Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem szól hozzám, mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szól hozzám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 éve vagyunk a férjemmel. Ő egy elég kemény ember, ami jó, mert kitartó, felelősségteljes, de nagyon makacs. Van 2 kislányunk, 4 éves és 2. Ha valami probléma adódik köztünk, ha Ő is a hibás nem kér bocsánatot, csak 1-2 nap durcázás után, mintha mi se történt volna. Mostanában egyre féltékenyebb (teszem hozzá a semmire) úgy, hogy 9 hetet itthon voltam a 2 gyerekkel a lakásban, nézegeti a telefonomat, figyelt mikor levittem a kutyát sétálni. Ez abszolút nem vall Rá. Hétfő reggel elmentünk játszótérre, ahol voltak más szülők is. A kislányok egy kisfiúval játszottak, aki az apukájával volt. Az apuka beszélgetést kezdeményezett velem és váltottunk teljesen hétköznapi dolgokról néhány mondatot. A férjem odaért a játszótérre és teljesen kikelt itthon magából, hogy kelletem magam a játszón és pasizom. Sose adtam rá okot, hogy a szikrája felmerüljön annak, hogy esetleg megcsalom. Nálam a hűség döntés, a magam lelkiismerete miatt nem csalnám meg soha, nem miatta, ahogy sose csaltam meg egyik páromat se. Azóta nem szól hozzám. Teljesen igazságtalannak érzem ezt a viselkedést és kezdek én is begurulni. Ti mit tennétek a helyemben? Már arra is gondoltam, hogy el fog hagyni, de azt is “illene” mondania, mert akkor intéznem kell, hogy visszamenjek dolgozni, mert nem tudom eltartani a lányokat a GYED-ből, családi pótlékból. Nagyon csalódott vagyok, mert nem volt ilyen és nem tudom, hogy ez hosszútávon tolerálható-e.
2020. máj. 20. 07:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

Szia

Az èn pàrom sem mond soha semmit.

A szituaciòdat teljesen megertem àtèltem èn is csak nekem lehallgattàk a telefonomat

Üzenetek,hìvàsok,fotók...

Nem volt szèp dolog töle a jatszótèri kirohanàs, viszont nem lehet hogy az o onbecsulesevel vannak problèmàk?elhanyagolod ugye 2gyerek mellett van mit csinalni

mert csak abbol indulok ki hogy nàlunk is voltak hasonlo dolgok ès kiderült hogy nem kapott elèg törödèst ez volt a fèltèkenysège oka

Szeretnèk nektek segìteni mert tudom milyen nehèz egy ilyen fèrfi mellett èlni

2020. máj. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem, szerencsére mindennap alvásidőben kettesben vagyunk. Ritkán mikor egyikünk elmegy valahova nem, de a szex is remek, mindennap együtt vagyunk. Biztosan nem a figyelemmel van a baj. Nagyon stresszes a munkája, amit sokszor azon vezet le, aki “szembejön”, de igazán nem érdemlem ezt meg. Ugyanakkor tudom, hogy azért csinálja, mert megteheti velem, mert engedtem, de mostmár elég volt. Mellérendelt házastárs szeretnék lenni, nem alá-fölé.
2020. máj. 20. 07:55
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ez nem tolerálható hosszútávon. Érdemes lenne felgöngyölíteni, hogy mikor kezdődött ez, mi állhat a hátterében, de a leírtak alapján sanszos, hogy nem fog megnyílni neked és nem lehet vele értelmesen megbeszélni. Ettől függetlenül én megpróbálnám, határozottan de nem támadóan kezdeményeznék egy komoly beszélgetést, ahol nincs durcázás meg mellébeszélés. Magyarán éreztesd vele azt is, hogy tarthatatlan, hogy így viselkedik veled, de azt is, hogy ott vagy neki és elmondhatja, ha valami gondja van. Nem tudom, a múltban hogyan kezeltétek a konfliktusokat és félreértéseket, ha eddig elnézted neki, hogy nem kell bocsánatot kérnie vagy tisztáznia egy helyzetet, mondván, hogy "ő ilyen", nem lesz könnyű elkezdeni.
2020. máj. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
3 vagyok, most olvastam, hogy szimplán rajtad vezeti le a munkahelyi stresszt, na ezt végképp nem szabad tűrni és a te dolgod leállítani.
2020. máj. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
2 nagyon közeli ismerős párnál a nő megcsalta a férjét és lelépett és egyre gyakrabban mondta, hogy Rá is ez a sors vár. Igen, elfogadtam, hogy “Ő ilyen”, így vastagon én is benne vagyok abban, hogy úgy érzi ezt megengedheti Magának. Régebben bármi gond volt megbeszéltük. Bevallom annyira bántó már mikor veszekszünk, hogy nem szívesen kezdeményezek beszélgetést ilyenkor, mert a “földbe döngöl” a szavaival, de tudom, hogy csak ez lesz a megoldás.
2020. máj. 20. 08:10
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igaza van a 3.nak ez èn is elb@szt@m mikor megengedtem hogy nem kert bocsanatot csak nyeltem egyet

Nalunk a komunikáció még mindíg nehezen müködik.

Részemről nagyon nagy türelem és odafigyelés kell.Nálunk a beszélgetések úgy zajlanak minha én lennék a pszihológus.100szögből kell megkerülnom a pontos kérdést hogy választ kapjak rá.tudom hogy ez nem normális dolog de csak igy tudunk problémákat oldani ès azt is csak akkor mikor már elég nagy a baj!mert az én férjem mindent a szőnyegalá söpör s mikor már nem fér ott el több akkor jön a puffogás és már tudom,hogy eljott a beszélgetés ideje 16éve vagyunk együtt

2020. máj. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Mostanában egyre féltékenyebb"


Lehet, hogy magából indul ki, mert ő csajozik.

2020. máj. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ezt nagyon sürgősen meg kell beszélni.

Egyrészt mert nyomot hagy benned, megaláz, leépíti az önbizalmad, másrészt a lányok is “remek” férfimintát kapnak az “amúgy csodálatos minden köztünk” férjeddel.


Amit én tennék ehhez hasonló szituációban:

- megkísérelnék még egyszer nyugodt hangnemben beszélgetni vele (nem alvásidőben meg szex közben!!!) egyik nagymama, rokon csak tud a lányokra egy estét vigyázni, ha a házasságotok megmentése a cél!


- ha nem megy neki, továbbra is folytatja a dedós, éretlen, tanulatlan passzív-agresszív, tiszteletlen játszmáit, akkor össze fogok pakolni a gyerekekkel és itthagyom- hogy oka is legyen rá. Ezt így előre közölném. Azzal együtt, hogy kapjon észbe, mert az ok nélküli cirkuszaival elveszít és semmi joga vádaskodni.


- ha nem jön be, akkor további bejelentés nélkül, demonstratív célzattal, egy konyhapulton hagyott üzenet után lányokkal el.

A levélben csak ennyi: tűrhetetlen a viselkedésed, megalázásaid, úgy látom, kudarc minden megoldási kísérletem. Látom nem tisztelsz mint feleséget, nőt, anyát, ha csalással vádolsz ok nélkül. Megkönnyítem kicsit az életed, hogy bírj gondolkodni az általad okozott fájdalmon és helyzeten. Elmentünk.



Kb ilyesmi.

Ha észbekap jó, ha nem, akkor te leszel kénytelen.

Az anyagi kiszolgáltatottságodon sürgősen változtass- önbecsüléssel bíró nő, felelős anya ebben sem hagyja magát kihasznàlni, padlóra küldeni.


Tessék a sarkadra állni!

2020. máj. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A némasággal téged büntet.

Ez aberráció, a másikra folyamatos idegi-érzelmi nyomást gyakorolni.

Élvezi, hogy emiatt szenvedsz.


Vérmérséklet kérdése, de én biztos, hogy már az első-második ilyen játszmázás után odacsaptam volna, hogy

1. munkahelyi feszültséget nem a családon vezetjük le. Sportoljon.

2. aki amilyen könnyen rágalmaz, tudjon olyan könnyen bocsánatot is kérni.

3. ilyen ócska játszmázással akarja leélni a közös életünket, ezzel a gyerekeket is tönkretéve, vagy valami célja van azzal, hogy engem akar valamiféle "bűnösnek" kihozni a kettőnk kapcsolatában.

4. ha önértékelési problémái vannak, kész vagy arra, hogy segíts neki, de akár forduljon pszichológushoz.


Volt már rá precedens, hogy hasonló játszmákat játszott, aki folyamatosan csalta a feleségét, s mivel klf. akadályok miatt nem tudta megszervezni a találkozókat, mint egy kva, a feleségén vezette le. Féltékenységi jeleneteket rendezve a feleségére vetítette ki.


Én odacsapnék, hogy most már aztán elég ebből a játékból.

Vagy normális házasságot akar, és akkor azért neki is meg kell

dolgoznia, vagy döntse el, hogy veletek akar-e élni, vagy sem.

Mert te nem vagy hajlandó megengedni és alávetni magad, hogy oktalanul

mint valami bűnöst kezeljen téged, nap mint nap megalázzon.

2020. máj. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Erre előbb-utóbb rá fogtok menni ti is, meg a házasságotok is. A stresszes munka egy dolog, ez viszont senkit sem jogosít fel arra a viselkedésre, amit a férjed produkál. Ha másképp nem megy, akkor vesd fel úgy neki a kérdést, hogy akarja-e, hogy elváljatok, mert ha nem változtat, akkor csak ezt fogja elérni.
2020. máj. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!