Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért baj, ha egy férfi "papucs"?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj, ha egy férfi "papucs"?

Figyelt kérdés

Eleve a "papucs" kifejezés degradáló, hiszen arra utal, hogy nem ez a normális/helyes, azaz máris egy értékítélet van benne. De ha kivesszük a szó hangulati tartalmát, akkor belegondolva miért problémáznak ezen? Miért baj, ha egy férfinek az a szeretetnyelve, hogy mindent megtegyen a nőért, és mindketten élvezik ezt a hierarchikus viszonyt? Csak akkor látnám ezt visszásnak, ha valamelyik félnek nem esne jól ez a felállás, de én pl. nem tudnám elképzelni, hogy ha lenne párom, ne kényeztessem el, amennyire csak lehet...


31/F



2020. jún. 26. 20:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha mind a két félnek kielégítő a helyzet akkor nincs vele baj. Nekem nem lenne kielégítő ha a párom mint egy gyerek mindig tőlem várná a választ arra mit együnk mit csináljunk hova menjünk stb.

Én azt szeretem ha a másiknak is van személyisége és akarata.

2020. jún. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért van különbség aközött, hogy odafigyelsz rá és a kedvében akarsz járni, na meg aközött hogy bólogatós kiskutya vagy. Utóbbi nem meri a véleményét kifejteni, nem mer nemet mondani és arra is bólogat ami neki nem jó.

Akárhogy is nézzük ez nem normális és hosszabb távon senkinek sem jó.

2020. jún. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Valóban, tényleg nem ugyanaz a személyiség feladása és a másik kedvére tevés. Nem is gondolom, hogy fel kéne hagyni a személyiséggel, de szerintem az, hogy a másikat előtérbe helyezem, még nem jár a személyiség feladásával, vagy akár azzal, hogy mindent meg kellene számomra mondani, mert túl mulya lennék... szó sincs ilyesmiről.
2020. jún. 26. 20:52
 4/21 anonim ***** válasza:
30%
Pedig ez a papucs viselkedés. Volt ilyen barátom. Fél évig szenvedtem vele aztán mikor már az is idegesített ahogy levegőt vett szakítottam. Számomra végtelenül taszító ez a viselkedés.
2020. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, csak szerintem még nem találtad meg az ideálist. :) Lehet, hogy neked egy irányítóbb természetű nő való, ezzel sincs semmi baj, én is ismerek ilyen párt, és boldogok együtt. Valahol még a nő is a magasabb és ébtizedek óta megvannak. :)
2020. jún. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
4-es, ha _téged_ idegesített, hogy a párod levegőt vett, akkor nem gondolod, hogy éppen a te kontrolláló viselkedésed miatt alakult így a helyzet? Hiszen ha valóban arra vágytál volna hogy jobban kibontakozzon, akkor éppen az ellenkezőjét írtad volna...
2020. jún. 26. 21:13
 7/21 anonim ***** válasza:
66%
Ha határozott a férfi, akkor az a baj, hogy nem figyel oda a nőre. Ha figyelmes, akkor az a baj, hogy nem határozott. Sehogy se lehet jót tenni.
2020. jún. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 7-es.

Ugye tudod, hogy az általad említett 2 eset közt van átmenet. Na meg ugye attól, hogy határozott tud döntést hozni és van véleménye az nem zárja ki azt, hogy figyelj a másikra.

Nem papucs az aki, odafigyel segít és kedveskedik. Az lesz az aki hagyja, hogy elnyomják és szinte csak van, mert mindent úgy és akkor ahogy a másik mondja, akarja.

Kérdező, nincs azzal probléma, ha ilyen vagy, mert vannak nők akiknek ez bejön. Viszont magadnak is jót teszel,ha nem rendeled magad teljesen a másik alá. Kell kompromisszumot kötni, de ahhoz időnként mindkét félnek engedni kell. (Ezzel viszont nincs probléma)

2020. jún. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
#8 elvi szinten egyetértenék, de a gyakorlat mást mutat. A volt barátnőm vagy az egyikért, vagy a másikért cseszegetett, sosem volt jó semmi neki, amit csináltam. Pedig nem vagyok én olyan összeférhetetlen ember.
2020. jún. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

Akkor nem benned volt a hiba, ha neki sehogy sem volt jó. (de az is lehet, hogy átestél a ló túloldalára)

Ettől függetlenül azért nem húznám rá mindenkire, hogy semmi és sehogy nem jó. Vannak ilyen emberek...szerencsére mindenki más, így ami az egyiknek nem jó, az a másiknak még lehet.

2020. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!