Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezután képes lennél vele lenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezután képes lennél vele lenni?

Figyelt kérdés

Nekem valami nagyon rosszul esett amit a barátom mondott. Valamit kértem tőle, azt hittem segít, mondta hogy nincs kedve meg nem számított erre a dologra, kérjek meg mást vagy ne csak őt egyedül.

Később meg mikor valahogy tovább folyt a téma akkor azt mondta hogy "beleszakadsz ha mást kérsz meg?"

Lehet hamarabb rá kellett volna hagynom, nekem kellett volna túl sokat beszélni a témáról de nekem ez elég rosszul esett.


Azon is gondolkodtam hogy szakítok.

Nagyon sokszor segítőkész, kedves, támogató de valahogy engem ez eléggé megsértett.


2020. jún. 29. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miről van szó? Mire kérted?

Ha amìgy nem nagy dolog ergo más is megtudja oldani ő meg mondjuk baromi fáradt volt érthető hogy így reagált.


De több infó hiányában erre elnehéz mit mondani.

2020. jún. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy a barátod nem kell mindenre igent mondania.

Te magad írtad, hogy sokszor segít.

Most az egyszer nem fért neki bele, és te rögtön dobnád?

2020. jún. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen mást is megkérhettem volna de nem biztos, hogy vállalta volna. Vagy segített volna más vagy nem.

Nem azt kértem tőle, hogy akkor azonnal csinálja meg, csak valamikor amikor lesz ideje, mondjuk a héten vagy valamikor.

2020. jún. 29. 08:36
 4/9 A kérdező kommentje:

A legnagyobb problémám nem is az, hogy nem akarta megcsinálni, hanem a stílus ahogy mondta. Meg azt is mondta, hogy nem kell mindig őt "túráztatni".


Nekem a stílusa nem tetszett. Én vagyok túlérzékeny?

2020. jún. 29. 08:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A hangsúly sem minden de szerintem igen kicsit túlérzékeny vagy.
2020. jún. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy neki sem tetszik a te stílusod, amire reflektált azzal, hogy nem kell mindig őt túráztatni.
2020. jún. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi volt ez a dolog... Ha egy kis apróság, ami nem SOS, és amiben más is segíthetett volna, akkor ezen biztos nem kérdőjeleztem volna meg a kapcsolatunkat. Maximum egy nyugodtan pillanatban leülök vele megbeszélni, hogy ez rosszul esett (nem mindegy, mi esett rosszul: hogy nem segít, vagy ahogy mondta, hogy most nem fér bele, vagy egyéb), neki miért nem fért akkor bele (már ha nem vagyok tisztában vele), és a következő alkalommal hogy csináljuk (pl. én legyek kevésbé erőszakos, ő kevésbé nyers, vagy nem tudom).

Én csak akkor kérdőjelezném meg a kapcsolatot, ha valami élet-halál dologra mond nemet, minthogy bevigyen azonnal a sürgősségire.

A problémákra nem az a megoldás, hogy egyből megkérdőjelezzük a kapcsolat létjogosultságát, hanem tartunk egy önvizsgálatot, hogy az adott helyzetben ÉN mit rontottam el, mit csináltam rosszul (lehet, hogy bántó a hangsúlyod, lehet, túl sok mindenre kéred, nem vagy önálló, stb.), mi az pontosan, ami rosszul esett, az miért esett rosszul, (néha ez egy tudatalatti dolog, valójában nem is a másikkal van baja az embernek), és legközelebb hogyan szeretném, ha mindketten viselkednénk. Mert ha a másiktól vársz egy másfajta viselkedésformát, akkor lehet, neked is változtatnod kell a tieden.

2020. jún. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi volt az a dolog?
2020. jún. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Látom nem nagyon akarod elárulni, hogy mire kèrted meg. Pedig nem olyan elhanyagolható dolog a kèrdès megválaszolása szempontjából.

Gondolkozz kicsit el azon, hogy tènyleg nem "túráztatod"-e sokat? Mert ez a megnyilvánulása: "Meg azt is mondta, hogy nem kell mindig őt "túráztatni"." ellèggè arra hajaz. Lehet, hogy nem a legmegfelelőbb stílusban reagált, de ez betudható annak, hogy kezd elege lenni abból, hogy mindenre őt ugráltatod, mikor mást is megkèrhetnèl. Èrtem èn, hogy a barátod, szokott is segíteni, ne nem kellene mindennél őt zargatni egyből.

Sèrtődès helyett magadon is gondolkozz el egy kicsit.

2020. jún. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!