Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rosszul fogom fel ezt a dolgot? Szerintetek nem kéne, hogy ez idegesítsen?

Figyelt kérdés
Szóval a lényeg az, hogy a párommal másfél éve vagyunk együtt, egy éve együtt élünk. (én 26, ő 37)És állandóan netezik(facebook, ilyenek), vagy újabban játszik. Ilyenkor letölt valami játékot, és napokig azt játssza, amíg végig nem viszi. pl. már két napja ez van, hogy hazamegyünk, 10 percet beszélgetünk és utána már megy is a gép elé, tegnap is fél 12ig játszott. Minden nap együtt szoktunk fürdeni, tegnap is hívtam vagy ötször, aztán elindultam fürdeni, már majdnem megfürödtem, amikor ő jött, bejött mellém, 2 perc alatt megmosakodott és utána már színét sem láttam és megint játszott. Persze ez nem minden napos, mondjuk havonta van egy két ilyen játék, amivel így játszik, és ha vége, akkor abbahagyja, de egy két hét múlva megint talál újat, de ilyenkor három négy napig kb elfelejthetem, mert amíg játszik, addig hozzám se szól. Túlreagálom? Közben néha megkérdezi, hogy csináljunk-e valamit, én néha mondom hogy nézzünk meg egy filmet, és akkor megnézzük, de egy perc múlva ha vége, máris nyomja a játékot... Engem ez idegesít... Nem értem, hogy lehet 6 órát egy játékkal eltölteni...

2016. febr. 25. 10:12
 1/9 A harmadik szem ***** válasza:
Egyelek meg. Ha nem tetszik valami, változtass.
2016. febr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ez kedves :) De én nem akarom basztatni, úgymond, minden időnket együtt töltjük, nem akarok az "agyára menni".

Csak én utálom egyszerűen ezeket a játékokat, az előző barátom is ilyen volt, illetve rosszabb, ő minden nap kb 12-15 órát játszott.

Nem tudom, hogy emiatt van-e bennem az, hogy irritál, ha ő játszik.

Szóltam már neki, hogy én utálom ha ennyit játszik, de nem akarom bekorlátozni. Meg azt mondta, hogy más barátnője csak nevet azon hogy a pasija rákattan egy játékra. én ezen nem tudok nevetni.

2016. febr. 25. 10:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is kicsit hasonló cipőben vagyok, hajlamos vagyok rákattanni a játékokra, és úgy általánosságban, ha épp nincs semmi dolgom, akkor az a default tevékenységem. A páromat kicsit zavarja, azt tudom, ő sem érti, hogy hogy lehet ennyit játszani, és benne is van valamiféle megmagyarázhatatlan, de határozott ellenszenv a játékokkal szemben.


Én a következőképp kezelem a dolgot: figyelek arra, hogy ne szívjon be teljesen, és hogy ne hanyagoljam el miatta a páromat. Sok időt fordítok rá, és mindig elsőbbséget élvez az, ami vele kapcsolatos. Időről időre beszélünk is róla, hogy nincs-e benne tüske emiatt. Ugyanakkor azt sem hagyom, hogy bűntudatot keltsen bennem a játék miatt, és azt sem, hogy az ellenszenve miatt le akarjon "szoktatni" róla. Nem hagyom, hogy ez örökös bűnbakká váljon, hanem maradjon megy egy olyan hobbinak, mint bármi más.


Szóval próbálom úgy mertartani ezt a hobbimat úgy, hogy ne menjen a kapcsolat rovására. Eddig egész jól ment. A kulcs az, hogy figyelni kell a másikra és megérteni az ő nézőpontját is, és ezt egyértelműen hiányolom a sztorid alapján a barátodból, meg kicsit a belőled is.


>Engem ez idegesít... Nem értem, hogy lehet 6 órát egy játékkal eltölteni...


Meg tudod fogalmazni, hogy miért idegesít, mi zavar benne? Azon kívül, hogy elhanyagolnak miatta. Tipikus dolog, hogy a lányok/nők fújnak a játékokra. Elfogadható okot még nem hallottam.

2016. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom megmagyarázni... Egyszerűen idegesít. Nem azért, mert nem velem foglalkozik helyette, vagyis ez is benne van, hanem hogy gyerekesnek tartom, hogy neki ez jó elfoglaltság, őt ez leköti. Nem egy könyvet olvas, vagy sportol vagy ilyesmi, aminek lenne értelme. Ez teljesen értelmetlen dolog, amivel az ember elüti az idejét, amíg nincs más jobb. pl ülök a buszon egyedül, vagy egyedül vagyok otthon. De ha van más, akkor én pl inkább mással foglalkozom.

Én próbálom tolerálni és nem is lenne gondom vele, ha ez mondjuk 1-2 órát tartana, na de egész délután..?

2016. febr. 25. 11:21
 5/9 Költőnő? ***** válasza:
nem lehet h tudat alatt éretlen dolognak tartod és a férfi képet rombolja benned? Bár nem értem, miért. Nem ettől férfi a férfi és némi gyerek nem árt, ha van az emberben. Nem lehet, h te szeretnél tudat alatt ilyen lenni, csak vmiért mégsem és irigykedsz rá?
2016. febr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

#4: pont erre számítottam.


De pontosan miért rosszabb, mint egy könyv olvasása? Sok játékban ugyanúgy egy történetet nézel végig, csak szerves része vagy, kiveszed a részed a cselekményből. Nyilván vannak egyszerűbb és bonyolultabb játékok, de általánosságban egy játék sokkal többet követel tőled, de többet is adhat (ne érts félre, imádok olvasni és szoktam is sokat). Azon kívül, hogy az olvasás társadalmilag sokkal jobban elfogadott, semmit sem lehet felhozni.


Nincs értelme? Pont annyira nincs, mint amennyire az olvasásnak, filmnézésnek vagy bármilyen más hobbinak sincs. Vagy épp annyira van. Igen, vannak primitív játékok is, de én személyesen nagyon sokat kaptam a játékoktól, egy csomó dolgot tanultam és megismertem, és igen jól szórakoztam. Miközben elpocsékoltam rengeteg időt, nyilván. Sajnos nem lehet azt mondani, hogy nincs értelme, te is csak azért mondod, mert ellenszenves neked.


Gyerekes? Önmagában nem az. Én egészen biztos vagyok benne, hogy felnőttként sem kell kiirtanunk magunkból a gyereket és a játék szeretetét, mert az igazi kincs. Aki ezt megteszi, az szegény ember. Emellett lehetsz még komoly és felelősségteljes, én is az vagyok, amikor kell. Tehát csak azért elítélni, mert "egy felnőtt nem játszhat már, nem neki való", butaság.


Továbbra is fenntartom, hogy nem hallottam még elfogadható kifogást a számítógépes játékok alapvető koncepciója ellen.

De megpróbálok segíteni, adok néhány ötletet, ami valóban idegesíthet, ami valóban ellenszenves lehet (és ezekre mind láttam már példát):


- amikor a riválisod lesz a számítógép: lehet, hogy hülyén hangzik, de gyakran előfordul. Egyesek képesek arra, hogy szinte féltékenyek lesznek rá, pedig nem itt kell keresni a problémát.

- függőség: ez már baj. Volt benne részem, most már figyelek rá, nem megyek bele még egyszer. Egyértelműen káros, kihat az életre, a kapcsolatra, az egészségre, mindenre. De ez nem a játék eredendő hibája, bár igaz, hogy előszeretettel alkalmazzák a megerősítési hurkokat a játékokban, hogy ott tartsanak. Egyszerűbben: a játék jó, a függőség rossz.

2016. febr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom ezzel mi lenne a gond? Szereti és kész,keres addig Teis valami elfoglaltságot. Ennél nagyobb bajotok ne legyen.
2016. febr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most komolyan havi 7-8 napot sajnálsz tőle amit végigjátszik? Foglald le olyankor te is magad és hagyd hogy hadd szórakozzon. Kell ez is az élethez. Az meg hogy miért nem olvas inkább? Nem mindenki könyvmoly. Én az vagyok, imádom a könyveket,de tudom nem mindenki ilyen és ezt teljesen eltudom fogadni. Gondolja arra ha téged cseszegetnének hogy olvasás helyett inkább kapálj (vagy egyéb olyan dolog amit nem szeretsz). Neked se esne jól.
2016. febr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Túlreagálod. Mi is együtt élünk a barátnőmmel, de megvan a saját kis életünk is, attól függetlenül, hogy az esetek 80%-ban együtt szervezünk programokat szabadidőnkben. A maradék 20%-ban én bedugom a fülhallgatót és játszom gépen, vagy elmegyek sörözni haverokkal, vagy olvasok, vagy akármi, ami épp jólesik egyedül és kikapcsol; Ő meg horgol-köt, vagy rajzolgat. Amíg ez havi 7-8 nap összesen (ahogy Te is írod), nincs gond, ha már 15+, akkor jogos lehet az érzésed. 7-8 napnál a szabadidejének 25%-át fordítja saját magára, 75%-ot meg vélhetően közös programokra...ez totál elfogadható arány szerintem. Őt a játék kapcsolja ki, találj Te is valamit, ami meg téged foglal le. Nagyon szerelmes vagyok barátnőmbe, de megörülnék, ha minden percben egymáson lógnánk, nem is lenne egészséges.

A legjobb amúgy az nálunk, hogy bár barátnőmet nem nagyon érdeklik a játékok, de gyakran direkt olyant keresek neten, amit ketten is lehet játszani...nagyon jól el szoktunk szórakozni ;) Ha nagyon zavar a párod kikapcsolódása, akkor kérd meg mutassa meg mivel játszik, vagy mondd neki, hogy esetleg Te is megpróbálnád mi ebben olyan jó dolog. Tuti nagyot fogsz nőni a szemében :)

2016. febr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!