Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Más is van ezzel így? Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is van ezzel így? Ti tudtok bízni a másikban?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodok mások,hogyan csinálják ezt? Vakon bízni a másikban és nem megkérdőjelezni az egészet?

A barátom mindig mondja,ha nem hiszek neki el mindent akkor ne is legyek vele. Nem arról van szó,hogy mindig mindent megkérdőjelezek ,de néha ha valami furcsa akkor rákérdezek,hogy mondja el jobban,részletezze vagy magyarázza el. Az a baj túl sok házasságot láttam és párkapcsolatot ahol csalták egymást az emberek,vagy átverték egymást. Tudom azzal nem lesz jobb,ha folyton emésztem magam,de valahogy képtelen vagyok vakon bízni. Én magam sem vagyok egy 100%-ig egbízható egyén.Tudom,hogy azt tagadunk le amit akarunk...

A másik az,hogy nagyon szeretem a párom ,tényleg . Viszont csalódott vagyok,mert úgy érzem fordítva nincs így.Ő sokszor zárja úgy a vitákat,ha ez vagy az nincs így vagy úgy akkor ott az ajtó,nem kell együtt lennünk.Mert ő neki meg nálam si több tapasztalata és csalódás van.

Mindenki egy normális,szerető társra vágyik mégis képtelenek vagyunk azt értkéleni amikor ott áll előttünk. Valahogy félek valakibe megbízni,ha úgyis tudom,hogy csalódás lesz a vége.

Előző barátomban 100%-ig megbíztam őt mégsem szerettem. Mostani barátomat szeretem nagyon és benne meg nem vagyok képes teljesen megbízni.

? Normális,hogy ilyenken gondolkozok?


2020. jún. 11. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem azért gondolkodsz ilyeneken, mert a párod nem szeret téged. Nem normális egy vitánál olyat vágni a másik fejéhez, hogy nem muszáj együtt lenni, lehet menni külön is, stb.


Sok csalódás után nehéz dolog odaadni a bizalmat, de e nélkül sajnos egy kapcsolat sem működik. Jelenleg én is ebben a fázisban vagyok...egy éve váltam el és nem tudom, hogy a jövőben hogyan fogok tudni bízni.


Mindig ez a mondás szokott eszembe jutni: Bízz Istenben, de tartsd szárazon a puskaport! Ez számomra azt jelenti, hogy bízni kell, de ha valami gyanús, akkor ne dugjuk homokba a fejünket, hanem járjunk utána az igazságnak.


De ahogy mondtam, szerintem az itt a legnagyobb baj, hogy a párod nem szeret téged és ezt te is érzed.


33N

2020. jún. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért bízom benne és azért hiszek el neki mindent mert minden egyes nap többször bizonyítja, hogy szeret. Addig meg úgy sem megy máshoz. Ha a párod nem bizonyítja semmivel, hogy szeret, ha nem ad okot a bizalomra akkor maximálisan megértem ha nem bízol benne.
2020. jún. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És az normális, hogy akit nem szerettél egy percig se, az 100%-ot kap, akit meg állítólag nagyon is, az 0%-ot? Én erre mondanám kérdező, hogy ilyen ellentétekkel ajtó mögül fárassz, ha értelmét látod.
2020. jún. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én őszintén vallom, hogy egy kapcsolatba csak naivan van értelme belemenni. Függetlenül attól, hogy előzőleg hány csalódás ért, mennyi rossz példát láttál magad körül, úgy valóban nincs értelme belekezdeni valamibe, ha nem hiszed el őszintén a szíved legmélyén is, hogy veled másképp lesz. Engem is csaltak már meg és hazudtak nekem, láttam is nagyon sok rossz példát, de mindig tudatosítottam magamban, hogy az csak egy-egy eset, különálló személyek, csak azért, mert X férfi engem megcsalt, Y-ról nem kell ugyanezt feltételeznem. Nyilván ha valaki eljátssza a bizalmat, akkor onnantól kezdve persze mindegy, de amíg nincs ráutaló gyanús jel, addig részemről mindenki tiszta lappal indul, és nem kérdőjelezek meg semmit. Ugyanezt a naiv bizalmat várom el fordítva is, ha valaki erre nem képes, akkor tényleg nincs keresnivalónk egymás mellett.


Az viszont nekem is elég intő jel lenne, hogy bármire rákérdezek, bármiről meg akarok bizonyosodni, egyből az a reakciója, hogy ha valami nem tetszik, ott az ajtó. Így még az én naiv bizalmam is meglehetősen hamar megrendülne, nem is csodálom, hogy neked nehezedre esik bízni benne. Aki őszintén szeret, annak nem kell bizonygatnia, hogy megbízható, a tetteivel, non-verbális kommunikációjával, a pillantásával is már önmagában bizonyítja, hogy hűséges és fel se merül, hogy másképp lenne. Aki egyből zokon veszi ha valamibe mélyebben belekérdezel, az vagy nagyon furán kezeli az egész bizalom-kérdéskört, vagy vaj van a füle mögött és jogos a bizalmatlanság felé.

2020. jún. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Együtt éltek? Mert addig nem sok minden van köztetek...
2020. jún. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4esel maximálisan tudok azonosulni annyi adalékkal, hogy már a kezdetektől vannak-e keresztkérdések vagy ez az első eset. Ha előbbi, akkor itt arról van szó, hogy beleunt a másik fél, hogy folyton a vádlottak padjáról indul. Ha utóbbi, akkor egy szót se szóltam.
2020. jún. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!