Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pénzügyek új kapcsolatban?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénzügyek új kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdődött egy kapcsolatom a válás után és hamar komolyra fordultak a dolgok, össze is költözünk, így a pénzügyek is előtérbe kerültek. Én a spórolással mindig jól álltam, így van bőven megtakarításom, míg a páromnak nincs és ez őt frusztrálja. Mondtam hogy a jövőbe tekintsünk, ne a múltba, stb stb, de nem igazán tudom hogy lenne a jó. 50-50 a közös költségekre, programokra, a maradék meg mindenkinek a saját, illetve külön-külön megtakarítás? A házasságom alatt minden közös volt, így nehéz hogy ne legyen minden közös, mert bízok benne és szeretném hogy ne távolságtartással kezeljük a dolgokat, de valószínűleg naiv vagyok és szépen fokozatosan kéne belemenni a dolgokba.

Viszont mivel én jól bánok a pénzzel és szeretnénk közös jövőt, úgy érzem hogy mire várjak a finomkodással. Egyszerűbb már az elején azt mondani hogy nem kell heti 3x rendelni valahonnan és mindent megvenni, amit az ember megkíván. Vagy ez már kontrollálás? Nehéz.... Én pl tárgyi dolgokat nem gyűjtök nagyon, viszont utazni szeretek (belföldön is pl, persze nem jelenleg...), ami viszont páros program, tehát mindkettőnk pénzét viszi. Neki viszont van más hobbija (is), így értelemszerűen kevesebb pénz marad a végén.


Ki hogy oldja meg a pénzkérdést, főleg eltérő életvitel esetén? Körülbelül ugyanannyi a jövedelmünk.


2020. ápr. 18. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Le kell ülni, köntörfalazás nélkül meg kell beszélni. Ha emiatt vége, akkor jobb is. Éretlen ez a pasi, nem gondolod? A megtakarításod irigyli, de az oda vezető utat elutasítja?

Az is problémás lehet, hogy te szeretsz utazni, ő pedig nem. Ebből még sok konfliktus lesz.

2020. ápr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fiatalabb nálam és ő is szeretne utazni, azzal nincs gond és szerinte én nem vagyok "túl szigorú", jók az ötleteim a jövőre nézve, de nem akarom hogy később az legyen hogy én mondtam meg hogy ez így meg úgy legyen.
2020. ápr. 18. 14:57
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Csóringer! Nem sikerült kellőképp megfejni az új pasit? Remélem még ma kibax.
2020. ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
3-as, tipikus csóró vagy, és párkapcsolatod sincs. Ezért nem érted a problémát. Igenis fontos, hogy ilyen dologban passzoljon két ember, ha közös jövőt terveznek.
2020. ápr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Elozo hazassagomban mi is feleztunk igy fura volt szamomra hogy kov kapcsolatomban,(most mar hazassag) a ferjem kulon kasszat szeretett volna. O a jobb modu. Gyakorlatban a koltsegek nagy reszet o allja (nem is engedi h felezzunk, megprobaltam), idonkent odaugrok es fizetek en, gyerekeim koltsegeit is en, (kiveve egyik oktatasat), utazasokat o vagy repjegyeknel neha megengedi h oda v visszautat en rendezzem stb, megtakaritasokat o. Draga a hobbija, ezt o allja es meglepoen normalisan mukodunk igy is. (Eleg buszke tipus vagyok es nehez volt elfogadnom, viszont lassuk be a fizum nagy resze elmegy arra ha mindent en fizetnek ami sajat koltsegem es a gyerekeke, o pedig kb 3x-osat keresi az en fizumnak). Forszirozza hogy a megtakaritasaimat kulon sajat megtakaritasszamlamra toljam, uakkor nem kotottunk hazassagi szerzodest. Szoval lavirozunk es igyekszem en is beszallni mindenbe ilyen random odaugrok a kartyammal es fizetek partizanakciokkal.


Ha hasonlo a fizutok, a rezsit es bevasarlast feleznem ugy, hogy lenne egy x osszeg amit erre szantok es ezt felesben beteszitek a perselybe. Uez az utazasi " alappal". Fennmaradoval mindenki sajat maga gazdalkodik. Ugy tunik te vagy ebben a tapasztaltabb, de idovel szerintem mehetne a kozos kassza.

2020. ápr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi külön kasszán vagyunk a párommal de megbeszélük hogy az albit ő fizeti, a kaját en(poén hogy a kaja sokszor többre jön ki mint az albi) a rezsit meg felesbe.

Ha valaki venni akar magának valamit azt saját pénzből, ennyi.

Én a közös kasszát nem ertettem sose.

Párom többet keres mint én (sokkal többet), ha megtetszik valami, nem akarom,hogy meg kelljen kérdeznem hogy megvehetem e.

Pl most új lakásba költöztünk, szeretnek minél több növényt az otthunkba,szerinte hülyeség erre költeni,en viszont szeretem a növényeket igy 30 ezer forin ertékbe vettem is a lakásba, az erkényre növenyeket es egy kis konyhakertet is csináltam. A saját penzemből. ha közös kassza lenne,szerintem azt mondta volna hogy ne költsünk erre és nem vette volna jó néven a közösből kiveszek 30 ezret erre.

Így nem foglalkozik vele és meg se kérdezte mennyi volt.

2020. ápr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi a közös kiadásokat felezzük, azon kívül mindenki a saját pénzével úgy gazdálkodik, ahogy akar. De nálunk teljesen egyértelmű, hogy ha majd házat/lakást szeretnénk venni, akkor összedobjuk, amink van, nem erőlködünk azon, hogy mondjuk nekem csak 10 millióm van, neki meg 12. (Viszont emiatt, ha szeretné, simán hajlandó vagyok házassági szerződést írni). Ha nálatok nagyon nagy a különbség aközött, hogy ki mennyit tesz félre, akkor szerintem meg kellene beszéljétek egy fix összeget, amit mind a ketten félre raktok. Így mind a kettőtök fizuja 3 részre oszlana, 1 rész a közös költségek felé, 1 rész megtakarítás, a maradék pedig az, amit mindenki arra költ, amire akar.
2020. ápr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

El kell engedni a közös kasszát, mint a fenti két válaszolónál, sokkal nyugodtabb és harmonikusabb lesz a kapcsolat.

Attól még lehet valami a “miénk”, ház, kocsi, kilo sajt a hűtőben, hogy az egyikőtök a saját pénzéből, a saját döntése alapján vette.

2020. ápr. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!