Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mennyire hallgattok a belső hangra, hogy van-e még értelme a pártokkal lenni?

Figyelt kérdés

Együtt vagyunk már 7 éve, tiniszerelem volt a részemről, ő idősebb mint én. Nem élünk együtt, se gyerek, semmi.

Úgy érzem, hogy nem egyezünk pl vallás terén. Nem tudok vele olyan jókat beszélgetni, mint pl régen pár fiúbarátommal tudtam.

Szeret, udvarias, elfogad... De ennyi elég?

Volt régen pár ballépése, ami a bizalmat is megrengette, hiába bocsájtottam meg, hiába változtat, nem 100%os a bizalmam.


Zavar, hogy nincs köztünk olyan kommunikáció. Ha vita van, bocsánatot kér, vagy ilyesmi, de nem vagyunk tudatosak, nem igazán vesézzük ki, hogy máskor ne jöjjön elő. Nincs az a lelki együttrezdülés. És gondolom ez amiatt is akad, hogy én vallásosabb vagyok, ezek a dolgok is nagyon foglalkoztatnak, vele ezt nem tudom megbeszélni, meg ő nem is az a nagyon beszédes, felőlem is megérdeklődi az általános dolgokat, munka, család, aztán ennyi...


Igazából olyan kusza minden, de azt érzem, mással jobban el tudnék lenni.


Mit tennétek? Hogyan derítenétek ki, hogy mit kellene ilyenkor csinálni?


Sajnos ő hiába idősebb nálam, úgy érzem, nem tudatosabb, nem érettebb mindenben, nem előrelátóbb a párkapcsolati ügyekben.


Köszönöm...

23L


2020. máj. 4. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A 7 év nagy idő. Ha ennyi idő alatt nem kerültetek egymáshoz közelebb akkor nem érdemes együtt maradnotok.

Hiszem azt,hogy minden kapcsolatnak mozdulni kell előre,közös tervek alapján.Ha konzervatívabban gondolkodom pár év után eljegyzést, ezt követően a közös életet tervezve esküvő, összeköltözés, gyerekvállalás.


Számmora úgy tűnik,hogy nem mozdultatok egymás, a közös jövő irányába.Sőt, ami még nagyobb baj,hogy nem tudtok érdemben kommunikálni.


Én jóval idősebb vagyok Nálatok, de hasonló kapcsolatban élek.Tizenéve. És most visszanézve úgy látom,hogy mindez elvesztegetett idő volt.

Azért nehéz helyzet ez mert valahol nem érett meg a szakításra, el lehet benne éldegélni, de előre sem mozdul.


Nem vagyok híve a gondolkodási időnek, de a helyetekben ezt tenném most. Adni kellene külön töltött időt, amiben átgondolnátok,hogy valóban a másikra van-e szükségetek.


Ha igen, akkor tegyetek lépést a közös jövő felé, pl. tervezzetek. Lehet,hogy már ott előjön,hogy azonosan gondolkodtok-e a közös életről, vagy alapjaiban különböztök.


Ahogy írsz a kapcsolatról én nem látok nagy esélyt ennek, de az is lehet,hogy nagyon fiatal voltál amikor összejöttetek és vágysz még a szabad életre, ami telejsen jogos.

2020. máj. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha már a bizalom is hiányzik, ennek így semmi értelme. Nem leszel boldog ebben a kapcsolatban, sőt. Nem lesztek számottevően boldogabbak. Jó így? Le tudsz élni így egy életet? Ha nem, lépj és ne vesztegesd egyikőtök idejét sem.
2020. máj. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy fejlődtök -e, vannak -e közös terveitek? Ebből csak az derült ki, hogy vallásos vagy, ő meg csendes típus, amik egyike sem probléma feltétlenül.

Gondolkozz el azon, hogy így szeretnél -e élni azt kapod -e, amire vágysz? Ha idősebb nálad 7 év után minimum együtt kellene élni, közös jövőről, családról beszélgetni.

2020. máj. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Vannak közös terveink, de sokat nem teszünk, nem tudunk tenni érte. Össze akartunk költözni, jött nekem betegség, családi gondok, járvány. Csak stagnálunk. Pedig őt már jobban sürgeti az idő, mint engem... 30+
2020. máj. 4. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!