Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehetséges, hogy a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy a barátom tud változtatni a túlságos féltékenykedésén?

Figyelt kérdés
Ezalatt arra gondolok, hogy például ha találkozom valamelyik fiú barátommal/barátaimmal akkor olyan mintha túlságosan is aggódna és feltékenykedne. Volt olyan, még csak egyszer, hogy felhívott, hogy azt mondtam, hogy csak 1 órára találkozom a fiú barátaimmal és, hogy miért nem vagyok még otthon. Egy csomót írt ilyenkor üzenetet is, majd egy idő után már rájött, hogy nem kellet volna ilyenert kiakadnia ennyire. Ebből kifolyólag már volt vitánk is és olyankor éreztettem vele, hogy ezzel tönkre tudná tenni a kapcsolatunkat. Ekkor úgy láttam rajta, hogy megbánta és még be is könnyezett. Lehetséges, hogy tényleg képes értem ilyen téren visszavenni magából?

2020. ápr. 21. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Persze, hogy lehetséges, a Mikulás és a Húsvéti nyuszi is létezik.
2020. ápr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd be neki a fiú barátaidat, csináljatok néha közös programot és akkor megnyugszik, ha látja, hogy milyen viszonyban vagy velük. Még az is lehet, hogy majd tök jól kijönnek.
2020. ápr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, de ez évek komoly munkája.


Én talán nem voltam ilyen durva, de kb. 19 évesen jöttem rá, hogy ezt nem kéne, és 29 éves koromig tartott, mire azt mondhattam, hogy nagyrészt túl vagyok a problémán.


Viszont az összes olyan volt pasim, aki nem húzta meg keményen a saját határait, meghosszabbította a folyamatot.

A mostani barátomnak annyira alap és egyértelmű volt az elejétől kezdve, hogy azzal tal´lakozik, akivel akar (és igaza van), hogy "kényszerítve voltam", hogy dolgozzak magamon.

2020. ápr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Ilyen nem létezik nem fog tudni vissza venni magából sajnos ez csak egyre rosszabb lesz.
2020. ápr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Túlzott féltékenységen csak a féltékeny fél tud változtatni kemény önismereti munkával, aminek az első lépcsője, hogy felismeri, hogy őt nem "féltékennyé teszik", hanem ő "féltékennyé válik". Azaz nem külső körülményektől függ az, hogy féltékeny, hanem neki ez egy belső hajlandósága, hogy féltékenykedjen. Amíg nem ismeri fel, hogy ez az ő problémája, addig nem tud rajta változtatni, mert azt fogja hinni, hogy a másik viselkedésén múlnak az érzései. Súlyos tévhit.

Viszont ez a féltékenykedés és elérzékenyüléses megbánás - különösen ha ismétlődik - utalhat arra is, hogy az illetőben vannak bántalmazós vonások, ez viszont rád is veszélyes lehet, ha féltékenykedésében idővel bedurvul. Úgyhogy azt tartsd fejben, hogy ha esetleg bedurvulnának a féltékenykedős drámái, meg ismétlődne a nagy bocsánatkérés, aztán meg egy kis ideig mindent megengedne, de aztán kezdődik az egész elölről, az már bántalmazásos forgatókönyv, úgyhogy ilyenkor meg kell kérdőjelezned magadban a bocsánatkéréses, ígérgetős részeket és inkább menekülni a kapcsolatból.

A lényeg, hogy az ő féltékenykedése miatt Te ne korlátozd magad, mert ez nem vezet sehova. Pontosabban csak ártasz magadnak. Ha hagyod magad, akkor el tudja érni, hogy teljesen lefaragja az emberi kapcsolataidat és kiszolgáltatottá tegyen magának, ide nem kéne eljutni! Inkább a konfliktus, hogy neki nem tetszik.

De ha valahogy sikerülne belátnia, hogy a féltékenykedése önmagából fakad és hajlandó lenne dolgozni önmagán - az lenne a legjobb, ha elmenne pszichoterápiára - akkor sikerülhet neki ebből kikerülnie, de ez tényleg kemény meló és több év is lehet. Viszont nagyon megéri, mert biztos, hogy több területen is javulna tőle az élete.

2020. ápr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket!! Most már úgy látom, hogy enyhített magán, persze nem múlt el sok idő. Vajon akkor is ilyen nehéz változtatnia ezen, ha még csak 15 éves?
2020. ápr. 26. 10:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha 15 eves, akkor miert nem a tini parkapcsolatokba irsz??
2020. ápr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!