadott, azt mondta, hogy a lány nem volt részeg és egyértelműen beleegyezett. Rendes bizonyíték hiányában nem lett az ügyből semmi.


Sírt, amikor elmesélte, de én őszintén bevallom, hogy semmit nem éreztem. Egyrészt a srácot sajnálom, másrészt nem hiszem, hogy erőszaknak fogta fel a dolgot, nem volt szerintem tisztában azzal, hogy nem akarja, ráadásul rengeteg lelki fájdalmat élhetett át. És lehet, hogy szörnyen hangzik, de az is megfordult a fejemben, hogy ha nem lett volna ez az eset, akkor még "azt" az életet élné még mindig a barátnőm, és soha nem állt volna le velem, és nem lenne ennyire komolyan vehető, odaadó, nem ért volna be ilyen hamar, talán túl későn kapott volna észbe.

Tudom, hogy ezek olyan gondolatok, amikről mélyen hallgatni kell a mai világban, éppen ezért írom ide, mert itt névtelen, és végre kiírhatom, hogy ezt gondolom.


Viszont jön a nagy kérdés: Mit tegyek? Játsszam meg az együttérzést? Eddig azt tettem, de szörnyű érzés. De igazat meg nem tudom, hogyan mondhatnék, leginkább sehogy. Akkor mi a megoldás?


2020. jan. 13. 17:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%

Ha a férjemmel fekszünk pucéran, és én azt mondom, NEM, ennek ellenére megdug, az is nemi erőszak.


Itt a Balkánon nem vagy egyedül a nőgyűlölő gondolataiddal. Én elmondanám neki az érzéseimet, hadd tudja meg, hogy milyen ocsmány vagy. Ja, azt nem fogod tenni, mert a punci kell. Nem csoda, hogy szimpatizálsz egy erőszaktevővel.

2020. jan. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
27%

ha nemet mondott volna, erőszak lenne, de biztosan nem mondott ő semmit se. különben miért smárolt volna vele?

egyet értek az előzőkkel, hiszen te magad leírtad, hogy milyen a barátnőd.

2020. jan. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
86%
Lehet hogy nem kamu teljesen a sztori csak szerepcserés, kérdező itt nagyon részletesen írtad le a jóbarát szerepet szerintem vagy kitalált a sztori vagy pedig te voltál a "jóbarát".
2020. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
25%

Lényegtelen hogy valos vagy sem... a lényeg szerintem jogos hogy nem érzel semmit! És en is sajnálom a srácot... a csajod egy nagy qurva! Tudta hogy az a srac mennyire odavan érte erre a csajod nem hogy megmondta volna hogy nem... és kerülte volna hanem “de barátunk lehetünk, te vagy a legjobb barátom” ez az egyik legnagyobb mocskossag! + évekig vagy meddig hallgatnia kellett hogy mennyien dugják meg a csajt meg mindenféle görényel ossze állt...

+ a bulin is előtte smarol egy sraccal utána meg vele is...!

Az meg a + hogy tényleg ő is akarta a szexet... “részegen” és utána még ő akart feljelentést tenni... bocs de ha mindketten total részegek vagytok és nincs erőszakra utaló nyom... (+ az a srac is tuti hogy részeg volt különben nem mert volna lepni semmit mert eddig sem lepett...)


És az a legszánalmasabb ha egy nő ekkortól lehet komoly... vagy mi... miután szét baxta minden nyomorult a világon? Az ilyen nők a legundorítóbb élőlények a világon!!!


Nem kell hazudni neki! Nyugodtan vesd meg a múltja miatt!

Már bocsánat... de a helyedben ossze se jöttem volna egy ilyen novel... de még csak 1 éjszakára sem...!

2020. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%

Amugy akik a lany ellen vannak, nem tudom, felfogjak-e, hogy a nemi eroszak egy bunteny, viszonylag egzakt dolog, nem velemeny kerdese, ha valakivel akarata ellenere kozosulnek, az nemi eroszak, akkor is, ha elotte onszantabol csokolozott a masik fellel. Mentegethetnenk azokat is ennyi erovel, akik megolik a hazastarsukat, hogy nem kellett volna felbosszantani oket, akkor nem halt volna meg az aldozat, de azert a tarsadalom megis csak jobban jar, ha a bunozoket megbuntetjuk.

Aki egy reszeg not megeroszakol, az megeroszakol egy jozant is, nem azon mult, hogy a no sokat ivott, hanem hogy a ferfi erofolenyben erezte magat, ez pedig egy jozan no eseteben is elofordulhat.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de en egy eroszaktevovel se szivesen maradnek kettesben egy szobaban, ahogyan egy gyilkossal sem, tok mindegy, mi volt a buntett kivalto oka.

2020. jan. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
18%
"Másnap elment látleletért és feljelentést tett, de a sérülései nem voltak olyan komolyak, hogy mindenképp erőszakos közösülésre utalnának (lehetett sima vad szex is), a srác pedig minden tagadott, azt mondta, hogy a lány nem volt részeg és egyértelműen beleegyezett. Rendes bizonyíték hiányában nem lett az ügyből semmi." És a csaj mit kapott rágalmazásért?
2020. jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
88%

"Volt egy fiúbarátja, aki szerelmes volt belé, de a barátnőm nem akarta megszakítani vele a kapcsolatot, mert jó barátnak tartotta a fiút, pedig ő szerette volna, ha távol maradnak inkább egymástól, ha nem akar a párja lenni. Folyamatosan reménykedett a srác éveken át. Közben a barátnőmnek volt pár pasija, olyan is volt, hogy hírhedt mocskos nőcsábásszal feküdt össze, kapcsolatnak kamuzta (tartott vagy fél évig, és akkor is végig veszekedtek a sráccal + csalta is), és a fiúbarátja minden részletét végighallgatta ezeknek."


1. Neked egy gramm érzelmed nem volt soha e felé a csaj felé "feküdt össze" no komment


2. "de a barátnőm nem akarta megszakítani vele a kapcsolatot"


Ember, egy kapcsolathoz ketten kellenek. Teljesen mindegy mit akart a csaj, ha a srác meg akarja szakítani a kapcsolatot, akkor a kapcsolat megszakad.

2020. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
91%
Maszek tapasztalat: ha nem tudsz vele együttérezni, akkor annyit mondj, hogy sajnálom, de ne spilázd túl. A lényeg, hogy az eszeddel értsd és ezt ő érzékelje, de ha nem tudod magadat beleélni, akkor ne kamuzd azt.
2020. jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
95%

Jaj, ne hogy már!


Azt még mondjuk úgy, értem, miért nem sajnálod vagy sajnálja valaki a lányt. De a fiút ( vagy téged, ha a jó barát nevében írtál magadról ;) ), meg végképp nem sajnálom!


Mekkora kétszínűség kell ahhoz, hogy ne sajnáld a lányt, de sajnáld magadat/ a "jó barátot" egy ilyen szituban?

Miért gondolja valaki, hogy a "jó barát" mentes a felelősség alól, de a lány az nem, ott ő tehet róla, mert nem volt elég határozott?


A jó barát miért nem volt ilyen határozott? Ő miért nem fogta fel, hogy ha valaki az arcába mondta, hogy nem kell neki szerelemből, max emberileg a barátjaként tekinti ettől? Ő miért nem döntött úgy, hogy megszakítja a kapcsolatot akkor? Érdekes, itt nem jön szóba kényszerítés, de a lányt lehet okolni, amiért nem mert ellenszegülni.


Nem védem a lányt, félre ne értsd.. DE!

Voltam olyan helyzetben én is, hogy a szívem szakadt meg valakiért, annyira bele voltam bolondulva, évekig ment... Volt annyi bennem, hogy egy idő után, szenvedés után bizony megszakítottam a haverságot.


És ugyanezt mondtam egy ugyanebben a helyzetbe lévő "jó barát" srácnak: szánalmasas vagytok! Ott egy barátnőm játszotta vele ugyanezt, nekem panaszkodott miatta. Neki is elmondtam, hogy

1.) nem szép dolog, amit a lány csinál ( hogy így is barátkozik vele, holott tudja, hogy a pasi bele van zúgva)

2.) ő is egy idióta bharom, szánalmas, amiért pofán köpi magát és nem képes változtatni és kilépni magától.


Én tudom miről beszélek, mert mint írtam, életemben 1x voltam totál oda valakiért, előtte és utána se lezsek már remélhetőleg így.. ÉS kellő szenvedés után megléptem amit meg kellett.


Szóval nem, nem hogy nem sajnálom a srácot ebben a sztoriban, de minimum olyan szánalmas, mint a csaj, de inkább még jobban is.. Mert a férge még ki is használta, amikor részeg volt. (ez az igazság, becsomagolhatjuk mentegetőzésekbe)

2020. jan. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Engem zavarna, ha olyan pasi lenne a barátom, aki többet érez irántam. Én nem szívesen találkoznék utána vele, mert kínos lenne. Viszont a srác is buta, hisz senki nem kérte rá, hogy legyen a lány lelkiszemetese. Egy férfi tudjon már méltósággal továbblépni egy nemleges válasz után. Saját magát herélte ki, miközben dühös volt a lányra, hogy ezt teszi vele. Szerintem mazochista a srác.
2020. jan. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!