Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A parom depresszios, hogy tudnam ezt elviselni?

Figyelt kérdés

A parom hosszu ideje depresszioval kuzd. Neha jobb, neha rosszabb, lassan egy eve a rosszabb fazisban vagyunk. Jelenleg szinte folyamatosan nyavalyog es netto semmivel nem tudom jobb kedvre deriteni. Azt is eszre veszem, hogy szomoruva teszi, hogy en kijarok es aktivan sportolok (de ha invitalom hogy jojjon velem, azzal jon hogy o nem birja vegig csinalni a tavjaimat, de ha meg felajanlom, hogy akkor elmegyek vele kulon egy kisebb tavra, akkor is megsertodik hogy nelkule elmegyek), de nem fogok emiatt itthon ulni. Nem elunk meg egyutt, nekem van egy kulon lakasom, de ha nala vagyom akkor csak a kanapen ulok kb, semmit nem csinalok, mert folyamatosan ra varok... jelenleg nagy problemat okoz, hogy rohadt sokat alszik. 12-13 orakat. Most negyed 12 van, en 8 ota fent vagyok es a kanapen nyomkodom a telefonom, de legszivesebben sportolnam a tavomat, de felek hogy ha elmegyek megint megsertodik es veszekedes lesz...


Nem tudom, hogy lehetnek pozitiv rahatassal ebben a helyzetben, ugy erzem hogy kb semmi nem hasznal, amit mondok. Nagyon nem tetszik a viselkedese, mondom is neki folyamatosan, de nem latom a valtoztatast... esetleg akinek van tapasztalata, vagy maga is depresszios, hozza tudna szolni?


34F

35N



2020. ápr. 26. 11:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Sok embernek betesz a bezártság, hogy nem nagyon mozdulhatna ki. Tévében is volt erről szó, hogy sokan lesznek depressziósak miatta.

Nem illetek össze, ebből úgy is szakítás lesz előbb vagy utóbb. A nők nem viselik el, ha valaki nem tejfeljancsi minden nap, minden órában. Menekülnek a depressziósoktól.

Habár szerintem nincs ma már olyan ember, aki ne depizne egy kicsit is valamin.

Gondolom fél a vírustól is, és nem akarja rajtad keresztül véletlenül is elkapni.

Ha ő nem akar változtatni, nem is fog változni.

2020. ápr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is átéltem már a depressziót, sajnos ez egy hosszú folyamat, és sokszor tudja az ember, hogy a másik segíteni akar ,de rossz néven veszi.

Van mikor a depresszió megoldásához külső segítségre is szükség van, nekem is el kellett mennem pszichológushoz.

Igazábol csak hirtelen rám tört a rossz kedv és semmit nem tudtam tenni ellene.

2020. ápr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
35%

Fel a vírustól? 🤣

Itt sztm nem ezért depressziós! Amúgy én nem szenvednék ilyen emberrel, pláne hogy nem változtat és nem úgy áll hozzá a leírta alapján!

N27

2020. ápr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Én se szenvednék veled utolsó :) Kinek kell ilyen gyökér felfogású ember.
2020. ápr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nálunk kb ugyanez a helyzet.Azzal a különbséggel,hogy mi együtt élünk.A legrosszabb az,hogy a férfiak ilyen téren nagyon makacsok,nagyon nem tudsz mit tenni,gondolom be sem ismeri,hogy segítségre van szüksége.A végeredmény az lett,hogy lehúzott magával
2020. ápr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

10 eve depresszios diagnosztizaltan. Gyogyszert szed. 5 eve vagyunk egyutt, nekem is volt egy nehez mutetem, o volt az EGYETLEN aki mellettem volt. Szoval nem igazan szeretnem magara hagyni, de hazugsag volna ha azt mondabam, hogy jol erzem most magam a kapcsolatunkban. Amugy en vagyok a ferfi. :)

En is voltam depresszios, de sosem szedtem gyogyszert es kijottem belole (a gondolkodasomat, hozzaallasomat valtoztattam meg). Neha meg igy is ram tor, es mondjuk egy hetig vagy par napig tenyleg szarul vagyok, de az nem ugyanaz...

2020. ápr. 26. 11:34
 7/22 A kérdező kommentje:

En ugy erzem, azota jon elo nalam is a depresszio ujra, hogy o ilyen. Lehuz magaval, es lehuz az is, hogy nem akar semmit csinalni az otthon ulesen kivul, nem ad es nem fogad el szeretetet sem... szoval nagyon nehez. Mondom, az utobbi par honapban, fel evben lett ilyen... elotte sem volt egyszeru, de lenyegesen jobb volt mint most. Tudom, hogy vannak ilyen idoszakok a depresszios embereknel, de ez most nagyon probara tesz engem, es nemcsak o, de en is nagyon szarul leszek tole... ezert is vagyok tanacstalan, mar nem tudom mit tehetnek.


Egyebkent igen, ha nalam elojon es erot vesz rajtam a depresszio, en nem beszelek rola, letagadom, csak akkor beszelek ha mar olyan rosszul vagyok, hogy egesz nap csak fekszem es nem beszelek...

2020. ápr. 26. 11:37
 8/22 A kérdező kommentje:
Az osszekoltozest tervezzuk, amugy en ugy latom hogy nekem is konnyebb lenne, ha a cuccaim egy kozos haztartasban lennenek es lenne kulon szobam, akkor is tudnek mit csinalni ha o alszik, nem arra kene varnom a kanapen hogy tortenjen valami...
2020. ápr. 26. 11:39
 9/22 anonim ***** válasza:
57%

Menekülj tőle, szabaulj meg mielőbb és nehogy elköteleződj mèg jobban.

Pokollá teszi az èleted. 16 évig èltem ilyen emberrel, az ellenségemnek sem kívànom.

Keress olyat aki vidàm, èlettel energiàval teli és felemel, nem pedig lehúz.

A te életed, ne tedd tönkre.

Ha terézanya szerep tetszik akkor babusgasd.

2020. ápr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%

Itt esetleg azzal lehetne kezdeni valamit, hogy neked "miatta" ne kelljen passzívnak lenned. Azt kapásból felejtsd el, hogy ő kevesebbet aludjon, aktívabb legyen, többet mozduljon ki stb., ezek biztosan nem fognak megvalósulni. És ha megpróbálnád ráerőltetni, teljesen jogosan lenne morcos.

De azt azért csak meg lehetne beszélni értelmesen, észérvekkel, hogy pl. ennek a 2-3 óra kanapén üldögélésnek rá várva semmi haszna, ő nem veszítene vele semmit, hogy amíg békésen alszik, te addig kimész sportolni, utána jobb kedvvel vagy vele is. Nyilván nem ért. fogy., attól még, hogy depressziós, ezt felfoghatja, beláthatja.

2020. ápr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!