Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi van ha már nem szeretem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van ha már nem szeretem a páromat?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt, jelenleg 6 hónapos kismama vagyok. Akartuk ezt a babát és kb 3 hónappal ezelőttig úgy éreztem ő életem szerelme, nála jobbat nem is találhatnék. Ez utóbbi igaz is. Szuper ember és szuper apa lesz mégis úgy érzem hogy már nem szeretem és nem akarok vele lenni (mással sem). Abban sem vagyok biztos, hogy ez a baba jól átgondolt volt e. Senkinek nem merek erről beszélni mert mindenki hülyének nézne mert mindenki imádja. Nem tudom hogy ez most a terhességi hormonok miatt van e vagy valami más. Semmi nem történt ami miatt elhidegültem volna tőle egyszerűen csak úgy érzem nem szeretem nem akarom hogy hozzám érjen nem akarok mellette aludni nem akarok vele semmit


N/30



2020. jún. 15. 22:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
19%

Figyelj rá nagyon, hogyha nem tett semmi rosszat, ne bántsd meg! Benned ez az érzés elmúlhat, (én is a hormonokra gyanakszom), de ha feleslegesen tudtára hozod, vagy megbántod, az a későbbiekben nagyobb bajt okozhat. Most már egy csapat vagytok így is, úgy is...

Mondhatsz neki olyasmit, hogy a baba így-úgy kényelmetlen, ezért jobb neked csak eldőlve a kanapén, ne simogasson, most elvagy így, de különben nincs baj... Ha értelmes, ebből is érteni fog, nem bántódik meg...

2020. jún. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

az érzelmek elég bonyolult biokémiai reakciókkal is járnak. a szerelem eufóriáját is egy hormon termelődése okozza. ráadásul az érzés általában 3-5 év után el is múlik/elhalványul, mert az agy hozzászokik a hormon folyamatos termelődéséhez. ennyi idő alatt érdemes megtanulni a szerelmen túl valami egyéb érték alapú kötődést, együttélést is kialakítani. kell tudni mit kezdeni azzal, ha a szerelem már elmúlt, de a kapcsolat nem. főleg mivel gyereket nem 3-5 évre vállal az ember, hanem egy életre.

a terhesség egy csomó más hormont szabadít fel, amik szintén kölcsönhatásba kerülnek egymásssal és rengeteg féle érzelmi, hangulati hullámzást képesek okozni. nem szerencsés ilyenkor túl nagy döntéseket hozni.


érdemes ezeknek utánaolvasni, illetve akár pszichológus szakemberrel is beszélni róla, hogy milyen módon tudjátok minél jobban kezelni ezeket a dolgokat, hogy ne menjen rá a kapcsolatotok.

2020. jún. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
21%

Én konkrétan 4 hónapos terhesen undorodtam a páromtól, felfordultam a szagától, egyszerűen nem tudtam meglenni mellette... külön kellett aludnunk, pedig előtte már el sem tudtam ezt képzelni, hogy nélküle legyek... 7 hónapos terhesen megváltozott, újból el tudtam viselni, imádtam. Nehéz 3 hónap volt, hálás voltam, hogy ilyen türelmes és megértő volt.

Azt szeretném ezzel mondani, hogy lehet, hogy tényleg csak a hormonok. Nyugodj le, várj egy kicsit, beszélj vele. Jó lesz ez. Ha pedig nem, akkor is vannak alternatívák, nyugi.

2020. jún. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nos ha valakit érdekelne, azóta összeházasodtunk és már másfél éves múlt a lányunk. Csak a hormonok okozták ezt az átmeneti állapotot viszont ami azóta is megmaradt hogy képes lennék leélni az életem szex, érintés és csók nélkül. A csóktól egyenesen undorodom, még filmekben sem tudom nézni sem. Szerencsére át tudjuk hidalni ezt a problémát és amúgy sosem voltam az a bújós cica
2022. máj. 14. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!