Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A bántalmazott férfiakat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A bántalmazott férfiakat miért nem veszik komolyan?

Figyelt kérdés

A média hangos attól, ha egy férfi bántalmazza a barátnőjét. Az emberek legalább annyira felháborodnak, mintha pedofíliáról lenne szó.

Ez eddig rendben is volna, na de ha a dolog fordítva esik meg, mindenki az áldozatot hibáztatja, mert hát ő a férfi, miért nem védi meg magát, vagy szakít. Aki volt már ilyen helyzetben, az tudja, nem ilyen egyszerű a dolog.



2020. jan. 17. 08:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
Mert patriarchális társadalom van, ahol azt hiszik, mindig és mindent a férfi ural, irányít és sosem lehet áldozat. 32F
2020. jan. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
59%
Tudsz konkret esetet is mondani, amikor egy bantalmazott ferfit nem vettek ugyanolyan komolyan, mint egy not? Vagy csak kipattant a fejedbol ez a gondolat?
2020. jan. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom, de én még olyat nem láttam hogy kékre zöldre vert egy férfit a nő. Milyen ferfi az aki nem tudja megvédeni magát, főleg egy nőtől? Ezt nemcsak fizikálisan értem. Nem tudja otthagyni? Vinni kellene neki a gyerekeket is? Vagy mi akadálya lenne? Semmi.
2020. jan. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

A jogi gyakorlatban ez biztos nincs így. Az utca emberébe meg még a patriarchális moslék van beleivódva (30 éves kor felett biztosan, gyakran alatta is). Mondjuk az áldozathibáztatás szerintem nem választ nemet. Eddig ahány nemierőszakos hír volt, ment alatta kommentben, hogy nem kellene kacérkodni a pasikkal meg nem kellene k**vának öltözni meg biztos berúgott annyira, hogy magatehetetlen volt, megérdemli. A családon belüli erőszakkal kapcsolatos írások alatt ugyanúgy mondják a nőknek is, hogy miért nem hagyja ott azt a trógert, miért nem lép ki, stb. Szóval nem tudom, mit látsz, de alapvetően nemtől függetlenül szeretik az emberek ezt így elintézni. Ezzel is annak az illúzióját keltve maguk felé, hogy velük ez nem történhet meg, ha "rendesen" viselkednek meg ők biztos nem lesznek ilyen borzalmas helyzetben. Na mindegy.



Mikor még albiból albiba jártam, az egyik helyen volt egy páros a szomszédban. A nő konkrétan úgy megtépte a párját, hogy vissza kellett varrni a fülét. Jött a rendőrség, bilincsben szépen elvitték. Utána nem is láttuk, csak a férfit. Alapvetően külső beavatkozás ilyenkor csak a végső esetben történik, mikor már vér is folyik kb. Ez amolyan családjogi bevett szokás. Volt a rokonságon belül is fordítva hasonló, ott sem sokat segítettek a nőn, mert nem találták elég nyomós oknak azt, hogy lilára van verve a feje meg a háta... Sajnos jelenleg azt vallja az igazságszolgáltatás, hogy a család életébe beavatkozni csak indokolt esetben szabad. Mert a család szent és azt csinálnak otthon, amit akarnak (erre vonatkozóan pedig alig vannak megkötések).

2020. jan. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
41%
#2 Nézz utána mennyi menedék van bántalmazott nők és bántalmazott férfiak számára aztán meglátod.
2020. jan. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
57%

#6 az teljesen irreleváns. A nők elleni erőszak nyilván gyakoribb (fizikai különbség, pszichikai különbség, patriarchális társadalom, stb), ezért felesleges ugyanannyi menedéket csinálni férfiaknak. Pl jobb helyeken nem azért van 2x annyi női WC mint férfi WC, mert a pasik le vannak sz\rva, hanem mert a nőknek több idő kell hozzá.


Jobb példát keress!

2020. jan. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%

#6

Vagy mert kevesebben a fizikailag bàntalmazott ffi? Tény hogy több figyelmet kéne erte fordítani de jelenleg az a kormanyretorika hogy nincs csaladon beluli eroszak, nem halnak meg hetente emberek (dehogynem), a noket tamogatni kell hogy szuljenek, a ferfiak meg tartsak el a noket. Ez amit mas is mondott a patriarchális berendezkedes miatt van. Nem azért mert a noket jobban vagy a ferfiakat kevesbe feltik. Ha idegesit a tarsadalmi egyenlotlenseg figyelj oda ki ellen is kell harcolni. A bantalmazott nok vagy a totvenyhozok, az egyenloseget hirdeto hangok vagy a patriarchális berendezkedes ellen??

2020. jan. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
97%
Mert nehezen hihető, mivel erőfölenyben van. Már ezen az oldalon is nem egyszer olvastam olyant, hogy egy nőt nem is lehet megerőszakolni, ha nem hagyja magát. Nos, akkor mit vársz?
2020. jan. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
18%

Amikor a bokoharam kivégzett 3000 fiúgyermeket akkor a kutyát nem érdekelte, bezzeg a 300 lánynál egyből felhördült a sajtó.


Miért vársz megértést egy ilyen elkorcsosult, patkány bandától mint ezek a kettősmércés köpönyegforgatók?


Te mint férfi jelenleg kevesebbet érsz a modern társadalom szemében, ennyi.

2020. jan. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
83%

Többször is volt ez a kérdés, többször is leírtam ezt a választ: a bántalmazott férfiak legnagyobb megszégyenitője a többi férfi. S nők sokkal inkább összetartanak ilyen helyzetben.


A gyakoris panaszkodás helyett aki változást alkar az tegyen érte. Például aki a bántalmazott férfiaknak hiányolja a menedékeket az alapítson egyesületet es csináljon. Szervezzen felvilágositó kampányt.

2020. jan. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!