Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nekem miért kell ott lenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekem miért kell ott lenni egy idegen esküvőjén?

Figyelt kérdés

Egy a sok közül, hogy hogyan lehet engem lehúzni, már tényleg így érzem.


Barátnőmnek a barátnője meghívott minket az esküvőjükre, lagzira.



Barátnőm sehol nem dolgozik. Az anyósom szerint egyébként kötelességem eltartani a lányát, mert mi lesz ha a feleségem lesz, vagy a gyerekem anyja. Hát egyelőre egyik se. Ez nem dac részemről, csak nem értek egyet velük, úgy hogy nem munkaképtelen. Ha az lenne az más lenne.


Ma bementünk a tescoba a megbeszéltek szerint csak ásványvízért, majd mondta hogy mennyi minden kéne, es vegyünk. Kicsit rászóltam már (halkan ott a boltban), hogy én nem nagybevásárlásra készültem, úgy csináltam mint akinél nincs pénz. Komolyan kezdem unni, hogy mindenhol fizetek, pláne mióta tudja hogy sikerül már félrerakni minden hónapban százezreket. Én spórolok, ő meg szórja, szórná. Én elfogadom, hogy ami kell azt meg kell venni, de ne időtöltés legyen a vásárlás, hanem szükséglet. Ne borogassuk az ételt a kukába. Nekem nehéz gyerekkorom volt, sokszor enni se volt, neki könnyebb jóval, mindene megvolt. Én az ő családjában ezért elég hangsúlyosan le is vagyok nézve, elég komoly hangsúly van azon hogy ki honnan jött, bár úgy csinálok mint aki nem vesz erről tudomást.

Az, hogy egész télen azt kellett hallgatni, hogy mi lesz velük, mert a korona vírus miatti gazdasági negatívumok a család bevételét majdnem elvették az hamar feledesbe merült. Tudom én hogy a múlt sokat számít az embereknél, de én a jelenben élek és a jövőt tervezem, és teszek is érte. Biztosabb a jövőm nekem mint nekik.


És akkor a tudat tegnap óta hogy megyek egy eröltetett esküvőre, ami állítólag amúgy is nagy huzavona hogy hogy legyen meg, és akkor inkább ne legyen, végül lesz.

Hát a francnak van kedve megjelenni, és hajnalig ott lenni, meg természetesen tudjuk a szokást, egy lagzin nem ingyenes a részvétel. Van boríték, ami ugye illendő lenne ha fedezné a közös fogyasztásunkat minimum, nekem is jól esne, pláne hogyha nem is egy olcsóbb megoldás lesz az egész. De csupa olyan ember akivel nincs kedvem és nem is akarom jól érezni magam. De éljen az ifjú pár lenyelem, mert nem ezen múlik.


Egyszerűen nem is tudok mit szólni erre az anyagiaskodásra. Én nem zsugori vagyok, félreértés ne essék, de nem szeretem szórni mint bolond a lisztet. Már arra gondoltam hogy szép lassan a héten eljátszom hogy rengeteg váratlan kiadásom van, és kiveszem a pénzt a dobozból amiben tartom. Amit amúgy tejesen hihetőn el is tudnék játszani mert a héten jött egy évvel ezelötti olaszországi gyorshajtás(kamuból jöhet még egy halom, mert minden hónapban kétszer jártam olaszt tavaly). Csak kérdés mikor összejön a megtakarításom az adott álmaimra azt hogyan fogom tálalni neki, honnan a ménkűből van a pénz. Na szóval ez a hazudozásra épített kapcsolatosdi nem az én asztalom, inkább valami más megoldást választanék. De mit?


Abban kérném a segítségeteket hogy hogyan kellene ezt az egészet kezelni, mert kezd kifordulni ez az egész belőlem, és nem igazán van kivel megbeszéljem ezt. Köszönöm!


2020. máj. 3. 21:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Lenyegében az esküvővel végül az a bajom, hogy ott is én fizetnék.
2020. máj. 3. 21:09
 2/12 acelsziv ***** válasza:
100%
Hagy ott a francba. Ő kihasznál a sznob családja meg lenèz. Kell ez neked?
2020. máj. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Beszéltél már a barátnődet erről? Csak úgy simán őszintén és ha igen mit mondott?


Arra gondoltál már hogy elhagyd a barátnődet?A család lenéz,a lány igényei ezután is meglesznek, idővel nőhetnek is.

2020. máj. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A konkrét kérdésre a válasz: mert ha az ember valakit neghiv az esküvőjére, márpedig a barátokat meg szokták hívni, akkor automatikusan a párjukat is hívja. Mert így szokás.


A többi nyafogáshoz: mi a francnak vagy olyan emberrel, aki anyagilag lehúz? Te vagy a barom, nem igazán tudlak sajnálni.

2020. máj. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
A csajod miért nem dolgozik? Fogyatékos? Te miért vagy egy ilyen emberrel egyáltalán?
2020. máj. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5%

Ez tipikus penzhiany. Ha jol keresnel soha ilyesmi eszedbe sem jutna.

En parom kapcsolatunk kezdeten felajanlotta hogy eljon a baratnom eskuvojere mint kiserom. El sem mertem hivni, mert mire fel. De o nem szenvedett akkoriban anyagilag semmiben hianyt.

Undorito hogy a penzen mulik az emberek viselkedese, habitusa, az hogy mit erez lehuzasnak avagy eszebe se jut ez a szo soha.

Sajnalom. De fel a fejjel.

2020. máj. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Amugy ahogy nezem a tobbieket, hozzateszem eleinte enis “lehuztam” anyagilag a parom. Csak hogy ezzel a megfogalmazassal eljek. :D

Ennek egyszeru oka: meg iskolaba jartam.

Azota kozos vallalkozasba kezdtunk, ott hagyta a melojat es...egy szi mint szaz, megerte. ;)


No persze nem azt mondom ezzel, hogy a kerdezo parja is 100%-osan “jo befektetes” , de nem biztos hogy lehuzza. Egyreszt ha a lany tanulo, ugy ezzel nyilvan a kerdezo is tisztaban volt, es az o felelossege nem szamottevo?

Tovabba kerdezi, nem az o hibaja hogy ok esetleg konnyebb vagy mas eletet elnek. Nem baj az ha masok vagytok, csak akkor nem kozos az utatok. Azt kell megerteni, hogy emiatt nem kell megutalni egymast, vagy fikazni a masikat... ;)


Sok sikert

2020. máj. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Legrövidebb út az egyenes, ès az őszínte beszèd az, ami vègül cèlra vezet.

Vállald fel magad! Vállald fel a vèlemènyed!

Mond meg neki kerek perec, hogy nem fogod eltartani, ès nem fogod finanszírozni a szrjait, mert egyenjogúság van, ő meg nem nyomorèk, tud dolgozni. Ès ez így igaz, ne èrezd magad kellemetlenül, hogy kimondod. Ha olyan csókát akár, aki őt finanszírozza, mert ő egy lusta picha, akkor keressen mást. Ilyen egyszerű. Aztán ha otthagy, otthagy, nem veszítesz semmit. Ennèl százszor normálisabb nők is vannak. De igazából neked lenne okod kiadni az útját. Ès ezt nőkènt írom.

Kicsit szedd már össze magad, mert elèggè el vagy papucsosodva.

2020. máj. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele! Nem azért gyűjtesz hogy elköltsd a pénzed. Félre szeretnél tenni ami teljesen természetes. Beszéld ezt is meg vele, hogy te nem mész a barátnője esküvőjére ha tetszik neki ha nem. Egy jó kis hasmenés generálása megoldaná ugyan a problémád pl. Szilva, tej és egyéb, de az nem lenne őszinte és az játszma lenne. Beszéld meg vele ha nem érti meg akkor én szakítanék a helyedbe.
2020. máj. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az anyósom szerint egyébként kötelességem eltartani a lányát, mert mi lesz ha a feleségem lesz, vagy a gyerekem anyja. "


Nyugodtan bele lehet röhögni anyós kèpèbe, mert nagyon nem kötelessèged! A házasság más tèszta, de mèg abban az esetben sem kell eltűrnöd, hogy a felesèged csak otthon üljön, ès a pènzt szórja.

Mindegy mit gondolnak, állj a sarkadra! Ez a hazudozás, amit elterveztèl semmi jóra nem vezet. Ha meg ennyire más az elkèpzelèseitek az èletről, miszerint neked kène őt pènzelned, akkor inkább szakíts vele.

2020. máj. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!