Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kinek mennyire fontos, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mennyire fontos, hogy a párotok tud-e spórolni, vagy nem? Úgyértem, ha nem tud, az nagyon nagy tragédia? Ha pedig tud spórolni, az fontos jó tulajdonsága, vagy tök mellékes?

Figyelt kérdés
2020. jún. 25. 17:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy tudja a mértéket, így jó, ha tud spórolni is.
2020. jún. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, hogy legyenek céljai, anyagi szempontból is és legyenek közös céljaink, amiért tesz ő is. Hiába álmunk, hogy legyen egy közös házunk, hogyha ő az utolsó fillérig elveri a fizetését minden áldott hónapban... Nem vagyok én palimadár, hogy egyedül gyűjtsek rá, ő meg majd csak becuccol. A párom az elején ilyen jellegű volt. Kb. 4 hónapja voltunk együtt, amikor kiderült. Alapvetően jó a felfogása, de sosem gondolkozott a holnapnál tovább valamiért. Gyorsan kiderült, hogy nekem kell kézbe vennem a pénzügyeinket miután összeköltözünk. A mai napig nem vagyunk közös kasszán a szó szoros értelmében, de a bevételeinket közösnek tekintjük. Én azt gondolom, hogy külön kassza esetén is csak közösben lehet gondolkozni, hiszen ha közösek a célok, közösek a tervek, akkor az anyagiakban is közösen kell gondolkozni. Szóval sokat beszélgettünk ezekről a dolgokról és alapvetően egyetértünk, csak őt soha nem tanította pénzügyi tudatosságra senki. Nekünk alapvető felfogásunk, hogy hiába nő a fizetésünk évről évre, egyikünk fizetésből élünk meg minden hónapban. Így is jut mindenre, nem sanyargatjuk magunkat, de azért a túlzott bőkezűséget sem engedi meg ez az életforma. Azzal, hogy nem igazítjuk az életszínvonalunkat évről évre a fizetésünkhöz, egyre több a megtakarításunk. Mostmár látja az eredményét és érti, hogy nem hisztikbe és hülyeségekbe viszem bele. Nem érdekel mennyi baromságot vesz össze, ha azt nem a közös megtakarításaink terhére teszi. A jut is-marad is elvét követjük és sosincs ebből vitánk. Rengeteget változott, nagyon tudatos lett ő is. Ha egy kicsit elengedi magát, akkor szembesítem a számokkal, ő megdöbben és visszavesz.

Szóval alapvetően, ha valakivel nem lehet közösben gondolkozni, mert nem kiegyenlítettek a viszonyok, akkor kizárt hogy leéljek vele egy életet.

2020. jún. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!