Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek a túl gyors tempó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a túl gyors tempó miatt ment tönkre a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés
Leírom röviden a volt párommal való kapcsolatom főbb állomásait: az évszám mindegy...novemberben találkoztunk először, decemberben kezdtünk el ismerkedni, beszélgetni. Először Messengeren, aztán randizni kezdtünk. Január 19-én az egyik randink végén megcsókolt, megfogta a kezem, és igazából onnantól kezdve egy párnak számítottunk. Február 3-án bemutatott a családjának, én őt február 10-én az én szüleimnek, majd február 17-én elvitt a legszűkebb baráti körébe is bemutatni, és még ezen a napon ki is mondta, hogy szeret. Én egyébként ekkor még nem éreztem így iránta. Március 1-jén feküdtünk le először egymással, nekem tényleg az volt az első. Az elején minden szépen alakult, csodás érzés volt vele lenni, figyelmes volt, sok programot szerveztünk közösen, úgy láttam, ő is jól érzi magát velem. Aztán szépen lassan valahogy minden elromlott. Követelőző lett, türelmetlen, makacs, mindenben neki kellett igazat hagynom, elég sok dologban éreztette, hogy nem felelek meg neki, voltak bizonyos elvárásai. Részemről egyre megerőltetőbb lett ez a kapcsolat, hiába próbáltam vele beszélni, kompromisszumokat kötni, vagy én is érvényesíteni kicsit a véleményem, az igényeimet. Egyre több lett köztünk a nézeteltérés, aztán össze-összekaptunk, ekkor ő mindig megsértődött, én pedig magamban kerestem a hibát, mit csinálok rosszul, miért nem működik a dolog. Végül én mondtam ki, hogy ezt így ilyen formában egyelőre nem szeretném folytatni, szünetet kértem, hogy egy kis leveőhöz jussak. Ez július 13-án történt. Azután persze sokáig nem volt hajlandó velem szóba állni, majd amikor végül október 28-án találkoztunk, hogy megbeszéljük, végtelenül rideg és elutasító volt, és azt mondta, ő már túllépett rajtam, és találjam meg a boldogságot valaki olyan oldalán, aki hozzám való. Újrakezdés tehát azóta sem lett belőle, pedig én tényleg szerettem volna egy második nekifutást ennek az egésznek, kicsit lenyugodva, átgondolva a dolgokat, amiken neki is, és nekem is változtatni kéne. Hiába. Neki jelenleg már a második barátnője van utánam, az egyikkel pár hónapot volt csak együtt, a másikkal most lesz egy éve. Én azóta is rengeteget agyalok azon, miért jutottunk idáig, miért nem tudtunk kitartani egymás mellett, és sokszor felmerül bennem, hogy lehet, az volt a baj, hogy nem is ismertem meg őt igazán, és az elején siettük el nagyon a dolgokat. Szerintetek?
2020. máj. 27. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a gyors tempó miatt, de ha ilyen sok nézet eltérés van köztetek, akkor tökmindegy, hogy milyen tempóban haladtatok.

Ha nem hónapok múltán, hanem évek múlva derült volna ki róla, hogy ilyen nárcisztikus ember, akkor sem lett volna jobb.. sōt, talán jobb is, hogy mielōbb kiismerted.

2020. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fél évig ment a színészkedés, utána már mindenki önmagát adta, mert fárasztó volt az állandó szerepjátszás, megfelelés. Ekkor derült ki, hogy egyáltalán nem illetek egymáshoz a valóságban. Ne bánd, hogy vége, nem illettetek össze.
2020. máj. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

“miért nem tudtunk kitartani egymás mellett”


Mert csak te ragaszkodtál ehhez a kapcsolathoz, és a párodnak nem feleltél meg, ezt egyértelmūen a tudtodra adta. Ha ki is tartottatok volna egymás mellett, abból lett volna egy erōltetett kapcsolat, ahol te megfelelés kényszeresen próbálsz eleget tenni az ō elvárásainak, ergo hagyod, hogy kedvére átformáljon téged. Már bocs, de ez nem úgy hangzik, mint egy kellemes kapcsolat.


“nem is ismertem meg ōt igazán”


Nekem úgy tūnik, hogy épp az, hogy megismerted ōt, és széttört az az idealizált kép, amit róla alkottál, megmutatta a valódi arcát.

Az ilyen kapcsolatokat nem érdemes évekig húzni és erōltetni, mert csak mégtöbbet szenvedsz.

2020. máj. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, szerintem nem volt elsietve, csak a mai emberek jelentős része hatalmas elvárásokkal lép bele a kapcsolatba. A saját vágyait a másikra vetíti rá, de mivel az első pár hónapban még rózsaszín köd van meg tombolnak a hormonok, ezért nem veszik észre, hogy párjuk nem tökéletes és nem teljesen olyan mint amilyet elképzelt. De úgy vannak vele, hogy "Majd mellettem megváltozik" vagy "Majd azt fogja mondani, tenni ahogy én akarom". Aztán utána mikor lemegy a köd, akkor persze rájövünk hogy a másikat nem lehet megváltoztatni, meg a másiktól elvárni hogy fenntartsa az érdeklődésünket, ahhoz nekünk is sokat kell tenni. De ugye addigra kilép vagy az egyik vagy a másik a kapcsolatból.


Szerintem az exed személyisége is olyan volt mint amikor megismerted. Nekem is volt hasonló természetű párom, nem is tudtam tolerálni a végén. Azóta feleségül vett mást, aki valószínűleg elfogadja az irányítás, simulékonyabb.


Ha neked ilyen típusú emberrel nem jött be, akkor keress mást, aki szerinted jobban hozzád passzol aztán kész.

2020. máj. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, ha jól értem nagyjából 5 hónap telt el az első találkozás meg az első komolyabb dolog között.

Ez egyáltalán nem gyors, szimplán ennyi idő alatt derült ki, hogy mégse vagytok megfelelőek egymásnak.

2020. máj. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

haha, te voltál az aki pár hete írta hogy ti lelkitársak vagytok meg mittudomén :D felismertem a kérdésed, a korábbiban is úgy kirészletezted az időpontokat mintha vmi FBI nyomozó lennél.

elkell szomorítsalak, nem voltatok lelkitársak, nem vagytok egymás mellé valóak. van ilyen. beleélted magad valamibe ami soha nem létezett, ezen mindannyian átesünk minimum egyszer.

ne képzelj bele dolgokat amik nem léteznek, engedd el, had pinázzon, te meg tanuld meg jólérezni magad és lépj tovább egyedül.

22L

2020. máj. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ugyan már. Normálisan működő kapcsolatban nincs olyan, hogy túl gyors. Max az ilyen három hónap után lánykérés baromságok.

Egy egy hetes kirándulás alkalmával megismerkedtünk, a nyaralás végén megcsókolt, hazajöttünk, második randin lefeküdtünk, 5 hónap után elmentünk a világ másik felére 2 hétre együtt, utána összeköltöztünk. Arra már nem is emlékszem, hogy mikor találkoztunk egymás családjával és barátaival, de tuti 2 hónapon belül. Igaz, mi valószínűleg idősebbek vagyunk, mint ti, van pár tapasztalat a hátunk mögött...

Nem a tempóval volt itt a gond, hanem hogy baromira nem működtetek együtt.

2020. máj. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem volt elsietve. Itt az volt a problèma, hogy ő felvett az elejèn egy álarcot, de az igazi ènje egy gusztustalan, nárcisztikus jellemvonasokat mutató ember.

Nagyon jól tetted, hogy akkor kilèptèl abból a kapcsolatból, kár visszasírnod. Egy ilyen ember mellett sose lettèl volna boldog.

2020. máj. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem a tempó miatt

Ezen ne agyalj tobbet igy alakult a leirtak alapjan nem te rontottad el szoval tényleg hagyd

Inkabb a jovore meg a jelenre koncentralj

2020. máj. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!