Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha az egyik fél sokat dolgozik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az egyik fél sokat dolgozik a közös jövőért, azt a másik fél sosem fogja megérteni?

Figyelt kérdés

Bonyolult. Befejeztem az egyetemet, most kezdem a másodikat, közben épp beindítok egy vállalkozást, így van, hogy akkor ráérek, amikor a normális 9-től 5-ig munkájában nem, és esténként meg hétvégente nem. Általában szombatonként nem dolgozom csak. Szeretem a munkámat, de mivel még viszonylag új, sok új dolog van, ami stresszel jár. + még az egyetem is, ami meg kell ahhoz, hogy kiszélesíthessem a tevékenységi kört azzal, amit még ennél is jobban szeretek csinálni.

Azért is teszem ezt, hogy egyszer majd nekünk és lehessen saját otthonunk a párommal, és ne albérletben kelljen életünk végéig lakni. Neki nem is fontos a saját lakás semmilyen szinten, csak egy ütött-kopott kocsit akar.

A szüleimnél én ezt a családi mintát láttam, és sokat veszekedtek a szüleim emiatt, hogy egyszerűen nem tudta megérteni a 9-től 5-iges fél a vállalkozót (mondjuk ott az is volt, hogy nem a családra, hanem más dolgokra mentek el az így keresett pénzek, szóval annyiban más).


pl. Most volt, hogy 2 napig egyáltalán, gondolat szintjén sem fordult meg a fejemben a szex, annyi meló meg stressz volt, lefoglalja az agyamat. ". nap végén szólt a párom, hogy ez így neki nem oké, akkor is csak azért jutott eszembe és akkor nem azonnal, de másnap lett is valami. Vállalkozás előtt nem voltam ilyen. Kezdünk ott tartani, hogy a párom inkább azon az 1 szabad napomon sem foglalkozik velem, inkább csinálja a hobbijait. Nem hiszem, hogy valaha valaki megérti, hogy mi ez a szenvedély a munka iránt, aki még nem érezte ezt.

Van még rengeteg egyéb faktor is pl. híztam kb. 8 kgt, meg egyéb problémák, de most konkrétan erre a munka+tanulás vs. magánélet, de neki nem is kell lakás dologra akarok rákérdezni, szóval egyebeket nem veszek bele.


2020. jan. 31. 10:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Huh,elég zavaros amit írtál...Megértem az ambíciódat,és tisztellek is érte,sajnos a mai világban csak így lehet boldogulni..De,ha szereted ezt a nőt és fontos neked,egyszerűen muszáj valamiféle határt húznod,mert a vége az lesz,hogy elveszíted..Az én férjem is ilyen,és igaz hogy jól keres,ennek köszönhetően élhetünk jól,de számtalanszor vágyom arra hogy csak egy sms-t vagy üzenetet küldjön hogy szeret,gondol rám..De ez kb. két napon fordul elő,egy évben..Nagyon nem könnyű,mert nincs középút,vagy csak nagyon szerencséseknek,akiknek olyan a munkájuk,hogy nem halnak bele,nap mint nap..
2020. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Lachesys ***** válasza:
100%
az a baj, hogy ha nem nagyon stabil alapokon all a kapcsolat, hazassag szintu alapokon! akkor bizony ra fog menni, es azert meg hazassagban sem lehet legtobbszor 2-3 evnel tovabb ezt "buntetlenul" csinalni. nincs egyutt toltott ido, kozos elmenyek, intimitas, es ezzel aranyosan jon az elhidegules es a megcsalasok. nem tudom, milyen vállalkozás ez, vagy hogy ha "beindul" majd lesz-e idod a kapcsolatodra, de oszinten en sem orulnek, ha heti 1 napbol allna a kapcsolat, es te akkor nyilvan pihenni akarsz, szoval a jovos-menosebb programok is ki vannak love. par evig elviselnem, ha nagyon szeretem a masikat, de ha hosszu tavra igy rendezkedik be, akkor elkoszonnek, nekem nem errol szol a kozos elet es a kapcsolat. inkabb keressunk kevesebbet, mint hogy sose lassuk egymast...
2020. jan. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Elírtam: Befejeztem az egyetemet, most kezdem a másodikat, közben épp beindítok egy vállalkozást, így van, hogy akkor ráérek, amikor a normális 9-től 5-ig munkájában nem, ÉN meg esténként meg hétvégente (ált. vasárnap) nem.
2020. jan. 31. 10:38
 4/20 A kérdező kommentje:

1-es Üzeneteket szoktunk váltani nap közben, félre értés ne essék, de az mégsem olyan.

2-es Ez olyan, hogy az ügyfelek hét közben mindig este lesznek, az szinte garantált. Persze ha van egy magán program, akkor oda direkt nem rakok olyan dolgot direkt, de ezt mondjuk minden 2. este nem tehetem meg, de heti 1x igen. 2,5 év múlva, ha elvégzem az egyetemet, akkor a másik tevékenység meg elég random, ott határidőkre kell tervezhetetlenül gyorsan dolgozni, utána meg nincs semmi. Ezt a kettőt akarom ötvözni.


Az a baj, hogy én amúgy sem vagyok extrovertált, hogy ilyen elmenős programokra menjek, ez is az egyik egyéb baj, amit nem akartam felhozni. De vidéken élünk, itt lassabb az élet, megegyeztünk abban, hogy havi kb. 2x elmegyünk valahova, színház + étterem, mozi + teázó, darts + sör, koncert + buli, pszichológia előadás, stand-up, bármi. Ez a kompromisszum, nekem ez már így is kicsit sok, mert nem szeretem a tömeget.


A kapcsolatunk amúgy nagyon hasonló egy házassághoz.


Amúgy vicces, hogy mindenki feltételezi, hogy én vagyok a férfi és ő egy nő. Semmi ilyesmire nem utaltam.

2020. jan. 31. 10:46
 5/20 Lachesys ***** válasza:
a masik hogy a kozos jovoert dolgozol, csak aztan ha eljon a kozos jovo, akkor mar a gyerekekert, meg a kocsiert, mindig lesz valami, amibol lehet jobb es nagyobb; kerdes milyen aron? persze most vagy fiatal es alapozod az eleted, mondom, par evig belefer ez, de mint a szuleidnel is lattad sokan abba a hibaba esnek, hogy egesz eletukben "majd a jovore" dolgoznak aztan soha nem lesz kozos jovo, mert mindig csak a munka volt az elso.
2020. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem tudok kevesebbet keresni, vagy nem keresek semmit, vagy bevállalom ezt, mert engem nem vettek fel sehova alkalmazottnak a kisvárosomban, pedig tényleg mindent megpróbáltam. Az estéket nem tudom kioffolni, mert mindenki akkor ér rá értelemszerűen nem a munkájával foglalkozni. Persze azt megtehetném, hogy hétvégére nem vállalok ügyfelet, de akkor az is csak +1 nap, akkor 2 napos a kapcsolat, nem 1.


Én azért elég stabil értékrendet kaptam, én szerintem meg tudnék ott állni, hogy saját lakás, nem kell nekem 20 autó meg arany wc. :D

2020. jan. 31. 10:53
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A szerelmet, a párkapcsolatot meg kell élni, ápolni kell. Erre mindennap szakítani kell időt. Nincs ember a földön akinek az megfelel, hogy együtt van valakivel és majd tíz év múlva talán lesz olyan, hogy egy egész hétvégét együtt töltenek. Nálad nem azzal van probléma, hogy szenvedélyes vagy a munkád iránt, vagy hogy nagyon leköt, stresszelsz miatta. Sokan vagyunk így. Azzal van a probléma, hogy benne élsz egy párkapcsolatra, de arra nem szakítasz időt. Ha nincs közös jelenetek akkor hogyan lesz közös jövőtök?
2020. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

A szándék dicséretes, de nem értem, miért gondolod, hogy ezt értetek teszed, ha a párod szemében inkább ellenetek dolgozol. Ez olyan, mintha a párom kiment volna 3gy évre dolgozni vagy ingázni... Senki sem kérte, a szememben nem ér annyit a k...va pénz, hogy elvegyen a magánéletünkből. Volt ez nálunk is téma, abban egyeztünk meg, hogy inkább választjuk a "8 óra munka után kiesik a kezünkből a toll és húzunk haza egymáshoz 6-kor legkésőbb" módit és törekszünk rá, hogy így keressünk normális összeget, ne mindenféle embertelen beosztással. Nem kifejezetten a párom miatt (akkor még képben sem volt), hanem azért kezdtem el piacképes szakmát tanulni, hogy ne kényszerüljek karrierizmusra meg gürizésre és ezt a páromtól is elvárom.



Őszintén leszarom, hogy ki szerint mi jó nekem, ha engem meg sem kérdez, hogy tényleg jó-e...

2020. jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
te hajtós, ambiciózus vagy, ő meg csak elvan mint a befőtt. Én mindig utóbbi lányokkal találkoztam, szóval egy ideig inkább szingli voltam, bejártam a világot, céget építettem, komoly pénzeket húztam le, és nem kellett máshoz igazodnom. 30 éves koromra összejött egy pesti lakás pár milliós hitellel, és most már nem kell ezen aggódnom, jöhet a lazulós kapcsolat. Hozzád nem való a párod, szerintem jobban járnál és boldogabb lennél szabadon.
2020. jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Diuska76 válasza:

Álltalában szeretek mindenkinek Pozitiv válaszokat irni , de amit leirtál az nagyon bonyolult és öszetett . Én azt gondolom ahoz hogy azok úgy müködjenek amiket leirtál egy napnak Kb. 48 orábol kéne állnia … Én ennyi idösen „csödöt mondtam” párkapcsolati szinten de akoriban enyire nem volt nehéz a hejzet mint most Magyarországon . De ha tanácsot kellene adnom én azt mondanám hogy az a fontos hogy egyűt vagytok vagy legyetek , és hogy közös uton haladjatok . Közösek legyenek a céljaitok , és mindketten igazán akarjátok . A Nőknél a szerzés az anyagiak mindig is erősebben dominált mint a Férfiaknál . Ismerek olyan barátnőmet aki azért vált el a Férjétöl mert a Férfi csak 160000 Ft ot keresett , Mig a nő ennek a dupláját …

Az irásbol nem derült ki a nemed ,ez csak azért fotos mert más tanácsot adnék egy Férfinak és más tanácsot adnék egy Nőnek is .

Bár szerintem az egyensulyra törtekedjetek . Az egészséges egyensulyra . Igy Mindenben . Persze nehéz megtalálni a közép utat de te valami olyasmibe hiszel most ami elég megfoghatatlan egyenlöre még … Ha a barátod a hobiját csinálja azon az 1 szabad napon ...Nyilván ö abba jobban hisz . Már is nem azonos sebeséggel haladtok a közös cél felé . De biztos hogy az a közös cél valoban közös cél ?... (Nemrég láttam egy szappanoperát . „Cuki a Sütid” az a film cime . Ez is hasonlo dologrol szolt . Nem egy volt az érdeklödésök és ezáltal kicsit az egyik is mást akart a másik is . Végül szakitottak … Ezzel nem azt akartam irni hogy rátok is ez a sors vár , de szerintem a tervrajz elkészitésénél kell a leg aprobb részleteket is megtervezni , nem akor kell modositani amikor már félig kész a ház … Ez mind a valo élet realitásába mind áttvitt értelembe igaz . Ha jut megfelelö idö egymásra , a kapcsolatotok ápolására , lesznek közös programjaitok , akor talán van esély egy boldog közös életre . Ha valaki jobban nyomja a gázpedált a másiknál , azért meg nem a másik a hibás ... Lehet benned tul nagy az ambicio . Tipiukus Női tulajdonság , ezt is , azt is . amazt is mindent Gyorsan , azonnal , egyszerre . Ahogy anak idelyén Ákos is megénekelte : „ Sietni kéne testvér Szeretni , Leni , Élni ..”

De ez így ebbe a formában kivitelezhetetlen . Ne sietesd a dolgokat mert úgy csak elveszitted öket . Tudod a mondást Lassan Járj tovább élsz .

2020. jan. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!