Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tehet tönkre a szerelem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tehet tönkre a szerelem ennyi felnőtt, erős embert? Hogyan tud ilyen mértékű lelki károsodást okozni egy-egy szakítás, vagy egy rossz kapcsolat? Tényleg ilyen jelentős a szerelem az életben?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem papolni akarok az ellenkezőjéről. Kapcsolatban vagyok jelenleg is, egyszer már voltunk külön 3 hónapot és a poklot jártam meg akkoriban, de szó szerint. Van egy csodás munkahelyem, remek barátaim, szerető családom és mégis mikor ez a férfi elhagyott darabokra hullottam és kishíján meghaltam. Nem öngyilkosságról beszélek, hanem elfelejtettem inni, enni, nem tudtam aludni, elájultam az utcán többször...

Most újra vele vagyok és bár rettegek hogy újra kell élnem a fájdalmakat, a felhők felett érzem magam újra. Megint sínen van a karrierem, vannak újra hobbijaim, tudok egyhuzamban 8 órát aludni amire HÓNAPOKIG nem volt példa, max 2-3 órák mentek...


Én tényleg nem értem, ekkora jelentősége van a szerelemnek az életben? Hisz ha azt vesszük, pl. a világ összes filmjének durván a 80-90%ában van szerelmi szál, rengeteg szakma született eköré (terapeuták, szexuálpszichológus, esküvőszerverzés és még sorolhatnám), tényleg mindenki arra van "ítélve", hogy életében egyszer megtalálja majd azt a bizonyos nagy Ő-t, aki vagy tönkreteszi vagy nem?

Nem létezhet boldog élet egy második fél nélkül?


Bocsi ha összevissza beszélek, a karanténban lehet totál meghülyültem. :D


2020. márc. 29. 22:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

10es: tudom, hogy miről beszélsz. Nőként mondom azt, hogy vannak olyan nők, akik taktikából játszák meg a kapcsolatfüggőséget, hogy feldícsérve a bunkó csávót, eltűrve egy pár negatív tulajdonságaikat (rendetlenek, nem mindig ápoltak, nem viselkednek normálisan, stb.) Anyagi javakkal kompenzáláják magukat: pénz, jó üzleti kapcsolatok, státusz, családalapítás, jó ingatlan, stb. mindenkinek amire igénye van. Ezek létező tények, nem fikció amiről beszélek.

Visszatérve a 9es válaszomra: nagyon fontos az önismeret és a mélyebb emelzése az érzelmi igényeknek azért is, hogy Te tudd azt, hogy mit akarsz, hosszabb távon milyen habitussal férsz össze, stb. Nem lehet azt képzelni, hogy mindenki összeillik egymással, mint a lecsóban, mert vannak surlódások. A könnyebb felfogású embereknek szerintem szintén könnyebb felfogású emberek a megfelelőek pl. párkapcsolatokban is, mert a mélyebb gondolkodásúak megértése, elemzése, stb. ezeknek gondot okoz, de egy szintén mélyebb gondolkodású ember belefekteti az energiát abba, hogy megdolgozzon azért a másik mélyebb gondolkodású, sokkal hihetőbb és megbízhatóbb emberért :) . Nincs gond ezekkel, csak iránymutatónak mondtam a Kérdezőnek, hogy tisztuljon a kép.

2020. márc. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a szerelmet egy jelentōs dolognak ítélem, de ettōl függetlenül nem fogok beletorpanni egy szakításba, hiszen ha egy emberrel nem mūködik a kapcsolat, akkor nyilván beláton, hogy nem is tekinthetek rá úgy, mint az “életem szerelmére”.

A jelentékes szerelem számomra nem azt jelenti, hogy kínkeservesen sírok az ex után évekig, hanem azt, hogy bizakodom és reménykedem abban, hogy akár valaki más személyében megtalálom a társam.

Nem hinném, hogy attól válna valaki romantikus hōs szerelmessé, hogy drámázik s nyavalyog.

Nem adnám fel a szerelembe vetett hitem, viszont ezzel szemben szívesen feladnám a depizést és gyenge jellemūséget.. meg a hitegetett hamis kapcsolatokat is.

Úgy vélem, hogy a szerelem kölcsönös érzés két ember közt, nem tudnék páromkènt tekinteni arra, aki nem szeret viszont, nem ōszinték az érzései irántam.. márpedig ha aki elhagy, elfordul tōlem, arról nem mondhatom el, hogy igaz szerelmem lenne. Ilyenkor csalódok, egy ideig fáj, aztán kiszeretek az illetōbōl és tovább lépek a magam józan eszével ahelyett, hogy ragaszkodjak valakihez, aki nem jó hozzám.

2020. márc. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kergetsz egy álomképet, ami előtted lebeg, s félsz rálépni egy másik útra, ha nem úgy alakul ahogy elképzelted (vagy szülői mintaként láttad, stb..). Lehet ez életkor függő, h 25 évesen nősülni fogsz, vagy csak 1et szeretsz örökké, stb... Nagyon sok olyan nő van, aki ezt kihasználja, s a végén már pofán fogod magad köpni, de még akkor is tűrsz. Elviseled a megcsalást, elviseled a sértegetést, úgy gondolod nincs semmi más fontosabb, csak h ragaszkodj az elképzeléseidhez. Hitegeted magad, hogy ez még felefér, még az is, már a végén nem önmagad leszel, hanem csak egy megfelelési kényszer az álomképednek (vagy a kapcsolatodnak). Ez nem te vagy. Félsz a változástól, és nem bízol magadban. Szedd össze magad inkább, mert ebből nagyon komoly problémáid is lehetnek. Azt mondják, a saját hibáján tanul az ember. De mi az a pont, ami akkora pofont ad neked, hogy önmagad légy? Ezt neked kell tudnod, de egy jó pszichológus is segíthet. Nincs az az ember, aki miatt ne légy önmagad. Ennyit senki sem ér, pláne nem egy olyan, aki ezt kihasználja.
2020. márc. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Én mondjuk örülök, hogy a szüleim nem kapcsolatfüggők és kiléptek a nem működő házasságukból."

Aha, nem tetszik a reggeli frizurád, ott hagylak. Most viselkedjenek ugyanúgy a férfiak mint a nők? Minden apróság miatt elválnak, otthagyják a másikat, bár az is igaz, hogy az esetek többségébe a nő csak a seggét tette bele a kapcsolatba/házba, mégis ő akarja osztani az észt más ember felett.

2020. márc. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!