Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha az egyik fél sokat dolgozik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az egyik fél sokat dolgozik a közös jövőért, azt a másik fél sosem fogja megérteni?

Figyelt kérdés

Bonyolult. Befejeztem az egyetemet, most kezdem a másodikat, közben épp beindítok egy vállalkozást, így van, hogy akkor ráérek, amikor a normális 9-től 5-ig munkájában nem, és esténként meg hétvégente nem. Általában szombatonként nem dolgozom csak. Szeretem a munkámat, de mivel még viszonylag új, sok új dolog van, ami stresszel jár. + még az egyetem is, ami meg kell ahhoz, hogy kiszélesíthessem a tevékenységi kört azzal, amit még ennél is jobban szeretek csinálni.

Azért is teszem ezt, hogy egyszer majd nekünk és lehessen saját otthonunk a párommal, és ne albérletben kelljen életünk végéig lakni. Neki nem is fontos a saját lakás semmilyen szinten, csak egy ütött-kopott kocsit akar.

A szüleimnél én ezt a családi mintát láttam, és sokat veszekedtek a szüleim emiatt, hogy egyszerűen nem tudta megérteni a 9-től 5-iges fél a vállalkozót (mondjuk ott az is volt, hogy nem a családra, hanem más dolgokra mentek el az így keresett pénzek, szóval annyiban más).


pl. Most volt, hogy 2 napig egyáltalán, gondolat szintjén sem fordult meg a fejemben a szex, annyi meló meg stressz volt, lefoglalja az agyamat. ". nap végén szólt a párom, hogy ez így neki nem oké, akkor is csak azért jutott eszembe és akkor nem azonnal, de másnap lett is valami. Vállalkozás előtt nem voltam ilyen. Kezdünk ott tartani, hogy a párom inkább azon az 1 szabad napomon sem foglalkozik velem, inkább csinálja a hobbijait. Nem hiszem, hogy valaha valaki megérti, hogy mi ez a szenvedély a munka iránt, aki még nem érezte ezt.

Van még rengeteg egyéb faktor is pl. híztam kb. 8 kgt, meg egyéb problémák, de most konkrétan erre a munka+tanulás vs. magánélet, de neki nem is kell lakás dologra akarok rákérdezni, szóval egyebeket nem veszek bele.


2020. jan. 31. 10:26
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Mint már írtam, nincs választásom, mivel egy alkalmazotti munkára sem vettek fel. Voltam már korábban alkalmazott, de akkor sem úgy történt, hogy 5-kor kiesik a toll 1. mindenhol túlórázni kell, kb. 10 órát dolgozik mindenki legalább, ott is úgy volt, hogy fél6-tól 5-ig dolgoztak az emberek, ahol én voltam irodában, a párom is kb. 8-9től 6ig bent van a valóságban.

2. Nem tud ő se és én se tudtam anno kikapcsolni az agyamat utána, azon kattogtunk, hogy mit hogy lehetne még majd másnap, majd hétfőn a hétvége után jobban csinálni, ha visszamegyünk.

3. Most, hogy így 1 éve folyamatosan belekóstoltam ebbe, nem is tudnék már visszamenni egy olyan helyre, annyival másabb így, aki nem próbálta, az nem tudja elképzelni, én se tudtam!

2020. jan. 31. 11:49
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem tudok erre mit mondani. Akármi a kifogásod, a párodnak ez így nem jó és teljesen megértem, hogy nem normális kapcsolat neki ez így. És ha ezt folytatod, akkor vége lesz a kapcsolatnak.


Diákként kerestem 200-at irodai munkával és nem én voltam az egyedüli. Azóta majdnem 700 000-et viszünk haza a párommal együtt, úgy, hogy szarunk a világra délután 6-tól és nincs semmilyen extraszuper melónk, csak gazdasági/it területen dolgozunk. Akinek nem elég ennyi pénz, hogy jól érezze magát, az idióta. Ne mondd már nekem, hogy csak ez az egy megoldás van, mert ez nevetséges. Mondom ezt úgy, hogy én is elvégeztem három képzést, az utolsót ugyan levelezőn. Ha annyira kártyázni akarsz a papírokkal, végezz el egy normális szakot, aztán majd meglátod, hogy azzal simán felvesznek. És szabadúszó is lehetsz még utána bőven.


Csak döntsd el, hogy nyávogni jobb, hogy neked ez nem való vagy megmenteni egy kapcsolatot.

2020. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó,azért mert nektek ilyen faszentosul bejött az élet,nem mindenki ilyen szerencsés hidd el. És nem feltétlenül azért mert sík hülye. Elég ha nem fővárosban vagy nagyvárosban élsz,máris teljesen mások a lehetőségek.Gondolom te és a párod is ezen kettő közül valamelyikben éltek.
2020. jan. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
#12 ha pedig szabadúszó lennél ezzel a végzettséggel, meg vállalkozói kompetenciákkal, akkor egyedül megkeresnél ennyit, kevesebb és rugalmasabb órákban. De van akinek nem való ez persze, jobb a langyosvíz, meg másnak gyártani a hasznos beosztottként.
2020. jan. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
En pont a masik oldalon vagyok. Bar most kezdtem uj munkat en is, a parom megis elfoglaltabb mint en. Mi meg nem elunk egyutt mert friss kapcsolat. Nekem ezzel az a gondom hogy azzal h te elfoglalat vagy es mas a prioritás hoztál egy egyoldalu dontest. Ezek szerint a te alatalad megszabott idoben tudtok csak talalkozi. Ez nagyon eltolja a viszonyokat es azt az uzenetet kozvetiti h a parod sokadrangu. Fontos a karrierepites de emellett is figyelembe kell venni a kapcsolatot h vmi minimál kontakt meglegyen es a másiknak is legyen beleszolasa h mi kell neki h ne erezze elhanyagolva magat. Pl megértem h a parom most elfoglalt de kertem h akkor telefonaljunk inkabb ha kevesebbet talalkozunk emiatt. Vagy ha epp en vagyok elfoglalat akkor mashogy alakitjuk a randijainkat. Szoval a megbeszeles eleme hianyzik nekem ebbol az egyenletbol.
2020. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én is a másik oldal vagyok.

Fél éves kapcsolat, a kedvesem a megismerkedésünk előtt indított vállalkozást. Míg csak "jártunk" is naponta találkoztunk, szuper volt minden. Aztán kezdett beindulni az üzlet, 3 hónap után összeköltöztünk. Azóta a szexuális életünk úgy néz ki mint egy ellaposodott 20 éves házasságban, így 3 hónap együttlakás után. Van telefon meg odafigyelés, minden, de az estére... fáradt. Nincs munka, feszült mert hogy lesz. Sok a munka, azért fáradt. Nincs embere, akivel könnyebb lenne. Most lett, de béna és idegesíti... Heti 1-2 alkalom, én meg már nőként olyan vagyok mint a megfeszített damil, csak egyszer elpattan...

Ha azt mondhatnám, hullámvölgy és majd kijön és rendeződnek a dolgai, helyreállunk... csak ez sajnos nem hullámvölgy, hanem lejtő. Kár érte.


Szóval: lehet hogy Te "értetek" dolgozol ennyit. Csak ha nem figyelsz rá eléggé, idővel könnyen lehet, hogy már nem lesz kire.

2020. jan. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Így nem lehet egy kapcsolatot fenntartani. Boldog életet sem lehet így élni. Hiába van meg a ház ha már nincs aki beleköltözzön veled vagy már nulla érzelem van közöttetek mert évekig elhanyagoltad a kapcsolatot.

Mi a párommal mind a ketten imádjuk a munkánkat, nem tudjuk elképzelni, hogy ne dolgozzunk és ne rakjunk bele sok energiát. De ezt soha de soha nem fogjuk addig elvinni, hogy bármilyen negatív hatása legyen a kapcsolatunkra. Ha nincsenek randik, közös élmények akkor bármilyen kapcsolat tönkremegy max egy év alatt. Bőven meg lehet találni az aranyközéputat ahol szépen épül a jövőtök de a kapcsolatban is mindennapos munka van. Maximálisan megértem a párod, bármennyire is imádom a munkám sosem tolerálnám senkinek, hogy elhanyagolja a kapcsolatot.

2020. jan. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

De amúgy én ezt sosem értettem, hogy mit lehet amúgy is hétköznap csinálni? Este mondom hazajön ilyen 6 körül, 10kor már alszik. Lehet ez a fővárosban máshogy van, de hét közben itt amúgy is mindenki csak punnyad értsd: Netflixet / tévét / youtubeot néz, vacsorázik, zuhanyzik, beszélget és alszik.


Nem gazdasági meg IT diplomám van, az igaz, de nem is akartam soha azt. Neki viszont igen, de nem ambiciózus, nem vált soha munkahelyet, soha nem kér fizetésemelést és alapból is nagyon alacsony fizetést kért ahhoz képest, pedig én meg a volt lakótársa is mondtuk neki, hogy ne csinálja. Nem mert többet mondani.


Itt az irodában én minimál bérért dolgoztam. Nem nagyváros. Sok értelme nem volt kapcsolatilag, na AZ után hulla fáradt voltam.


Nem kifogást gyártok, végre szeretem, amit dolgozom. Amúgy még így is ő az elfoglaltabb sokkal, csak nekem este van ugye az elfoglaltságom, neki meg nap közben. Én nap közben van, hogy nem tudok magammal mit kezdeni pl. amikor született a kérdés is. Szóval én is mondhatnám, hogy ő meg akkor nincs velem :D


Amúgy azért ne így képzeljétek el, mint fentebb írták, minden nap beszélgetünk több, mint egy órát.


Csak van ilyen, hogy mondjuk 2 napig nem jut eszembe a szex.

2020. jan. 31. 21:40
 19/20 anonim ***** válasza:

10-kor alszik? LOL, ha 8 órát aludnánk, akkor is éjfélkor feküdnénk le, de nem alszunk annyit. De egyáltalán, mi ez a felfogás, hogy nem tudsz mit kezdeni bárhol, bármikor a társaddal? Meg úr isten, több, mint egy órát beszélgettek... :D


Amúgy őszintén, nem akarlak bántani, de itt sajnáltatod magad, hogy így nincs munka, úgy szar az élet... Húzzatok Budapestre vagy külföldre, akkor majd nem kell robotként meg felborult bioritmussal élni. Meg úgy, mint a szerzetesek.

2020. jan. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
#18 a napom egyik legjobb része az, amikor mindketten hazaérünk, közösön megvacsorázunk majd összebújunk és beszélgetünk. Nem kell mindennap csinálni valami extra dolgot. Az élet szürke hétköznapokból áll, és ezeken a napokon kell tenni a párkapcsolatért. Sőt, ezeken a napokon kell megélni a párkapcsolatot. Nem a havi egyszeri moziban, étteremben, meg túrázáson.
2020. febr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!