Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugye érdemes kitartanunk egymás mellett?

Figyelt kérdés

Lassan fél éve vagyok együtt a barátommal, én 17, ő 24 éves. Remekül megértjük egymást minden téren. Szüleim nagyon szeretik őt, apukám egyenesen imádja. Anya is nagyon szereti őt, mert elmondása szerint tényleg nem tudna rámondani semmi rosszat, azonban szerinte nem illünk össze. Azt megjegyzem, hogy 300km távolság van köztünk. Szerencsére megtudjuk oldani a találkákat, ő szokott jönni és általában itt van 5-6 napot. Habár nagy a távolság, mi mégsem aggódunk emiatt, mivel jövőre érettségizem és abba a városba tudok menni továbbtanulni, ahol ő lakik. Anya ezt sem szeretné.

Unokatesóim is teljesen ellene vannak a kapcsolatunknak, habár még nem is beszéltek vele! A barátom pedig nagyon értelmes, művelt ember! Utálom, hogy így alkotnak véleményt róla....

Ő az életem értelme, szeretem, tisztelem, becsülöm őt és úgy érzem fordítva is így van. Én még szűz vagyok, és már fél éve vár rám, mondta, hogy majd akkor fog megtörténni, ha már én is készen állok rá....szerintem ez is ritkaság, pláne egy kész férfitől.

Nem is tudom mi lenne velem nélküle! Annyira szeretném, hogy anya is áldását adja a kapcsolatunkra...ekkor lennék a legboldogabb.

Úgy érzem bármi is lesz, nem fogok tudni jól kijönni ebből az egész helyzetből. Én jövőre elmegyek továbbtanulni és végre mindig együtt lehetek az én Életemmel....de mi van, ha anya nem áll velem többé szóba? Nagyon rosszul érinte, sokkal tartozom neki és ezért tisztelem is őt. De nem akarok másik barátot, nekem csak a mostani kell!!

Véleményetek?


2008. nov. 24. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem baj, én a kedvenc írom egyik idézetével reagálnék, amelyet gyermek intézett a szülőhöz:

"Az én életem akkor is az enyém, ha általatok kaptam."

A te életed, neked kell elkövetned a saját hibáid, próbálkoznod, és meglátnod: tényleg megéri-e a pasas a fáradozást. Szereted, ő szeret, ez tiszta sor, és ha édesanyád ezt nem érti meg, akkor abban ő a hibás, nem pedig te.

2008. nov. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád majd megbékül ha látja, hogy mennyire szeretitek egymást évek múlva is. Ő csak meg akar óvnia csalódástól, és attól, hogy túl fiatalon lekösd magad. Na de majd apukád megbékiti. Neked meg azt tanácsolom, hogy élj úgy, ahogy boldog lennél. Sok boldogságot nektek.
2008. nov. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én egyszer megcsináltam, és bejött. Anyu pikkelt a pasimra, és én nekiálltam sztrálykolni, mikor összevesztünk miatta.Nem szóltam hozzá bármit kérdezett, csak megvontam a vállam.Miután rájött nem állok vele szóba a pasim miatt,1 hónapig nem szólt hozzám.Utána ö jött oda hozzám hogy beszéljek vele végre.és begbeszéltük ö nem mond semmit rosszat a pasimra, én meg abbahagyom a sztrájkomat.:D Próbáld ki lehet hogy neked is bejön;)
2008. nov. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Srapnel ***** válasza:
100%

Anyukádnak az alábbiakkal van baja:


1. "Azt megjegyzem, hogy 300km távolság van köztünk." (félt a csalódástól)


2. "mivel jövőre érettségizem és abba a városba tudok menni továbbtanulni, ahol ő lakik" (attól fél, hogy a fiú miatt máshogy döntesz a jövődet illetően, ergo miatta mész oda, ahová, nem magad miatt - ami nagy hiba lenne)


3. "Nem is tudom mi lenne velem nélküle!" (túlontúl nagy a lelki függés, holott ez nem egy minden tekintetben kipróbált kapcsolat, ld. 300km)


Itt most nincs jó és rossz megoldás, de ha megígéred, hogy a jövőddel kapcsolatban (pl. továbbtanulás) úgy döntesz, mintha a párod nem lenne, akkor szerintem megenyhül. Ugyanis a szöveged alapján egy jó lelkű, kedves lány vagy, nem is buta, csak hát az élettapasztalat az, ami belőled hiányzik, anyukádból meg nem. Márpedig könnyen lehet, hogy amikor már nem lesz ott 300km és eltelik egy kis idő, ez a kapcsolat sem tűnik már majd olyan jónak. Vagy 10 évvel később, amikor a veszekedések során nem csak a "miattad föladtam a karrierem, mert miattad jöttem ebbe a városba és lettem tanár, amit gyűlölök", stb. jellegű mondatokat a fejéhez, hanem a saját fejedet is csapkodni fogod, hogy most úgy döntöttél, ahogy. Szóval függetlenítsd a kettőt és anyukád látni fogja, hogy elég érett döntést tudtál hozni ebben a helyzetben és béke lesz.

2008. nov. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljes mertekben egyetertek az elottem szoloval! Nalunk is vmi hasonlo a helyzet. Ha gondolod irhatsz nekem. :-)
2013. jún. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!