Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az újonan kiadott rendelet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az újonan kiadott rendelet alapján elutazhatok kocsival a tőlem 200 kmre lakó barátnőmhöz?

Figyelt kérdés
Saját autóval, más emberekkel való érintkezés nélkül. Büntethető vagyok ilyen esetben?

2020. márc. 28. 16:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
40%

A felháborodott, majrézó, idegeskedő hozzászólók mind szinglik, vagy mi??? A párommal fogok találkozni, ha esik - ha szakad. Másokkal nem érintkezünk, autóval megyünk mindenhová, és felelősségteljesek vagyunk. Ugye azzal legalább tisztában vagytok, hogy egyelőre bár 2 hét van kiszabva (mert nem lehet hosszabb időre intézkedést hozni), viszont ez az állapot nem 2 hétig fog tartani? Hanem HÓNAPOKIG? Június - július környékére várják a helyzet tetőzését, és onnan még ki tudja mennyi hét vagy hónap fog kelleni, hogy egy olyan javulást lehessen látni, ami újra legálissá teszi majd az érintkezést. Összeköltözni nem tudunk, mert egymástól 50 km-re lakunk, és mindkettőnknek megvannak a saját kötelezettségei. De egy ilyen bizonytalan helyzetben, sajnálom, nem fogjuk azt mondani, hogy ki tudja meddig (valószínűleg több hónapig) nem látjuk egymást, nem találkozunk. A szintén IQ fighter hozzászólóknak üzenem, hogy ez nem a "kúrásról" szól, hanem arról, hogy szeretjük egymást, és bár egy jó kapcsolat mindent kibír, nem akarunk hónapokat elvesztegetni.



Egy szerelmes pár érintkezésétől így rettegtek? Akik egymáson kívül senki mással nem találkoznak? Akkor a boltokban vagy tömegközlekedésen nem szarjátok össze magatokat véletlenül, kedves #maradjotthon🙏🙏🙏😬😬😬 huszárok?


Vicc.

2020. márc. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
63%

#11, nem igazán vannak itt felháborodott, sem rettegő hozzászólások. Senki nem démonizálja a párokat, nyilván ha valaki munkába megy tömegközlekedéssel, az nagyobb veszélynek teszi ki magát és másokat, mint aki autóval elmegy a barátnőjéhez (ha azt nézzük, hogy ki hány emberrel találkozik közben).


De ilyen helyzetben nem árt mérlegelni azt, hogy mi létfontosságú és mi nem, és nem kibúvókat keresni. Ha mindenki úgy gondolkodik, hogy "abból semmi baj nem lesz, ha elmegyek a barátnőmhöz/összefutok a haverokkal/elkísérem Margitkát a henteshez", akkor semmi értelme az egésznek, és ezzel is nő az esélye, hogy még tovább elhúzódik és komolyodik a helyzet, ami még szigorúbb intézkedéseket hoz. Azt kell megérteni, hogy ez most nem egy Rómeó és Júlia-szerű tiltott szerelmes, elszökdösős, titokban találkozgatós izgalmas miliő.

2020. márc. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
25%

11.

ja valószínű, hogy hónapokig be lesz vezetve ez. ebben a formában biztos, hogy nem. körülbelül 3 nap alatt válik nevetségessé azáltal hogy nincs mit büntetni, mert semmivel nem kell igazolnod sem a munkába járást (annak ellenére hogy adtak ki ilyen igazolásokat a munkáltatók, ezt nem kéri egyik rendelet sem), se semmit.

Ha elkezdik büntetgetni az embereket, akkor óriási botrány lesz belőle, pontosan emiatt: nem lehet 500.000 ftos büntetést kiszabni úgy, hogy semmivel nem kell bizonyítanod az igazad, majd a rendőr eldönti, hogy te tényleg vásárolni, vagy munkába mész-e.

Az emberek egyre inkább lefogják szarni körülbelül 2 héten belül. Április végére meg meglesz a tetőzés európában és kész.


Jó vicc, hogy júliusig az lesz, ami 2 hétig is nevetséges.

2020. márc. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
78%

#12 itt talán nincsenek közvetlenül ilyen hozzászólások, de a legtöbb ilyen kérdésnél vannak, mert mindenki be van szarva, és a másikra mutogat.

Ha érvelésed szerint a boltban/buszon nagyobb veszélynek van kitéve mindenki, akkor egy pár, aki csak egymással találkozik, miért kelt egyesekben ekkora pánikot? Megválaszolom neked. Mert a másikra mutogatni könnyebb, mint tükörbe nézni, és bevallani, hogy pl "ja én is voltam ma dolgozni / vásárolni / sétálni / nem tartottam be a 2m távolságot...stb". Senki nem tartja be teljesen a vírus lelassításához szükséges ÖSSZES óvintézkedést. Mert lehetetlen! Mert vannak szükségleteink. Mert legtöbb esetben nem is tudjuk átlátni, hogy mennyi mindent kéne ehhez tenni. Ha nekem nincs igényem fodrászhoz vagy körmöshöz menni, a párommal, a szerelmemmel, azzal az emberrel, aki ugyanolyan fontos, mint bármelyik családtagom, miért nincs jogom / lehetőségem találkozni? Vagy ha azt mondom, hogy most nem járok dolgozni, mert van megtakarított pénzem, miért elítélendő, hogy napi több száz ember helyett a páromat választom? Miért kell másoknak megmondani, hogy mit tartson fontosnak? Ha nekem a munkám (ebben a helyzetben) kevésbé fontos, mint a párom, akkor mitől vagyok én rosszabb vagy felelőtlenebb ember másoknál?

2020. márc. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
49%
13as és te miről beszélsz? Attól, hogy nem tartjuk be, hogy nincs foganatja, a vírus igenis el fog tartani hónapokig. És bizonyos mértékben a karantén is (2 hét múlva nem korlátozás, hanem már tilalom lesz, ez most csak a próba, az előfutár - bármiben lefogadom). Kínában 2 hónapig volt CSAK a tilalom, és az elmúlt napokban lazítottak a szigorú intézkedéseken, Olaszországban már lassan 1 hónapja tart, és még fog is egy jó darabig, mert fegyelmezetlenebb mindenki. Itthon pedig ennél csak még rosszabbra lehet számítani. És most nem azokról beszélek, akik magán körülmények között találkoznak azzal, akit szeretnek, hanem azokról akik "nincs jobb dolgom" alapon nem tudják tartani magukat a rendelethez. És igenis van különbség a két csoport között. Mert nekem (és sokaknak) fontos, hogy találkozzanak a társukkal. Gondoljunk csak a mentális egészségre: bezárva a lakásba, anyagilag megszorulva, egyedül, elzárva, hány magyar ember fog megrokkanni? Főleg ha még azzal sem találkozhat, azt sem ölelheti meg, aki a legnagyobb megnyugvást hozza számára.
2020. márc. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
#14: Mielőtt mindenki egymásnak esnétek így virtuálisan... Szerintem itt arról van szó, hogy megpróbálják minimalizálni az emberi érintkezéseket. Pl. oké, hogy autóval utazol, de mondjuk meg kell állnod tankolni, ahol máris találkozol x emberrel. Tegyük fel, hogy egy városban lakik a barátnőd, barátod, akárki; kiszállsz az autóból egy városi parkolóban, és gyalogolsz a házáig, útközben megint találkozol x emberrel. Együtt vagytok, és lehet, hogy te átadod neki vagy a családtagjainak a vírust, ami rajtuk talán nem jön ki, de mivel ők is érintkeznek x emberrel, átadhatják olyannak, akire ez veszélyes. Vagy éppen ők adják át neked, és hazafelé te adod át valakinek mondjuk a benzinkúton, aki lehet, hogy megint csak nem hal bele, de tovább adhatja olyannak, aki igen. Én úgy gondolom, a rendelet célja éppen az, hogy a lehető legkevesebb emberi érintkezés történjen. Igen, egy tömegközlekedési eszközön nagyobb lehet az esély a megfertőződésre, de minden emberi érintkezés potenciális veszélyforrás.
2020. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
#16os így van, ez a rendelet lényege! De akkor nem értetted meg, amit mondtam. Én pl nem járok dolgozni, mert így döntöttem (!). Ha járnék dolgozni, akkor kapásból tömegközlekedésre lenne szükségem, és a munkahelyen is több száz emberrel érintkeznék naponta. ERRŐL lemondtam, mert úgy éreztem, hogy ERRŐL lemondhatok (nem, nem tart el senki, nem vagyok gazdag, egyszerűen régóta dolgozom, és van elég megtakarításom). Tiszteletben tartom persze azokat is, akiknek muszáj dolgozniuk. De akkor ez miért nem tud működni visszafelé is? Ha én úgy döntök, hogy munka helyett a párommal találkozom, azt miért kell ördögtől valónak / tiltottnak tekinteni?
2020. márc. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
48%
tök mindegy hogy a vírus meddig tart, nem lesz így hónapokig meg évekig, és ez amúgy is egy látszatintézkedés
2020. márc. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
nekünk is ez a gondunk,mert az anyja nem is nagyon engedi hogy lemenjek,de szerintem több esélye van elkapni tőle,aki a munkahelyéről jár haza mindennap,mint tőlem,aki 2 hete itthon van,és csak kocsiból be-ki szállna....nagyon örülök,ezt gondolom mindenki ki tudja logikázni meddig fog tartani ez a sz4r,amikor még csak most indul be...hónapok kérdése,addig ne is lássam?elég frusztráló ez,tiszta világvége,komolyan....
2020. márc. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#17: Te viszont azt nem érted meg, amit én mondok: attól, hogy egyedül utazol, még megfertőzhetsz x embert. Ha tankolsz, ha kiszállsz a kocsiból, találkozol mondjuk 3 emberrel. Találkozol a pároddal és az ő szüleivel, tesójával, újabb 3-4 ember. Tegyük fel, hogy mindannyiukat megfertőzöd, ami 6-7 ember. Lehet, hogy ők tünetmentesek, de ők is megfertőzhetnek fejenként(!!!) 6-7 másik embert, mert mondjuk a barátnőd tesója is csak a barátnőjét megy el meglátogatni stb. Azt kellene megérteniük az embereknek, hogy a fertőzés nem egyenes arányban terjed, tehát egy ember nem csak egy embernek adhatja át a vírust. Ha utánaszámolsz: ha csak hat emberrel találkozol útközben, és megfertőzöd őket, és ha ők is csak hat-hat emberrel találkoznak fejenként, az már 36 vírusos ember. Pedig te csak egyedül utaztál. Nyilván nem mind a 36 ember betegszik majd meg súlyosan, de éppen elég, ha ebből mondjuk 5 lesz súlyos beteg, és mondjuk 1-2 meghal. Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy tömegközlekedésen nem nagyobb az esélye a fertőződésnek, de az "egyedül utazásnak" is vannak ilyen kockázatai. Azt kellene tudomásul venni, hogy pl. hiába utazol saját kocsival, akkor is találkozhatsz x emberrel, akiket megfertőzhetsz.
2020. márc. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!