Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan állítsam le magam?

Figyelt kérdés

20/N

Problémám, hogy nem tudok bízni a páromban, de egyébként senkiben sem. Bizalmi gondjaim vannak. Voltak már hosszabb távú(2-3éves) kapcsolataim, de soha nem tudtam teljes mértékben bízni a páromban, mindig attól féltem, hogy el fognak hagyni vagy meg fognak csalni.. Az iróniája az egésznek, hogy én voltam az, aki megcsalta őket. Azóta már nagyon bánom, hogy nem tudtam megbecsülni az embereket magam mellett. Most van egy alakuló kapcsolatom, majdnem 4 hónapja kezdtünk ismerkedni, mondhatni együtt vagyunk. És megfogadtam magamnak az elején, hogy ezt nem fogom elszúrni, nem fogom megcsalni, kitartok mellette... Nagyon jól elvagyunk a sráccal, közös érdeklődés, stb. De néha mikor egyedül vagyok, rámtörnek ezek a sötét gondolatok, hogy mivan ha megismer valaki jobbat, vagy titokban megcsal, vagy csak egyszerűen elhagy... Eddig nem beszéltem neki ezekről a csúnya gondolatokról, de múltkor felhoztam, hogy ez nekem félelmem (emésztő magamba fojtani, ezért mondtam el neki) és nyugtatott, hogy ő egyébként hűséges típus, és őszinte is velem, szóval akár ha ilyen történne, hogy megcsal vagy már nem kellek neki, akkor elmondja, de egyébként nem fog ilyet csinálni, és mondta, hogy ez bántja, hogy ilyeneket gondolok róla... Féltékeny is vagyok, ő viszont nem, pedig meg lehetne rá az oka (mindig sok srác vett körül, sokan próbálkoznak stb.) Viszont a féltékenységet sem mutatom ki neki, mert tudom, hogy ez tönkreteheti a kapcsolatot. Szóval mindenképp próbálom visszafogni ezeket a gondolatokat, hogy nehogy véletlenül is megbántsam az idióta feltevéseimmel, de mégis mindig ilyenekre gondolok... És szerintem ez a múltamra vezethető vissza, mert egy nagy r!bnc voltam, és lelkiismeret-furdalásom van miatta. Még egyszer nem akarom elkövetni azokat a hibákat amiket az előző kapcsolataimban. A srácnak egyébként egyetlen kapcsolata volt, komoly kapcsolat, 2 éve véget ért és azóta nem volt neki semmilyen kapcsolata, se szex, semmi, pedig lehetett volna, de elmondása szerint ő csak kapcsolatban képes... És azt mondta, örül, hogy megtalált engem. És én is örülök neki, szóval nem akarom elrontani... Lehet pszichológushoz kellene menjek?


2020. jan. 20. 17:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam, hogy nagyon messze lakunk egymástól, ez is aggodalmaim egyik oka, ő viszont tényleg tud bennem bízni... ő 22 éves
2020. jan. 20. 17:46
 2/7 Hellmano ***** válasza:
49%
Akkor meg ne kombinálj , örülj neki, hogy megbízik benned stb. Viszont neked nem kellett volna felfedned elötte ezt a dolgot, amit elmondtál neki, mert egy olyan ember ezt azonnal ellene fordítaná és el is hinnéd neki, hogy ő nem csal meg és örül neki, hogy elmondtad "én nem olyan vagyok" stb. Közben meg tolná mögötted. Én nem mondtam volna el a helyedben neki ezt semmiképp...hogy milyen vagy valójában. Ezekután bennem megfordult volna, hogy te nem is vagy olyan jó party mint gondoltam és lehet nem erőltetném tovább a dolgot, mert a fenének se kellene ilyen gondolkodású csaj.
2020. jan. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A bizalmatlanságod oka te magad vagy, ezt gondolom sejted is. Egyrészt magadban nem bízol, hogy nem fogod őt is megcsalni, ezt kivetíted a párodra, szinte megelőzöd azt, amitől félsz, hogy a másik teszi ezt veled. Másrészt nem bízol abban, hogy szerethető vagy és hogy te elég lehetsz a másiknak. Ez utóbbit kellene erősíteni, hogy igenis magad miatt szeret és veled van, mert éppen elég, amit te adsz, és akkor az első probléma is megoldódik, nem fogsz mást keresni a párod mellett.
2020. jan. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig. De én azt tudom mondani, hogy azért nem bízol senkibe mert magadból kiindulva látod, hogy te magad sem bírod betartani azt amit megfogadsz.

Először magadon kellene változtatni, mielőtt belemész még egy kapcsolatba és azt is elcseszed.

2020. jan. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Végül csak végig olvastam.. :D

Látom te magad is leírtad amit én.


És igen, pszichológus ajánlott, mert magad nem tudod kezelni.

2020. jan. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenki magából indul ki. Te többször megcsaltad a párodat, így feltételezed, hogy veled is megteszik. Ezt a gödröt magadnak ástad.

Próbálj összeköltözni, a folyamatos együttlét mellett láthatod a mozgását, nem fogsz feltételezni mindenféle hülyeséget.

2020. jan. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azonnal rendet kell tenned a lelkedben! Így magadat is tönkre teszed, másoknak is ártasz.
2020. jan. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!