Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Folytatnád egy kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folytatnád egy kapcsolatban ahol a közös lakásfelújítás is feltételekhez kötött?

Figyelt kérdés

A barátom tulajdona a lakás, de rossz állapotban van. Én jeleztem hogy felújítanám a saját pénzemből az egész lakást. Ő nem fogadja el, szerinte csak bútorokat vásárolhatók mert később egy esetleges válás esetén azt vihetem magammal. Ha mondjuk a teljes felújítás keretében cserélek ajtót, járólapoztatók, konyhabútort építettek be azt neki ott kell hagynom és utána ki kell fizetnie nekem később. Soha nem említettem hogy bármilyen pénzre is igényt tartanék, csak nem szeretnék egy lelakott lakásban élni. Nem is vinnék magammal bármit is, mivel az idő múlásával úgyis tönkremegy és elavul minden.

Amikor meghallottam azt hittem elájulok a meglepetségtől.


Ti mit tennétek, folytatnátok igy?



2020. márc. 23. 16:29
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Házasság tervezése előtt, több éves kapcsolatban.
2020. márc. 23. 16:30
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos ő nem olyan idealista, mint te. Szerintem neked kell tudnod, hogy te milyen mentalitást vársz el a párodtól, ez mindenkinek más. Illetve te ismered x éve, te tudod megítélni, hogy mennyire szeretetteljes veled, mennyire lenne stabil társ.. és ez neked érzéseid szerint elegendő lenne-e.
2020. márc. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%
Akkor elmesélek egy vicces történetet a barátnőm családjában. Az apja apjának az apja elkezdett építeni egy házat, hatalmas befektetés, még most sincs kész igazából, de jelenleg ebben élnek. A felesége néhány milliót ölt a kb 60 millió értékű házba. 3 gyerek után válás történt. Most ott tartanak, hogy a váló feleség 25 milliót követel a házból, és mindennek a felét. A házat el kell adni és ki kell fizetnie a nőt. Na ezért nem akar a barátod, hogy bele szállj, jogosan. Ne adj Isten 15 év múlva elválnátok 2 gyerekkel, akkor a tiéd lehetne a fele, ha fizetnél most felujítást. Viszont ha bútort veszel csak, azt nyugodtan dobhatja ki veled együtt. Elhiszem, hogy nagy a szerelem és összetartás, de jobb félni, mint megijedni egy ilyen világban. A barátodnak helyén van az esze, örülj neki.
2020. márc. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ez a kicsinyes hozzáállása ami meglepett. Nem kértem soha pénzt tőle, sőt minidg mondom hogy én tartozom neki mert néha adott kölcsönt nekem és ő fizetett többször is vendéglátóhelyeken.


Soha nem kértem volna tőle vissza bármit is és teljesen jóindulatúan ajánlottam hogy szép környezetben éljünk.

2020. márc. 23. 16:37
 5/21 A kérdező kommentje:
3# Lakjak egy lelakott lakásban ahol a fürdőszoba az 1980-ás évekből maradt meg és a konyha is hasonló állapotú?
2020. márc. 23. 16:38
 6/21 A kérdező kommentje:

Van olyan aki most egy válásnál a 10 éve történt akkori áron például 2,5 milliós felújítást is visszakér miután azokat a berendezéseket egy évtizeden át használta?


Ha valaki ennyire kicsinyes az jobb ha egyedül marad.

2020. márc. 23. 16:43
 7/21 anonim ***** válasza:
36%
Megértem a barátodat. Lesztek még idősebbek is. A középkorú férfiak fele azért nem válik, mert a vagyont aminek a 80%-át ő kaparta össze a felesége fele arányban vinné. Ezért van a sok szeretősdi, kettős élet.
2020. márc. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

Én is így döntöttem a párom esetében, pusztán korrektségből. Akkor fektessen pénzt a lakásomba, ha van róla papír és nem 1/1-es tulajdonos vagyok. Ezt világosan megmondtam neki, elég vitát láttam ebből a családomban és nem arról van szó, hogy nem hiszek a kapcsolatunkban, de nem tudom, mi fog jönni. És ahogy én is vigyázok magamra, ha nagy összegekről van szó és követem a pénzem útját, úgy vigyázok az ő pénzére is és szeretném, ha ezt minden közös életszakaszban tisztán kezelnénk.


Tervezünk közös otthont venni később, ahol mindketten azonos tulajdoni hányaddal szereplünk. Mondtam neki, hogy oda aztán tolhatjuk a pénzt kedvünkre és azt csinálunk benne amit akarunk, de jelenleg inkább bátorítom arra, hogy arra gyűjtsön, minthogy abba invesztáljon, ami csak szóban közös.


A párom nem vette ezt rossz néven (sőt), de sajnálom, ha valakinek ez egy rideg döntés. Számomra megalapozott és végtelenül korrekt.

2020. márc. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Én egy házassági szerződést is aláírók amibe az ingóságait is belefoglalhatja még a felújítás árát is.

De nem fogadom el hogy egy lelakott lakásban éljek, mert ő kabzsi.

2020. márc. 23. 16:50
 10/21 anonim ***** válasza:
Egyébként én vagyok a nő. Szóval veheted ezt megerősítésnek a másik oldalról is.
2020. márc. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!