Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan NE legyek mindig a jobban szerető, nyakbamászó, túl ragaszkodó fél a kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mindig ez van. Minden korábbi és a jelenlegi kapcsolatomban is ugyanaz a séma van. Egyszerűen egy szeretetbomba vagyok, folyamatosan igénylem a simogatást, puszilgatást, ölelgetést, a beszélést, az érintést. De tényleg, kb nonstop.

Ez eleinte mindegyik páromnak tetszett, az első 2-3 hónapban tepertek és imádtak, utána mindig alábbhagyott és én lettem a nyomulósabb fél.


Félre értés ne essék, imád a párom. Én is őt. Kedves, bújik, bókol, de azt érzem nekem sosem elég semmi. Őt meg nem akarom idegelni. Minden gondolatom körülötte forog, mindig tervezek, mindig aggódok, hogy mi lesz velünk xy év múlva, folyamatosan vele lennék.

Tudom, hogy ezzel megőrjítem, próbálok neki teret hagyni de konstans szükségem van rá. És ezt ők is mindig megérzik, hogy én folyamatosan a nyakukba lógok, emiatt távolságtartóbbak is lesznek idővel, amit totál megértek, NAGYON sok tudok lenni.


Mi az istent csináljak? Itt a járványhelyzet, nem tudok sehova menni, itthonról dolgozok, epekedve várom hogy láthassam végre a párom és ennyi az életem most. Nem tudom lekötni magam semmivel jelenleg.


Kérlek segítő tanácsokat adjatok, főleg olyan, aki volt már hasonló helyzetben és sikerült kinőnie ezt...


Köszönöm!!


21L, 2 éve együtt a jelenlegi párommal


2020. ápr. 16. 15:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Keress olyan párt, akinek hasonlóan szoros kapcsolatra van szüksége.

Én is ilyen vagyok, azt hittem meg kell változnom, de igazából csak annyi kellett hogy összejöjjünk a vőlegényemmel, vele soha nem merült fel, hogy probléma lenne, sőt.

Mondjuk az fura hogy lekötni se tudod magad, meg semmi. Ez utalhat függőségre, amit viszont érdemes kezel(tet)ni. Leginkább önbizalom- és önismeretfejlesztéssel.

2020. ápr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Ismerem ezt a problémát. :) A hasonló hozzáállású és szeretetigényű partner volt a megoldás :)
2020. ápr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Párommal is nagyon szoros a kapcsolatunk de vágyik az egészséges külön töltött időre, amit teljes mértékben megértek, csak én nem ilyen vagyok. Én tényleg 0-24 vele lennék, ami nem normális és ezt tudom, és nem fogok olyan párt találni akinek ez rendben lenne.
2020. ápr. 16. 16:10
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Nálam is egy új pár volt a megoldás -egy ideig. Immár 7 éve boldogítjuk egymást, nekem alább szokott hagyni egy a szeretetéhség ha van rendszeresn minőségi együtt töltött idő vagy ha pozitívan reagál a közeledésre. Ahogy érzem rajta hogy most már elég lenne neki, annál jobban vágyom rá.

Most karantén miatt kiélesedett ez a probléma mert egész nap csak játszana, kisebb időben meg döglünk a kanapén. Megoldás egyelőre nincs, hullámvölgyek vannak. Elhagyni nem akar, elvett, azt mondja szeret akkor is ha idegesítem.

2020. ápr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Hát, őszintén szólva én nem is jönnék össze olyannal, aki nagyon erőlteti ezt a "külön töltött idő" dolgot.

Mármint érted, akkor össze se akar majd költözni? Vagy összeköltözünk de néha elköltözik vagy elzavar otthonról? :D

(NEM arra gondolok, hogy foglalkozna mással, csinálna saját hobbit, hanem szó szerint erre a "legyünk külön" dologra, van ilyen pár az ismerőseim között, és nekem nagyon furák... természetesen elhiszem hogy van akinek úgy jó, de én nem akarnék így élni, és nem is látom értelmét hogy erőltessem.)

2020. ápr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
62%

Pszichológus. Persze, olyan párt kell keresni akinek több igénye van ilyesmire de amit te csinálsz az már nagyon sok.

Én ugyan így voltam, gyerekkori traumák, elhanyagoltság, rossz kapcsolati minta stb stb lehet az oka. 99%-ban a gyerekkorodban keresendő a válasz. De mindenképpen kezeltetni kell mert ezzel minden kapcsolatodat el fogod cseszni. Szóval keress fel egy jó pszichológust mert hiába keresel olyan párt akinek több szeretgetésre van igénye, egészséges lelkű ember nem fog megmaradni ilyen kapcsolatban.

2020. ápr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
18%
Már hogy ne lenne normális h mindig vele lennél? Ne beszélj butaságot, ilyen vagy így kell téged szeretni. Teljesen normális, csak más az igényed ilyen téren. Nem kell valtoznod, így vagy jó ahogy vagy :). Mondjuk kereshetnel valami hobbyt amivel lefoglalod most magad. Viszont a kérdésre válaszolva ha találsz magadnak valami hobbyt vagy függőséget akkor csökkentheted ezt a ragaszkodást egy kicsit. Ezzel ő is megkapja a teret, és te se magadban szenvedsz egy sarokban.
2020. ápr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
28%
Nyugi, amint megjön az esze elhagy a p.csába. Nagyon idegesítő egy ilyen nő!
2020. ápr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
30%
Nyugi, a legtöbb nő ilyen. Szinte minden exem meg jelenlegi párom exei ilyenek voltak, nagyon idegesítették őket. Én a külön is eltöltött idő híve vagyok nő létemre, szerencsére a párom is ilyen. Összeköltözés esetén úgy lehet megoldani, hogy pl a szülőket külön is látogatjátok és máris mindenkinek megvan az énidő. Szerintem is mindenképp keress egy szakembert, mert ezt hosszútávon nagyon nagyon kevesen fogják elviselni. Kell a levegő is egy kapcsolatban.
2020. ápr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Pszichológus. Amit csinálsz aranyos, de nem egészséges és a saját életed is megkeseríted vele.
2020. ápr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!