Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vajon csak én fújom fel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon csak én fújom fel a dolgot vagy másnak is rosszul esne?

Figyelt kérdés

Anyák napján történt az eset. Férjem szedett virágot a kertből, meg a 3 évesünkkel csináltak kézlenyomatos kártyát. Anyósomnak meg nekem is. A mama kapott egy doboz csokit is. Én nem...

Na most ez nekem azért kicsit sza..l esett, lehet, hogy csak azért mert akkor szültem 2 hete...

Megkérdeztem, hogy én miért nem kapok csokit? Azt volt a válasz, hogy mást talált ki.

Mondom ok, akkor majd kiderül mi lesz.

Utána jöttek a kifogások...

Hogy mert a gyerek előbb odaadta, mint ahogy ő azt tervezte,meg hogy mikor a csokit vette csak annyi pénz volt nála, utána jött az, hogy sütit akart sütni. Utána azt is megkaptam, hogy a szándék a fontos..

Szóval lehet, hogy csak én reagálom túl, de mindig is volt/van egy olyan érzésem, hogy az anyja az első...

Pár napja kicsit összekaptunk. (Kint voltunk anyósoméknál, mert bedöglött a kazánunk)

Én felmentem a szobába a picivel, mert éhes volt. Nem jött utánam..inkább lent maradt az anyjával.

Ez is rosszul esett.

Kicsit elhanyagolva érzem magam mostanság, bár ez azt hiszem a hormonok miatt van. :/



2020. máj. 17. 07:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%

Én csak annyit kérdezek, hogy apák napjára és férfi napra te mit veszel/adsz neki? Mert én merem állítani, hogy egyikről azt se tudod hogy létezik. A "szexet" pedig mint ajándék vagy mint díj felejtsük el.


Ha te nem adtál semmit akkor nem gondolod hogy kicsit pofátlanság még követelőzni is?

Amúgy szoptatásnál minek álljon feletted? Nyilván ha a gyerek elvágta volna a karját nem beszélget anyósékkal, de ha ne adj isten ő fürdeti a gyereket akkor te felette állsz végig, vagy felette fogsz állni?

2020. máj. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Egyrészt igen felfújod és sürgősen le kéne szoknod az ilyen elvonulós játszmázásokról. Ha valamit akarsz, mond meg egyenesen.

Másrészt viszont a férjed sem egyenes. Legalábbis én nem bírom az ilyen kamu ígérgetést, meg ferdítést.

2020. máj. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Zsák a foltját...

Nálunk az a szokás, hogy annak adunk "nagyobb" ajándékot, akivel nem találkozunk nap, mint nap, háztartáson belül csak jelképesen.

2020. máj. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Azért kapott az anyja csokit is, mert az Tőle van anyák napjára, a kártya és virág meg gondolom a kicsitől. Neked miért adjon ő is ajándékot? A felesége vagy, nem az anyja. Téged a kicsinek "kell" felköszöntenie, nem a férjednek.
2020. máj. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Hát nem tudom 1-es, de ha az én 2 hete szült feleségem csokit akar, akkor különösebb alkalom nélkül is bevágódok a kocsiba és veszek mindjárt hármat, hogy legyen tartalék is.

Bár tudom ez a gyakori, látom itt már egy ezer forintos csoki "nagyobb" ajándéknak számít.

2020. máj. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%
Miért van annyi válás, tesszük fel a kérdést egyre gyakrabban napjainkban. Nos ím itt a válasz. Egy szaros tábla csokit képtelenek önzetlenül adni a másiknak. Nem azért mert alkalom van, vagy mert kell, hanem csak egyszerűen azért, hogy a másik örüljön. Szánalom...
2020. máj. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragudj de ez borzasztó bagatell dolog és túlreagálod. Egy csokin....vagy kiakadva...ne már. Szerintem nagyon aranyos amit csinált neked.

Meg hogy nem ment fel veled szoptatni....nagy cucc. Lehetett kb 10perc-15? Ne hisztizz ennyire.

2020. máj. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Mivel Anyák napja, lett volna egy tökéletesen elfogadható és jogos magyarázat, én rögtön erre gondoltam volna a te helyedben is, és kár, hogy nem ez jutott a férjed eszébe: anyuka a kártyát és a virágot a gyerektől kapja, mint nagymama, a csokit pedig a fiától, mint anya, tehát őt ketten is köszöntik, azért kap többet. Téged csak a gyereked köszönt, mivel a férjednek nem vagy felmenője.


Igazából tudod mit? Lehet, hogy valójában tényleg ez mozgatta a férjedet, csak mikor meglepetésszerűen megsértődtél, úgy érezte, az igazság nem lenne neked elég jó indok, ezért pusztán kétségbeesett konfliktuskerülésből, hülye módon, béna kifogásokhoz nyúlt.


Ha viszont előre tudatában volt, hogy a te hozzáállásod szerint családon belül anyaságonként egy egységnyi köszöntés jár (vagy mit tudom én, szóval hogy ugyanolyan köszöntést vársz el), akkor kár volt sorrendet felállítania, hogy "anyám egy csokival több", és nem csoda hogy megbántódtál, és akkor ezt még tetézte a kifogások halmazával. Ahogy az előző írja, kamu ígérgetés meg ferdítés.


"mikor a csokit vette, csak annyi pénz volt nála" - kisgyerekes korosztályban szinte mindenkinek van bankkártyája. De ha nincs: minek vett meg mégis 1 azaz egy doboz csokit? Az se lett volna szebb, ha neked ad, az anyjának meg nem. De megtehette volna, hogy akkor nem ad pluszban csokit senkinek.


"a gyerek előbb odaadta, mint ahogy ő azt tervezte" - valaki csak megmondta a gyereknek, hogy a csokit majd kinek kell adni.


"sütit akart sütni" - még mindig bármikor megsütheti, mostmár azért is, hogy felvidítson/kiengeszteljen. De gondolom azóta sem sütötte meg.


"a szándék a fontos" - jó, de pont az esik rosszul, hogy neked kevesebbet állt szándékában adni, mint az anyjának. Vajon miért nem te kaptál csokit, az anyja meg szándékot?



Mindazonáltal ha eddig nem fordult elő ilyen, ezt az esetet pedig már megvitattátok, és a férjed megértette, hogy bántó neked, ha ő úgy dönt, hogy te kevesebbet érdemelsz, akkor mostmár jobb, ha elengeded a témát. Már csak azért is, mert nem akkora igazságtalanság (lsd. 1. bekezdés), és lehet, hogy nem is az a szándék állt mögötte, mint amire gondolsz (lsd. 2. bekezdés). Felfogta, jövőre majd egyformán kaptok.


Ahhoz nem tudok hozzászólni, hogy veszekedés után nem ment utánad. Attól függ, min és hogyan veszekedtetek, de szerintem a veszekedések többségénél normális, hogy inkább hagyjuk magunkat külön lehiggadni kicsit.

2020. máj. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mindenki ugyanazt szokta kapni, évek óta így van. Én nyilván csak 3 éve vagyok ebben benne.

De mindig ugyanazt kaptuk. Most nem, gondolom ezért is esett rosszul. És igen, azóta sem sütötte meg a sütit 😂

De már csak röhögni tudok rajta...Ha ennyivel több az anyja legyen..sose fogok tudni lépést tartani vele, ő a tökéletes.

Ez van, azt hiszem hozzá kell szoknom. :)


Ha esetleg türelmetlen vagyok valamelyik gyerekkel azért is szólni szokott a férjem.

Ne úgy képzeljétek el, hogy kiabálok vagy bármi..

Csak mondjuk mondok egy olyat éjjel totál félálomban a kicsinek, hogy mindjárt tapszert fogsz kapni és nem érdekel a szoptatás..

Akkor azt másnap megkapom, hogy hogy beszélek a gyerekkel.

Én meg vissza szoktam vágni, hogy hozzá vagy szokva, hogy anyád nem mondott ilyeneket, mert ő tökéletes. Általában ezen vagyis..rajta szoktunk veszekedni. Hiába panaszkodom a férjemnek, hogy mindenbe beleszól stb. mintha meg se hallaná, sőt még én vagyok a hisztis.

Szeret pakolászni nálunk a mama, szóltam már a férjemnek, hogy szóljon rá, mert idegesít...(én már szóltam számtalanszor, van, hogy nem találunk dolgokat, mert elrakja) szólt is neki kb 2x, de ugyanott vagyunk.

Meg nagyon sokszor bejár hozzánk, és hiába mondom a férjemnek, hogy nem szeretném...

De ő mit csináljon vele, hangzik a kérdés sokszor.

Hát én nem küldhetem el, de lassan érik bennem a dolog.

Ezért érzem azt, hogy az anyja az első és ő a tökéletes.

Beszéltünk is erről, de nem hatotta meg.

Tudom, most sokan fogjátok írni, hogy ennek max akkor lesz vége ha elválunk.

Úgyhogy asszem meg kell szoknom a dolgot.

2020. máj. 17. 11:58
 10/12 anonim ***** válasza:

Minek szültél egy ilyen embernek? Már a gyerekek előtt lehetett tudni, hogy anyuci pici fiával van dolgod, gondolom akkor is zavart, akkor minek vállaltál vele gyereket is?

Igen, megszoksz vagy megszöksz, bár a gyerekeid egy kiegyensúlyozott, boldog anyát érdemelnének, szóval én a szökés mellett tenném le a voksom..

2020. máj. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!