Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férfiak miért tartják papucsna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak miért tartják papucsnak azt a férfit aki segít a barátnőjének főzni mosni takarítani?

Figyelt kérdés
Papucsság nem itt kezdődik hogy a férfi ugyan úgy főz mos takarít mint a nő. Nőnek születtem de igenis jól esik elvárom ,hogy ne abból álljon az életem hogy egy férfira főzök mosok takarítók hanem a párom is csinálja ezeket,segítsen. Igazságtalannak tartanám hogy mind a ketten dolgozunk de amikor én haza megyek szakadjak meg a házimunkában míg ő pihen. Nem azért született valaki nőnek szerintem hogy a férfiakat szolgálja és behodoljon ,alarendelje magát neki. Szóval nem az a papucs aki segít hanem akinek nincs önálló gondolata akinek minden lépését irányítani kell. Kapcsolat abból áll ,hogy két ember kölcsönösen tisztelő egymást szerti és egyenlő felkent tekint a másikra. Egyik fél sem akarja maga alá gyűrni a párját hogy alárendelődjön neki.

#férfi #nő #kapcsolat #papucs #egyenlő felek
2018. febr. 24. 21:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
10%

"Nem azért született valaki nőnek szerintem hogy a férfiakat szolgálja és behodoljon ,alarendelje magát neki."


Ezért nincs is ma már olyan, hogy "ez a nő dolga, az a nő dolga". Ugyanakkor sok nő úgy gondolja, "ez a férfi dolga, az a férfi dolga" van és oké. Észre kéne venni, hogy nem az.

2018. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%

Nem papucsság. Egyébként ez a "behódolás" és "álárendelje magát" elég gyakori közhelyek, főleg szélsősségesen feminista nők szájából.

A házimunkán érdemes osztozni normális kereteken belül. Nyilván, ha egyik fél pl. abszolút nem tud főzni akkor felesleges azon veszekedni, hogy miért nem ő csinálja.


Papucsságnak inkább tartanám azt a variációt amikor a nő otthon van 6 óra munka után, a férfi 14 óra munka után és még tőle van elvárva, hogy bizony teljes felezés van a házimunkában. Akkor is lehet segíteni, de nem feltétlenül azonos mértékben, hiszen egyenlőség ide vagy oda, mindenkinek 24 órából áll egy nap.

2018. febr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#1 válaszoló

Igen igazad van. Nem szoktam semmi feladtra azt mondani ,hogy most ez férfi munka és azért nem csinálom meg. Kell cipekedek bútort szerelek , fát is vágtam, festettem is . Házi teendőket nem nemi szerepek alapján kene leosztani hanem ki amihez ért így kiegészítve egymást.

2018. febr. 24. 22:12
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert idióták.


Tekintettel arra, hogy én nőként szeretem és elvégzem a férfi munkát (nyugodtan lehet olyan szinteken is gondolkodni, mint a betonozás - bár ez épp nem egy gyakori munka, de mondjuk adjuk lejjebb: metszés, fűnyírás, fa aprítása), így elvárom, hogy a férfi is kivegye a részét a női munkából. :D (Jó, egy tetőre nem másznék fel lekenni a kupást, mert tériszonyom van /létrán még nem, ezért nem akadály a metszés/, de fölösleges is vadulni, arra vannak szakemberek.) xD

2018. febr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#2 válaszoló

Neked is igazad van. Nyilván ha én tudok főzni de a párom nem csak felesleges vitákat generálok vele , hogy rá erőltetek valami olyat amit nem tud vagy nem szeret. Egyszerűbb dolgokra megkérem amiben tud segíteni és kesz

Abban is igazad van ,hogy ha a nő kevesebbet dolgozik óraszámban mint a férfi ne várja el a nő hogy fele fele arányban a férfi is ugyan úgy kivegye a részét a házimunkabol , persze segít a férfi akkor is ami tőle telik.

2018. febr. 24. 22:16
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Úgy utáltam, ha azt kérdezték, segítek-e a feleségemnek a házimunkában? Nem. Csinálok, amennyi éppen szükséges, főzök, vagy vasalok, vagy bármit, ami éppen soron levő dolog.

Ez nem papucs és nem egyenjogúság, csak egy felnőtt ember viselkedése.

10-12 évesen segítettem, anyukámnak, akkor szoktam bele, azóta meg csinálom, ha párban élek, ha egyedül. Hogy lehetne ezt másként?

2018. febr. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Segít? Nem segít, nem az anyukája vagyok, hanem a párja. Megcsinálja a munkát, amit meglát, és én is megcsinálom, amit meglátok.
2018. febr. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
8%

Ismerős amit az első mond.

A házimunka közös meg van férfi munka :D

(nőnek persze nincs dolga :D)

2018. febr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem papucsság. Normális, alap dolog ha a felek segítenek egymásnak. Nekem a férjem szokott főzni vagy bármibe besegít, én pedig imádok neki segítkezni a műhelyében vagy a házfelújításban pedig ez többnyire férfi munka de akkor is. Semmi kivetnivalót nem látok ebben.
2018. febr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

És ha egy nő mondjuk nyolc órát állómunkázik, míg a pasi tizet ül?

Akkor mi a leosztás?

Amúgy az én párom ritkán segít.

Mondjuk látja, hogy beúsztam a hajtogatással, és beszállt. De nem segítség az, hogy a közös háztartásban ketten teszünk a rendért.

2018. febr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!