Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feleségemet, nejemnek aposztro...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Maszatka56 kérdése:

Feleségemet, nejemnek aposztrofáltam, egy társasági beszélgetésben, mire Ő kikérte magának, mivel a nej szó szerinte dehonesztáló. A kérdésem igaza van?

Figyelt kérdés

2020. máj. 22. 06:55
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igaza a nejednek!

Bővebben: Magyar Értelmező Kéziszótár, "neje" címszó alatt.

2020. máj. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy a nej az nem ugyanaz, mint a nő, csak régiesen ?
2020. máj. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
63%

Elvettél egy kisebbségi komplexusos-t, próbáld ki, mond neki: Te az ÉN feleségem vagy :) Kifog akadni, hogy mi az h a te tulajdonod...

Egyébként meg régies szó ez igaz, de nem helytelen, lealacsonító. Az "evvel, avval" nah az helytelen, mert teljes hasonulás nem teljesül, de az se lealacsonyító, csak nem így kell mondani, leírni, azaz "népies".

2020. máj. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Wadmalac ***** válasza:
80%

Az is igaz, hiába nincs igaza.


Officiális heteroszexuális kooperációban egzisztálva obszerválható, hogy a feminin fixa ideák eliminálásának probabilitása nem tér el szignifikánsan a nullától.

2020. máj. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
84%

Nem dehonesztáló. De én sem szeretem, mert számomra például van egy olyan konyhásnénis felhangja, illetve kicsit olyan, mintha 40 éve házasok lennénk, vagy mintha azt mondaná, "az asszony", amitől szintén kivagyok.

Tudom, hogy ez teljessen irracionális, de ez van, mindenkinek vannak szavak, vagy becenevek, amiktől feláll a szőr a hátukon.

Hisztit nem vágnék ki érte, de mondanám, hogy légyszi ne nevezz így, nem szeretem.

Attól függetlenül, hogy objektíven nincs igaza, meg is teheted, hogy nem hívod így, nem nagy erőfeszítés.

2020. máj. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes ez, kinél mit vált ki egy ártalmatlannak vélt kifejezés, nekem is futkározik a hátamon a hideg a "nej"-től és az én férjem is előszeretettel használja.

Mondjuk ha asszonypajtást mondana biztos sarkon is fordulnék, nem tehetek róla :)

2020. máj. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
13%

"Mondjuk ha asszonypajtást mondana biztos sarkon is fordulnék, nem tehetek róla :)"

Persze h nem tehetsz róla... :) Kisebbségi komplexus, mert egy férfi társa vagy. Te nem társ vagy, hanem önálló független ember, te nem fogsz senkinek a kedvére tenni, hogy "jobb legyen nektek", és nem adod át a döntést más kezébe a még azokról a dolgokról sem, amit ő alkotott, hisz az közös. Amit építeni kell az a férfi, amit használni az a nő, tehát "közös". Majd te döntesz, különben.... azt a házasságok 80%-a válással végződik. Rossz döntés, azt mégis a férfi az oka részedről :) A "nej"-el is ez a probléma sokaknál. Vki neje kiegészíti a férfit, általában feminin vonásokkal rendelkezik, szeret sütni főzni, régiesebben kötni varrni, s kiegészíti azt aki irányít, aki alkot, aki épít, pl: házat/lakást teremt. Te nem akarsz a kedvére tenni, te akarsz "férfi" lenni, csak női mivoltod miatt kissebbségi komplexussal fűszerezvea a felelősség alól kibújnál, de az érdemet bezsebelnéd (válás=pénz). A nagy "nő" megmutatja, azt válás is lesz belőle vszínű...

2020. máj. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ízlések és pofonok. Szerintem sokkal zavaróbb a megalázó helyett a dehonesztáló kifejezést használni, mint feleség helyett a nej szót. :)

Megnézném azért most már, mennyi pluszt és mínuszt kap mondjuk a párom, hitvesem.

2020. máj. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
86%
A nejed egy idióta. Részvétem kérdező!
2020. máj. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem 50 éve volt divat a nejem szó. Ma már feleségem, társam, partnerem, kedvesem jobb.
2020. máj. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!