Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdemes hosszútávon tervezni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes hosszútávon tervezni egy olyan férfival akiért külsőre nem vagyok oda, és részemről nincs olyan nagy szerelem?

Figyelt kérdés
Régóta együtt vagyunk, végülis működik a kapcsolat, tervezzük és a családalapítást néhány éven belül. Tkp nekem sosem volt "nagy ő" érzésem vele kapcsolatban, csak jól elvoltunk, aztán elteltek az évek. A kapcsolatunk egy szoros barátság is, nem annyira szenvedélyes, ritkán szexelunk, akkor jó. Szóval harmincon felül az ember elégedett lehet egy ilyen kapcsolattal? Úgy érzem, hogy felesleges várnom a nagy szerelemre, és mar megtalaltam életem párját egy langyos es kellemes kapcsolatban. Mi a véleményetek?

2020. márc. 21. 13:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha családot akartok, akkor kell vonzalom és szex. Így barátilag elég nehezen fogsz teherbe esni. Mi nem tetszik rajta külsőre?
2020. márc. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy ilyen kapcsolatom. Nagyon jól megvoltunk, de az igazi kémia mindig is hiányzott. A szex amúgy működött, ha él kezdtük, akkor ment, de magamtól szinte sosem kívántam meg. Viszont minden tekintetben nagyon jó társ volt. 8-9 év után untam meg, amiben elég erősen közrejátszott, hogy mégis mertem valaki mást. Végül szakítottam, és belekerültem egy olyan kapcsolatba, ami után az előző iszonyatosan felértékelődött. Nem volt nap, higy ne jutott volna eszembe az exem, a rengeteg szuper dolog, amit együtt csináltunk és a sok kisebb-nagyobb dolog, amit értem tett. Végül az új kapcsolatból is kileptem, mert az abszolút nem felelt meg az elképzelésemnek. Őszintén szólva ezerszer megbántam a korábbi szakítást.

Aztán végül találkoztam egy olyan emberrel, aki minden téren tökéletes. Ugyanazokat adja, mint a hosszú kapcsolatom, de a kémia is megvan.

Ebből a sztoribol pedig olyan tanulságot vonsz le, amilyet szeretnél :D

2020. márc. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
41%

Elég szerencsétlen helyzet :(

Mennyire fontos számodra a családalapítás? Vágysz gyerekre, szeretnél mindenképp? Talán itt ez a leglényegesebb kérdés. Mert ha igen, akkor a helyedben nem ugrálnék. Hiszen ha holnap találkoznál "az igazival" - amire lássuk be, elég kicsi az esély -, még akkor is idő, mire eljut a kapcsolat odáig, hogy gyereket vállaljatok. Legalábbis én nem tartom bölcs dolognak az ilyen "x hónap után már nem volt kérdés, így hát belevágtunk" történeteket... Írod, hogy jól megvagytok, van egy szoros barátság, amikor szexeltek, az nem rossz - ez így szerintem egy elfogadható alap. Nyilván lehetne jobb, szebb, de sajnos nem mindenki olyan szerencsés, hogy időben vagy egyáltalán bármikor összejön neki.

Sajnálom egyébként, valahol ez annyira szomorú, hogy van, akinek szerencséje van, és fel sem merül, hogy ilyeneken kelljen gondolkodnia, más meg rágódhat, hogy melyik döntés a jobb, és nem ritkán miután meghozott egy döntést, alakította valahogy a dolgait, az élet "pofán csapja" és útjába sodorja azt, akit bezzeg addig cs.szett...

2020. márc. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%
Hát asz élet ilyen. Nem leszel boldog, ha a gyerekem lennél, azt mondanám, ne kösd le magad mellé. Viszont várhatsz 10 évet a nagy szerelemre, talán akkor majd rád talál, de tök mindegy, hogy te addigra foglalt leszel vagy sem, mert 10 év múlva a hozzád illő férfiak mind foglaltak lesznek és saját családod nem lesz tőlük soha. Szeretőként még hatalmas karrier vár rád, de nem minden férfi megy bele ilyen kapcsolatba, mert iszonyat macerás fenntartani. De a saját tapasztalatom az, hogy a szerelem kettő tized másodperc alatt beüthet, az meg még nagyon sok van 40 éves korod előtt. Én is voltam megalkuvós kapcsolatban, most is belemásztam egybe és alig bírtam belőle kikecmeregni. Közben rájöttem, hogy van az a pont, amikor olyan fokú színészi képességeket vár el a másik, amit képtelen vagyok hónapokon át művelni. Ha a másik békén hagy és benne se tombolnak a hormonok, akkor még működhet is a dolog, akár hosszútávon is. Jelenleg viszont azt érzem, inkább maradok életem végéig egyedül és szex nélkül. De nekem már van egy gyerekem. Viszont hálát adok a sorsnak, hogy sose szültem olyannak, akit nem szerettem. A gyerek örökre összeköt a másikkal, sose tudsz belőle kilépni. Szerintem ne szülj olyannak, akit nem szeretsz szerelemmel- A szerelem elmúlik, de nem mindegy, hogy volt valaha, mert az erős kötődést hoz létre. Ha nem volt, akkor minden nap egy kínlódás lehet. Amúgy is van kín és elviselhetetlen a másik, de azt a szerelem vagy az az által létrehozott kötődés segít elviselni.
2020. márc. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ha jo a szex,megvan a vozodas.

A tietek igazan jo kapcsolat,h nincsenek heves erzelmek es megis jol erzitek magatokat egymassal.

2020. márc. 22. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz erre korrekt választ adni. Aki megtalálta élete szerelmét, az merőben másképp látja ezt a kérdést, mint a többség, akik leragadtak valahol a "jobbat úgysem találok" út mezsgyéjén. A nevelt lányom ebben a cipőben járt. 15 évig élt együtt a világ legjóravalóbb palijával, akibe azonban sohasem volt igazán szerelmes. Remekül elvoltak, egy rossz szó nem érhette a kapcsolatukat, míg 40 éves borult a bili, és a lány nem bírta tovább. Tudod, időről időre jönnek olyan korszakok az ember életében, amikor számvetést tart; mi az, amit elért, merre halad, valóban ezt akarja-e, stb. Az egyik ilyen korszak jellemzően 40 év körül köszön be. És akkor még nem beszéltünk arról, mi történik, ha a nagy Ő kerül képbe? Mert ez a veszély fennáll ám! Ilyenkor szokott a meglett családapa "megbolondulni" és minden addig elért egzisztenciát felrúgva összecuccolni a bérszámfejtő Gizikével, vagy a tisztes házasságban élő, többgyermekes addiktológus főorvos asszony megszökni az osztályán ápolt alkoholista hajóskapitánnyal. (Azért ezeket említem példaként, mert ezek az én környezetemben valóban megtörtént esetek voltak.)

Szóval mindenképpen lutri. Én csak azt tudom, hogy a magam részéről nem tölteném olyan ember mellett az időmet, akit nem szeretek, és aki nem szeret. Mert a szerelem fenntartható! Évtizedekig is.

2020. márc. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Tökre szeretem mások élettapasztalatait, döntését olvasni.


Egyébként saját meglátásom ( én 29/N vagyok most): nem értem, miért mondjátok, hogy 40 felett lehetetlen normális kapcsolatot találni..

Én sok olyat látok- ahogy írja pl Miquel is-,de pl a fodrászom is a vendégei által- akik 40-es éveikben válnak, akár gyerekkel.. Simán újrakezdik emberek, akár 20 év házasság után is!

Ráadásul mondjátok itt, hogy inkább lépjen le, mert később nem lesz lehetősége.. Hát dehogy nem lesz. :) Jó oldala is van a mai világban, mégpedig pont ez: hogy lehet válni, és sokan is válnak.


Miquel: nagy igazság ez, a lányodhoz hasonlóan vagyok. 8 éves kapcsolat, a 7.évben többször majdnem szakítottam, de végül a másik ragaszkodása miatt is, és mert mindketten képtelenek voltunk kilépni, együtt maradtunk.

Én nem csapok be senkit: nagy szerelem nincs bennem, és ez önmagában nem baj. Helyette egy mély és erős kötődés, szeretet, barátság, biztos alapok vannak, amire lehet építeni.

Ami ellenben gond, az a kémia, szenvedély hiánya. Nekem is került elém 2 ember is, aki felborított belül az utóbbi 2 évben.. Nagyon erős vonzalom volt irántuk, de egyikkel sem léptem végül semmit. A párom iránti bizalom, meg értékek valahogy hiányoznak.


Én is szeretnék lassan családot, gyereket. A jó alapok megvannak.

Az utolsó vonzalmam egy 40-es pasi, ő akkor jött képbe, amikor szakítani akartam.. de én racionálisan felmérem az emberek jellemvonásait, talán borítottam volna is az eddigi életemet, az sem érdekelt, hogy van már gyereke (elvált).. De nem bízok benne, mert olyan stílusa van. (Meg pl az sem zavarta, hogy kapcsolatom van, elég kitartóan udvarolt sokáig, nem tudom elképzelni hogy hűséges lenne.)


Szó mi szó, mivel sokat gondoltam erre a férfire, gondoltam a szakításra, hogy toszta lappal kezdek vele. Dea megérzésem visszahúzott. És abban a pillanatban örültem, hogy lezártam vele. Teltek azóta napok, hetek/hónapok, de itt az alap probléma a szenvedély, kémia hiánya részemről. Ráadásul a barátok, akik hasonló miatt szakított.. hát hamar elhalt a nagy szenvedély, maradjunk annyiban.



Ezek nekem is olyan kérdések, amiket szinte naponta felteszek magamnak.

ÉS tudom az eddigiekből, hogy 40 éves koromban újra elő fognak jönni ezek a kérdések. De azt is tudom mostanra, hogy bárhogy döntök, bárkivel lennék: ezek akkor is előjönnének. :-) Az embernek középkorában simán előjön ez így is, úgy is.

Egyébként meg ha betoppan a nagy ő, -és meg is tudok bízni benne-, valószínűleg nem félnék lépni. - ha tényleg ő lenne a nagy ő, akiben az elejétől megbízok és megvannak a keresett értékek. Mert a nagy szerelem ilyen, ott nem lesz helye a racionaitásnak. Pont ezt írod te is, utolsó.



Lényeg a lényeg, hogy erre nincs jó válasz szerintem..

De azt n hidd el, hogy nem lehet lépni. Ennyi erővel minden 40-es temesse el magát. :) Sokan kezdik újra, aki akarja és meri.

2020. márc. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ez a te döntésed. Mindenki úgy él ahogy akar, csak ne verd àt a pàrod, ne hazudd neki azt, hogy ő életed szerelme mikor ez nem igaz. Légy őszinte, egyenes. Ha neki ez oké akkor semmi gond, de ne hazudj neki erről.

Én a magam részéről sose lennék annyira igénytelen, hogy egy ilyen langyos fos viszonnyal megelégedjek. Nekem ez nem lenne egy boldog kapcsolat.

Nàlam mindent vagy semmit alapon működik a dolog. Vagy igaz szerelem, külső- belső vonzalom, a nagy ő érzése, vagy ha ez nincs, akkor inkàbb szingli lennék. Sokàig így is volt. Persze próbàlkoztam, de évekig nem talàltam olyan férfit aki irànt szerelmet éreztem volna.

Végül 10 éve megtalàltuk egymàst életem pàrjàval😊❤️

2020. márc. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
18! Sajnos sosem válogathattam életem során a partnerek közül, és visszanezve többet voltam partner nélkül mint párkapcsolatban az aktív társkereső éveimben, ezért hezitálok a megalkuváson. A lehetőségeim egyszer végleg elfogynak, és a dacos egyedülállás van a mérleg túloldalán. :( remélem sosem tapasztalod meg
2020. márc. 29. 22:36
 20/20 anonim ***** válasza:

Majd szerelmes leszel és dobod, hidd el, én ugyanezt átéltem. De sose hazudtam neki szerelmet. Azt mondta, ő se szerelmes és a szerelem nem fontos. Hát nekem fontos volt. Sose bántam meg, hogy kiléptem belőle, de én minden téren csak nyerhettem, mert fizikailag is veszélyes volt rám. Indáztam, de nem érdekel, ki ítél el miatta, életem legjobb döntése volt.

Viszont ha lekötöd magadat mellé gyerekkel, akkor szívni fogsz. Gyereket ne szülj szerelem nélküli kapcsolatba. Nem teheted meg, hogy később miattad váljon hétvégi apukává.

2020. márc. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!