Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudok érvényesülni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok érvényesülni a párkapcsolatban. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nem költöztünk még össze.


1-1 napra találkozunk, de már hetek óta nem tudtunk minőségi időt eltölteni egymással, mert ő "fontos ember". Ha együtt vagyunk, vagy a munka miatt hivogatják, vagy a haverok hivogatják, vagy az anyukája, vagy a nagybátyja, vagy ez, vagy az. Tegnap úgy alakult, hogy délután 1ig dolgozott csak, mert dolga volt (ahova közösen mentünk, segítettem neki), és megbeszéltük, ha már így alakult, szánjuk egymásra a délutánt. Ebből az lett, hogy 5-10 percenként hívta valaki, vagy az öccse kért segítséget, vagy az ügyfél, vagy a másik ügyfél, vagy a harmadik, vagy a mamája, vagy egy ingatlanos hívta (pedig már ki van adva a lakás, de a hirdetest nem szedte le). Aztán este is egy körútra kellett menni, mert ezt elintezni, azt elintezni, mindenki mindent rasozott. Tényleg király, hogy a munkát (nagyjából) felretette, de helyette bejott másik 5 dolog.


De nem is ez zavar. Érthető. Zajlik az élet. De egyszerűen itt hetek óta nem tudunk egy fél napot sem minőségileg eltölteni. Mivel nem lakunk együtt, általában úgy szokott lenni, hogy hétköznap 2x megyek hozzá este (8 után, mert előtte nála bolondok háza van), hétvégén pedig 1, max 1,5 napot. De hát ugye az is olyan, amilyen. Állandóan telefonál. Próbáltunk beszélni erről, de nem igazán értjük meg a másikat. Ő azt érzi, ki szeretném sajátítani. Én pedig azt, hogy nem tudunk minőségi időt együtt lenni, pedig én igényelném a "randi napokat". Bár azzal is elégedett lennék, ha közösen takarítanánk, ha közösen vásárolnánk. A lényeg, hogy kicsit tudjunk egymásra hangolódni. Néha azt érzem, hogy teljesen feleslegesen vagyok ott. Ő elvan. Ha ott vagyok, ha nem, ugyanúgy éli a megszokott életét.


Nyilván összeköltözés után teljesen más lenne. Kell énidő, külön programok (bár ez most is megvan), és nyilván nekem sincs arra igényem, hogy 0-24-ben velem foglalkozzon bárki is. Viszont ez meg a másik véglet, hogy konkrétan nulla meghittség van. Ha megyünk programra, akkor is mindig hív másokat is. Ha pedig mondom neki, hogy most kettesben lennék, mert most nem annyira vágyom a bandára, akkkr megkapom, hogy ki akarom őt sajátítani.


Sokszor beszéltünk a szakításról, de sem ő, sem én nem tudnánk lezárni. Szeretni szeretjük ugyanis egymást. És a telefonokat sem ő kezdeményezi, hanem őt hívják, ő igyekszik lerázni őket. Viszont ennek ellenére sajnos tény és való h 10 percenként csörög neki. Hétköznap tutira, de van hogy hétvégén is arra kelünk (nem némítja le sosem), szex közben van megakadás, ha csörög, merz ki kell nyomni. Filmnézés közben le kell állítani a filmet. És ezek nem 1-1x, hanem minden talin, és egy talin többször is. Ha elmegyünk étterembe romantikusan, akkor is. Ha nyaralunk, akkor is. Ha wellnesselni megyünk, akkor is. És tényleg nem ő keresi a többieket, hanem mind a családjával (tag értelemben vett családjával is!), haverokkal ilyen intenzív a telefonos kapcsolattartás (ráadásul kiterjedt baráti köre van), aztán erre rájönnek az ügyfelek is. Unatkozni nem unatkozom mellette, ugyanakkor sokszor azt érzem, hogy feleslegesen vagyok ott, elvan nélkülem is.


Nem tudom, hogy mennyire érthető a problémám. Lehet nekem kellene toleránsnaak lennem, egy bizonyos szintig az is tudnék lenni... De egyszerűen már kicsit sok ez. Nem tudom, ti hogy kezelnétek a helyzetet? Tudtok valami tanácsot adni?


2020. márc. 20. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy zavar. A múltkor szex közben a páromat 2 ember hívta, ismerem az érzést.

Le lehet némítani a telefont, vagy kikapcsolni, akkor sem áll meg a világ, mindenkit vissza lehet hívni. Neki amit elmondtál az alapján semmi igénye nincs veled csak kettesben lenni.

2020. márc. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

értem a problémádat, ez azért elég erős túlzás, hogy tényleg folyton keresi vki és nem tudtok úgy közösen csinálni semmit, hogy csak veled foglalkozna

ez nem kisajátítás a részedről, hanem alapvető igény

szerintem mondd meg neki, hogy ez így nem jó és bár megérted, hogy ő sokat szokott telefonálni, de legalább arra az időre halkítsa le, amíg közös program van

utána majd visszahívja őket

2020. márc. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem értem, nem értem. Felnőtt emberekről van szó gondolom, mindenki el tudja dönteni, hol választja szét a munkát, vagy az egyéb kötelességeit a magánélettől. Ha nálatok nem ugyan ott van a mérce, beszéljétek meg, hogy ki mit tud elfogadni, ki mit vállal, és ha nincs konszenzus, akkor pá. Totál nem normális, hogy nem áldoz kizárólag rád pár órát a hetéből, de az se normális, hogy te nem tudod meghúzni a határt, hogy neked mik a minimális igényeid. Nem kell más életvitele miatt szenvednünk, találsz olyat, aki jobban foglalkozna veled. Persze lehet már a kényelmes együttélést várod a "fontos ember"-rel. Akkor döntsd el, ezért mennyit áldoznál be az igényeidből...
2020. márc. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!