Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyikünk gondolkozik rosszul?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyikünk gondolkozik rosszul? Kinek kellene változtatni az álláspontján?

Figyelt kérdés

Adott szitu: május közepéig el kell költözünk a jelenlegi, rendkívül kedvező árú albérletünkből. Úgy döntöttünk hogy saját házat vennénk, valahol Budapest környékén. A feleségem csak kertes házban tud gondolkodni, mert egy falun nőtt fel hatalmas kertben és rengeteg házi még háztáji állat között. Én érdi vagyok. Jelenleg nem látom úgy hogy még tudnánk fizetni egy kertes házat, babaváróval együtt 17 miliónk van. Más hitelt nem szeretnék felvenni, nem tudnám fizetni a törlesztőrészletet. Ezért én egy százhalombattai panelre gondoltam, 20-22 milliótól kezdődnek, a különbözetet pedig a családom össze tudja adni. Később esetleg el is adhatnánk, hogy egy szép kertes házat vegyünk belőle.


Itt kezdődik a probléma: feleségem nem akar panelbe költözni. Azt mondja ott nem lenne boldog. Szerinte én sem tehetném boldoggá, nem tudom ellensúlyozni a panelfóbiáját, mert nem vagyok eleget otthon. A panel elleni kifogásai: szűk, bezártság érzet, nincs kert, ugyanúgy többe kerül mint amit meg tudunk fizetni, hangos szomszédok, rossz szigetelés, csőtörés, beázás, ágyi poloska, stb. Elvileg a családjában, (anyukája panelben nőtt fel, nagynénje most is ott él) ezek a tapasztalatok. De az én anyukám is kertes házban nőtt fel, mégis ment apámmal panelbe is és kibírt 2 évet. Az én feleségem viszont nem jönne velem, ehhez nem vagyok elég fontos neki, nem szeret eléggé. Hiába mond bármit, ha a szerelmét egy egyszerű panelfóbia le tudja győzni és nem tudunk megegyezni a lakhatásban. Így nem tudok többé bízni benne, nem tudok alapozni a kapcsolatunkra. Battára meg azért nem akar jönni mert rossz a levegő (pedig a Battai panelek zöldövezetben vannak, vinném minden szombaton kirándulni, és falun sokkal rosszabb a levegő télen, amikor mindenki azt tüzel amit talál) meg hogy sokkal közelebb lennénk az én családomhoz mint az övéhez, és az övétől még a mostani lakásunknál is messzebb kerülnénk. Megmondtam neki hogy ha ennyire jobban ragaszkodik a saját családjához mint hozzám akkor nyugodtan költözzön haza hozzájuk. Erre az a válasz hogy nem, ő velem akar maradni. De ha ennyire velem akar maradni, miért nem követ panelbe is? Jó lenne ha eldöntené, mert én ezt a se-veled-se-nélküled játékot nem akarom tovább játszani.


2020. ápr. 1. 09:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%
Van pénzetek kertes házra? Nincs. Akkor milyen megoldást javasol?
2020. ápr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Ha a panelre összedob a család, kertes házra is össze tud. Az ő családja is beszállna. Talált is Sülysápon 24 ért, amibe teljesen belehabarodott. Hiába mondtam neki hogy ne éljen bele magát. Tényleg ennyire csak egy kertes ház tudná boldoggá tenni?
2020. ápr. 1. 10:07
 3/33 anonim ***** válasza:
79%

Elképzelhető. Én panelban 1 hónapot bírtam, nagyon keservesen. Inkább élnék egy düledező vályog viskóban, mint egy szuper panelban. A panel nekem egy börtön.

Az, hogy téged mennyire szeret nem tényező abban, hogy a panelba bele bolondulna.

2020. ápr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem igaza van.

22 millióból tiszta hülye az aki panelt vesz.

Annyiért már kertes ház van.

Az a hiszti amit te most művelsz meg kritikán aluli .

"De ha ennyire velem akar maradni, miért nem követ panelbe is?"

Szerintem váljatok el és a nő had találjon egy normális FÉRFIT.

2020. ápr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Ollókezű Edward ***** válasza:
93%
Eddig én is úgy voltam vele, hogy panelt fogok venni, mert fog a tököm kertet művelni, meg portát rendben tartani, de most már másképp gondolom. inkább költözök egy kis faluba vagy kertvárosba egy családi házba, mint panelba. Laktam panelban, nem volt rossz, de ha úgy tetszett, hazamentem hétvégére a szüleimhez, kertes családi házba. Nem hiszem, hogy hosszú távon bírtam volna, ha folyton a lakásban kell lennem. szóval én megértem őt. Azt viszont nem, hogy te miért ragaszkodsz ennyire a magad igazához. Szépen megforgattad a témát, hogy ő jöjjön ki belőle sz@rul, gratulálok. Találjatok egy házat, ami nagyjából annyiba kerül, mint a panel, amit kinéztél magadnak, aztán probléma megoldva. Vagy nem, ha mindenáron panelbe akarod zárni. Ja, és az nekem sem tetszene, ha messzebb kellene költözni a családomtól, egyben közelebb anyóspajtihoz, mert a kedves uram és parancsolóm úgy akarja. Ha szereted, találtok megoldást.
2020. ápr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
10%
Kertes ház? Ok, mondd neki, hogy az azzal járó plusz munka az övé! Meglátjuk, így is annyira ragaszkodik-e hozzá... Ha igen, akkor pedig mindegy, lényegében engedhetsz, nem neked lesz dolgod-gondod vele, egye meg, amit főzött. (Írom ezt nőként, tudva, hogy mivel jár egy kertes ház. Menekülnék lakásba, ha tehetném.)
2020. ápr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha csak az a 2 millió a különbség, én is elgondolkodnék a kertes házon, de nagyon nézzétek meg, hogy milyen állapotban van, mert egy lerongyolódott sz*rt nem érdemes megvenni most, hogy még az eddigieknél is kevésbé találhattok mestert a felújításhoz. Ugyanez vonatkozik a panelre is egyébként. Ha egy jó állapotú, azonnal költözhető állapotú kertes házat talált a feleséged ennyiért, és tényleg össze tudjátok adni, akkor szerintem igaza van, és az jobban megéri. De ha nem, akkor semmi esetre sem fektetnék bele, mert egy pénznyelő lesz. Csak mondom, hogy rossz szigetelés, csőtörés, beázás, ágyi poloska egy házban ugyanúgy lehet, és a csend sem garantált, én kertes házban nőttem fel, minden egyes szombat-vasárnap fél hétkor traktorra és flexre ébredtem, most belvárosi téglalakásban élünk a vasúthoz és egy négysávoshoz is viszonylag közel, jóval csendesebb, mint a kertes ház volt...

A kert viszont tényleg nagy előny, kicsi gyerekkel szinte kötelező. Én imádok lakásban lakni, de pár év múlva biztos megyünk tovább kertesbe, hogy a gyerekünknek legyen módja szabadon levegőzni, játszani, szaladgálni, ne kelljek hozzá mindig én vagy az apja.

2020. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem neki. Ennyi penzert siman vesztek kertes hazat. Plane ha talalt is olyat, ami nem sokkal dragabb, de ha nezelodtok meg, 22-ert is talaltok. Felesleges ez a paneles kitero. A kertes hazat is ugyanugy el tudjatok adni x ev mulva, ha nagyobbat szeretnetek.
2020. ápr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 acelsziv ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem vagytok képesek kompromisszumot kötni, ott már baj van. Nem is kicsi. Amúgy nem csak az a lényeg, hogy kertes, vagy panel. Hanem, hogy munka terén mik a lehetőségek? Ingázásal mennyi idő fog elmenni. Ebben a tekintetben Batta még mindig jobb választás, mint Sülysáp.

Az sem véletlen, hogy az egyik helyen eg panel árából a másikban kertes házat veszel. Az ő családja mennyivel szállna be?

2020. ápr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
89%

#6: Panelban meg a kérdező áll bele, mikor naponta ötször jönnek a szomszédok hisztizni, amiért sír a gyerek? Ő fogja lefoglalni, hogy ne futkosson, ne kiabáljon?


Kérdező: Te se szereted őt annyira, hogy kertesbe költözz utána. Kvittek vagytok.


Azt kell átgondolni, hogy egy ingatlan eladása se 2 fillér, és a vásárlás se. Lehet, hogy most akkorát esnek az ingatlan árak, hogy pár év múlva nagyot buktok egy költözésen.

Akartok gyereket? Hányat? Mekkora ingatlanban fértek el majd gyerekkel együtt? Lesz kocsi? Garázs? Van helyigényes hobbitok? (Szerelés, varrás, fafaragás, stb) Alapból mennyire vagytok csendesek? Mennyire tudtok alkalmazkodni? Hol dolgoztok? Hogy tudtok bejárni? Mi van a közelben? (Ovi, suli, rendelő, bolt, posta, patika, buszmegálló, ezek a legfontosabbak.) Akartok háziállatot?


Úgy semmi esetre se vegyetek ingatlant, hogy "legfeljebb eladjuk és veszünk másikat". Kizárólag hosszú távon érdemes gondolkodni!


Kisgyerekkel, meg egy (pár) bunkó szomszéddal gyorsan pokol lehet a panel lakás. Gondolom, a babavárót azért vettétek fel, mert akartok gyereket.

2020. ápr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!