Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha nagyon zavar,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha nagyon zavar, hogy a barátnőm magas lovon ül?

Figyelt kérdés

Összeköltözéskor indult a kálváriánk. A 20-onéves barátnőm a szüleitől kapott egy lakást, de keresete nem volt, de ennek ellenére összeköltöztünk azzal a feltétellel, hogy minél előbb vállal munkát. Csakhogy júniusban költöztünk össze, és egészen mostanáig nem volt munkahelye. Végig én tartottam el, az első pár hónapban csinált vendéglátós vagy rakodós munkákat, de abbahagyta azzal a szöveggel, hogy elege van abból, hogy nagyon buta emberek alázzák, csicskáztatják.

Róla azt kell tudni, hogy anglisztika alapszakot végzett és felsőfokon beszél elvileg angolul és spanyolból pedig most nemrég szerzett középfokot.

Kikötötte, hogy aljamunkákat nem vállal, nem lesz senkinek sem a titkárnője és monoton kulimunkát sem vállal, és nettó 180-200 ezer alatt meg se mozdul.

Rengeteget veszekedtünk ezen, mert én nagyon nem értem, mire fel van így oda magától, a szülei folyamatosan azt mantrázták neki, hogy különleges, extrém okos, művelt, tehetséges. Én nem látom azt, hogy átlagnál okosabb lenne, és egyszer utaztunk együtt Angliába, és akkor hallottam, hogy angolja is maximum alulról verdesi a középfok szintet, ami anglisztika szak mellett rettenetesen égő szerintem.

Most kapott egy pozíciót végre, ahová nagyon kell az angol nyelvtudás és egyből nettó 260 ezret adnának neki, és pályakezdőnek elég komoly külkeres pozíció egy multinál. Pár napig azt hittem, hogy örülök, hogy végre nem tartatja el magát velem, de egyre jobban idegesít, mert most már mindenki dícsérgeti, és rettentően büszke magára, szinte ünnepli magát. Én azt látom, hogy ez most csak jobban torzítja az énképét, még inkább nem tanul meg felelősséget vállalni és küzdeni az életben. Szinte biztos vagyok benne, hogy próbaidő alatt elküldik a gyenge angolja miatt, de akkor megint kezdődik az egész, és még nagyobb arccal fog válogatni, mivel egyszer már legalább őt választottákk egy ilyenre, akkor biztos megint ezt a szintet kell belőni.

Tudom, hogy elhibáztam ott, hogy eltartottam, ismételtem a szülei példáját, a feneke alá toltam mindent. Hogyan korrigálhatnám a hibámat? Az egyetlen megoldást sajnos már csak abban látom, ha nem vállalja el ezt a munkát, hanem elvállal egy egyszerűbbet és ugyanúgy végig küzdi magát a ranglétrán mint mindenki más. Alázattal, önfejlesztéssel és szorgalommal.

Hogyan érhetném ezt el vagy milyen más megoldás létezik a helyzetre?


Normális válaszokat szeretnék, ugyanis szégyellem kicsit magam, és ez tényleg olyan kérdés, amit máshol nem merek feltenni, mert megkapom az alábbi bélyegeket: irigy, korlátozó, soviniszta


2020. jan. 28. 16:10
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
40%
Igen, irigy vagy. Nem lehet erre mást mondani.
2020. jan. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
97%
Te alapvetően a hozzáállását és a személyiségét szeretnéd megváltoztatni, de ez akkor sem fog sikerülni, ha fejreállsz. Felnőtt nő, te már nem fogod "megnevelni", nem fogod alázatossá és szorgalmassá varázsolni, nem fogod megtanítani neki azt, amit a szülei elcsesztek a nevelésében. Vagy vele maradsz és elfogadod, hogy neki ilyen a jelleme, vagy továbbállsz. Más opciód nincs.
2020. jan. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
95%

Ő magas lovon ül, te meg lenézed. A mostani munkahelyén majd eldől, hogy mit tud, ha elküldik, akkor tanulni fog belőle.

Amennyiben nem tetszik a helyzet, költözz el tőle.

2020. jan. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
42%
Bocs de tényleg igazad van, nagyon el van szállva magától a csaj, és így látatlanban se tudom, mire. Ennél azért sokkal nagyobb durranást is láttuk huszonévesektől, sokkal szerényebb kivitelben. Rúgd ki a csajt, úgyis dobni fog, ha talál valakit aki szerinte "hozzá méltó(bb mint te)"...
2020. jan. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
Pont ez a bajom, hogy borítékolhatóan el fogják küldeni, de tanulni nem fog belőle. Csak azt, hogy még inkább nem adja le az igényeit.
2020. jan. 28. 16:22
 6/55 anonim ***** válasza:
97%

Jaj szegény fiú.

Neked kell eldönteni hogy szeretnél e így

Élni,

Távoli jövőben csak lenne egy baba akkor két gyermeked lesz, van ennek értelme folytatni lesz ez a srác valaha egy felelősség teljes apuka akivel,akivel lehet tervezni?

2020. jan. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
73%

Totál megértem a problémádat.

Első körben mondd meg neki, hogy február 1-től a rezsi felét fizeted, hiszen lesz már neki is munkája. Amúgy csak az őszinte egyenes beszéd lesz hatásos hosszútávon: "Figyelj Cica, szeretném ha a továbbiakban nem "anya-státuszban" lennék, és egyenlő arányban osztoznánk a kiadásokon. Tök jó, hogy szüleid révén legalább albi-díjat nem kell fizetnünk, de szeretném, ha a rezsi és étkezés költsége nem csak az én vállamat nyomná."

2020. jan. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
89%
Ezen elég akkor agyalni ha elküldik. Lehet rájön megse annyira különleges, és összeszedi magat. Mindenképp vallalja el a munkát! Ha meg elküldik, kenytelen lesz lépni valamit. Te meg mondhatod hogy nem tartod el ,de akkor felmerül a kérdés hogy fizetsz e neki berleti dijat?
2020. jan. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:
Az természetes, hogy állja a felét mindennek, mivel több lesz a fizetése, mint az enyém.
2020. jan. 28. 16:29
 10/55 anonim ***** válasza:
62%
Szóval szerinted nem okos, nem tud rendesen angolul, mégis felvették egy munkára, ami viszonylag jól fizet kezdő fizetésként. Akkor mégiscsak igaza volt neki is, és a szüleinek is, hogy nem érdemes csicskamunkát végeznie 180 ezerért. Ami a munkát illeti, sem a férjem, sem én nem vagyunk alázatosak, mindig a legjobbat akarjuk, cserébe a legjobbat nyújtjuk. Pár éve az ő munkája miatt költöztünk külföldre, és a nyelvet sem beszéltem túl jól, de ő támogatott abban, hogy ne kelljen elmennem valami gyári, vagy eladói munkára, hanem fejlesszem a nyelvtudásomat. Most a szakmámban az átlag fizetés majdnem dupláját keresem, mert nem elégedtem meg kevesebbel. És minek küzdeni, ha anélkül is megkapod a jó munkát. Akkor kell bizonyítani, ha már ott vagy.
2020. jan. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!