Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért beszélgetek mással úgy,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért beszélgetek mással úgy, hogy barátom van?

Figyelt kérdés

A barátommal 6 éve vagyunk együtt, egész gimi alatt vele voltam kb., most pedig egyetemet is lassan befejezzük már. Ő az első barátom.

A régi sulimban, az egyik osztálytársammal (srác) mindig is nagyon jóban voltunk, legjobb barátokként töltöttük együtt a szabadidőnket, de ez soha nem volt ennél több részemről.


Az utóbbi időben a barátommal ellaposodott a kapcsolatunk, nem igazán keres már napközben, sokszor telik el úgy 1-2 nap, hogy nem beszélünk. Most a vizsgák miatt persze méginkább, de eddig engem ez nagyon elszomoríott. Most viszont már nem. Nem érdekel annyira, hogy nem keres...


Közben a volt osztálytársammal folyamatosan beszélgetek, éjszakákon át tudunk dumálni, és ezt a barátom tudja. Mondtam neki, hogy figyelnie kellene jobban rám, mert én sem értem most az érzéseimet. Figyelmeztettem, hogy ez így nem oké, hogy mással akarok beszélgetni, de nem tesz nagyon semmit, csak ígérget, hogy nem fogja hagyni blabla...


Nagyon szeretőm őt, tényleg. Viszont nem éreztem még ezt 6 év alatt, hogy más jobban érdekelne nála. Nem akarom elrontani a kapcsolatunkat egy fellángolás miatt, de beletőrödni sem az érzésbe, mert ez most nagyon erős.

Ha valaki járt már ilyen cipőben, kérem adjon valami tanácsot... Lehetséges, hogy elmúlik a szerelem aztán majd visszatér? Volt már hasonló...Hogy nem éreztem annyira erősen, utána viszont még jobban bele voltam zúgva. De fordított esetben, ha ő beszélne más lánnyal ilyen szinten, nem tűrném el, nem értem Őt, miért nem veszi észre?


Köszi,

24, Nő



2020. ápr. 11. 15:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Ez a kapcsolat már kezd kihűlni, el kell engedni, fiatalok vagytok még (lehorgonyozni).
2020. ápr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a kapcsolatnak már befellegzett. Te sem èrdekled már őt különösebben, meg te is kezdesz már másfelè kacsintgatni. Arra meg ne vegyèl mèrget, hogy ő nem beszèlhet mással. Alig találkoztunk, sokszor napok telnek el úgy, hogy nem is beszèltek...nem tudhatod mit csinál.

Amúgy meg ebben a korban, 6 èv után teljesen normális, hogy kívül a dolog, a tinikapcsokatoknak általában ez a sorsa. Te sem szereted már, inkább csak a megszokás, meg a tapasztalat hiánya (hisz első kapcsolat) hiteti el veled azt, hogy mèg szereted. De már nem igazán...

2020. ápr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Noren1989 ***** válasza:
53%
Magyarán szimplán nincs vér a pucádban kimondani, hogy vége.
2020. ápr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%
A szerelem mindig elmúlik. Ha mindig váltasz, a végére magányos leszel. Nem az álom világot kell várni.
2020. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20%
Mert közvetlen a személyiséged.
2020. ápr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Próbálok arra gondolni, hogy a szerelem jön, aztán elmúlik, de egy kapcsolat alapja mástól is függhet... Igenis szeretem, ezt azért el tudom dönteni.

Csak ha mindig feladnám, amikor ilyet érzek, akkor végülis nem létezik örökké tartó boldog kapcsolat? Vagy az később jön el, mert tényleg túl fiatalok vagyunk még lehorgonyozni?

Egyébként mondtam már neki, hogy lehet ennyi volt, ha erre nem találunk megoldást. Nem félek kimondani semmit, mindenről tud. Attól viszont félek, hogy nem jól döntök, de szerintem ez mindig így van...

2020. ápr. 11. 16:35
 7/17 A kérdező kommentje:
Szeretem inkább megjavítani a dolgokat, mintsem kidobni. Viszont nincs elég tapasztalatom ahhoz, hogy tudjam ezt meg lehet javítani vagy sem?
2020. ápr. 11. 16:37
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Igenis szeretem, ezt azért el tudom dönteni.


Csak ha mindig feladnám, amikor ilyet érzek, akkor végülis nem létezik örökké tartó boldog kapcsolat? "


Persze, szereted...mert 6 ève az èleted rèsze, ès nincs is más tapasztalatod ezen a tèren. De ez már nem az az èrzès, elhiheted. Èn is voltam ebben a cipőben annak idejèn, szintèn első kapcsolatban, ès nagy nehezen esett csak le, hogy jó ideje elmúlt már az az èrzès.

Ès ez nem egyenlő azzal, hogy mindig feladod ha elmúlik...eleve ahogy idősödsz meg ahogy tapasztalsz eleve más kapcsolataid lesznek. Komolyodni fognak. Közös tervek, összeköltözès, család, miegymás. Ez most hol tart 6 èv után? Sehol. Teljesen megrekedt tini kapcsolat szintjèn, pedig már 24 èvesek vagytok.

2020. ápr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Őszintén, pont ez az egyik problémám már egy ideje. Ezt már jóval korábban említettem is neki, hogy nem tartunk sehová. Nem tudunk összeköltözni még, mert nincs rá lehetőségünk, és minden ugyanúgy van mint 6 éve gimiben...


Gondolom később amikor jönnek a dolgok egymás után, összeköltözés, házasság, gyerek (jó esetben) az kicsit jobban összetart.

2020. ápr. 11. 16:51
 10/17 anonim ***** válasza:
45%
Mindegy mit csinálsz, de azt hiszem, azt nem érdemli meg, hogy megcsald. Előbb zárd le, aztán qrj amazzal.
2020. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!