Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítani vagy összeköltözni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítani vagy összeköltözni kéne?

Figyelt kérdés
Féléve vagyunk együtt párommal, én 23/L, Ő 33/F. A kezdetek óta elválaszthatatlanok vagyunk az első nap óta, a félév alatt jó ha 2 hetet aludtam otthon összesen. Jöttek a gondok már egyből. A mamája, aki felnevelte 83 évesen beteg lett (fekvő). Azóta a rokonság éjjel-nappal ki-be jön a házban, amivel nekünk sok gondot okoznak. Boldogtalan lett szép lassan, így én próbáltam mindig boldoggá tenni, de nem ment. Így most már én is ott vagyok, hogy boldogtalan vagyok. A kapcsolatunk elején vagyunk és ez van, mert a mamája lehet megfog halni, nem tudom hogy mi lenne a megoldás erre, de én már nem bírom ezt. Nem beszél velem, bedepizett. A boldogság jó ha 2 hónapig tartott, már a szeretetét se érzem. Önző vagyok, mert csak boldog akarok lenni vele? Megoldás lehet az, hogy ápolót fogadni és elköltözni ketten innen vagy szakítsak vele, mert itt csak a feszültség van. Persze a mamájának van 2 fia, de ők mégis élik az életüket. Mi meg nem mehetünk sehova a rossz egészségügyi állapota miatt sehova, és így hogy volt ez a korona vírus is, így kb mi csak együtt éltünk mint akik 10 éve együtt vannak. Megőrülök, ha itt tovább kell lennem, de a páromat nem akarom elhagyni. De mi lenne a megoldás?

2020. jún. 5. 14:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Ha jól értem a mama házában laktok, nem? Akkor ennyi elvárható, hogy mellékesen gondozzátok.


Igen látom, hogy mocskok a gyerekei és ők nem gondozzák. De valakinek kell. És ez a csomag most így együtt jár. Később is lesz az életben ilyen, hogy az ember a párján keresztül valami kényelmetlent, negatívat is kap a csomagban. Mi lenne ha neked betegedne le egy rokonod, aki tartós ápolásra szorulna és a párod hagyna ott, mert ez neki nem kényelmes?


De egyébként ha van pénzetek ápolót fogadni és nektek elköltözni a tumultusból, akkor tegyétek meg. Egy ember nem csak úgy köteles gondoskodni az idős és számára kedves hozzátartozójáról, hogy közvetlenül segít, hanem persze fogadhat ápolót is.

2020. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Szakítani. Valamilyen szinten megértem, hogy fél év kapcsolat után még nem enged be a lelkivilágába. De egy ilyen helyzetben az lenne az alap, hogy a páromra támaszkodom és ő is prioritás. Nyilván ez nehezebb egy friss kapcsolatban, évek kellenek azért ahhoz, hogy egy ilyen bizalom kialakuljon. De akkor is törekedni kell a kapcsolat megőrzésére is. Aki egy súlyos problémát nem tud veled együtt vinni a vállán, nem tud beengedni, nem tud legalább minimális energiát fektetni a kapcsolat boldogságába azzal nem érdemes hosszú távra tervezni. Ha csak akkor szeret amikor minden körülmény jó akkor nem biztos, hogy ez egy stabil kapcsolat.
2020. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Utolsónak. Hónapok óta segítek neki mindenben, és tudom jól, hogy a rosszban is együtt kéne lennünk, de ez így az elején nekem nagyon hirtelen jött. Na én meg pont részéről nem érzem azt, hogy törekedne a kapcsolatunkért.
2020. jún. 5. 14:23
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem ilyen egyszerű, nekem is volt így rokonom otthon és ápoltuk, napi 24 óra felügyeletet igényel, ezt ápolóval anyagilag lehetetlen megoldani. Nekem is volt barátnőm akkor, viszont megértő volt és alkalmazkodott, de ha azt mondta volna, hogy elhagy, mert nem bírja ezt így, megértem, de akkor kidobom abban a percben, nem érdekelt volna, barátnőm még lehet...
2020. jún. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Már így is osszevagytok koltozve, beszélj a paroddal.
2020. jún. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen igényel felügyeletet, de dolgozunk otthon is munkahelyen is, és akkor mikor aludjunk? Mikor legyen egymásra időnk? Már azt is mondta, hogy magára sincs ideje.
2020. jún. 5. 14:40
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem kötelező ott lenned állandóan nap 24-ben eleve se. Te választod ezt, ha meg ott laktok, akkor vedd ki te is a részed.
2020. jún. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Savlekotő ***** válasza:
100%
Én sose értem ahol több gyerek van mi az hogy x y éli az életet c meg szopik a beteg hozzá tartozóval,problémákkal,what? Tessék elosztani a többi gyerek közt a problémát egyből lenne idő,persze az nem tetszene a testvérkéinek.. Jól belehúzott téged is..
2020. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
A mamája, akit nagyon szeret most beteg lett és fél az elvesztésétől. Nőjj fel és vedd észre hogy az ő világa most nem körülötted forog. Természetes hogy most depis, de ha igazán szereted akkor vársz addig amíg a mama jobban lesz vagy sajnos elmegy. Nem hinném hogy pont a legnagyobb sza rban kellene magára hagyni csak azért mert inkább a nagymamájával foglalkozik és nem a 2 hónapos kapcsolatával...
2020. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
Lehetséges, hogy egy ápolót fölvenni drága lenne, viszont ha tudnátok fizetni, akkor az úgy tök jó lenni, mert szegény mama egészsége rá fog menni a kapcsolatotokra. Meg a ti lelki egészségeteknek sem jó; de szóval szerintem pl az lenne a legjobb, ha megoldható lenne, hogy fölvegyetek hozzá valakit; és akkor ti meg máshova lakni esetleg; és mondjuk csak dőnként beugrani hozzá látogatni. Hogy azé ne érezze tehernek magát, meg hogy ő csak "el lett hagyva, mert fölösleges volt".tehát hogy ne legyen azé neki ilyen elhagyatottság-érzése. De meg pl nem tudom, találnátok-e embert, aki vállalná, hogy akkor 24 órás felügyeletben van a mamánál, szóval nem csak minden nap ránéz.
2020. jún. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!