Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek is jól tettem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is jól tettem, hogy a páromat vettem figyelembe elsőként?

Figyelt kérdés

Röviden annyi a történet, hogy van egy nagyon jó fiúbarátom, és úgy volt, hogy amikor megyek haza a szüleimhez, jönne ő is, de hotelban aludna, csak csinálnánk programokat, egyszer mentünk is már így. Tényleg csak barát, semmi nincsen közöttünk.

Viszont nemrég összejöttem egy sráccal, és komoly a dolog, és azt mondta, hogy neki nem tetszik ez, szerinte ez nagyon furcsa és nagyon túlzás, és nem nagyon tudja, hogyan kezelje ezt.

Teljesen normálisan mondta, semmi veszekedés meg sértődés nem volt, és alapból sosem jegyez meg semmit, hogy ezt vagy azt ne csináljam.


Belegondoltam ebbe jobban, és valóban furcsa így kívülről, és nekem sem esne jól, ha ő csinálná ugyanezt valakivel, szóval abszolút jogos, és bár egyáltalán nem kérte ezt tőlem, úgyhogy végül visszamondtam az utat, de az a barátom most nagyon megsértődött rám. :( Pedig mondtam neki, hogy attól még talizhatunk néha, de azért ez tényleg kicsit túlzás, és randiszerű lenne így a dolog.

Az a baj, hogy nem tudtam volna így élvezni, hogy közben meg az jár a fejemben, hogy a páromnak ez mennyire rosszul esik, és mennyire féltékeny, meg azt sem szerettem volna, hogy úgy érezze, hogy egyáltalán nem érdekel, hogy ő mit szeretne. Ráadásul ennyire figyelmes és normális párom sosem volt még, nem akarom elrontani vele.


Ti mit tettetek volna? Mert rosszul érzem magam amiatt, hogy megbántottam a fiúbarátomat, viszont mégis úgy érzem, hogy így volt helyes.


24N


2020. júl. 7. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint, ha volt már ilyen és akkor sem történt semmi akkor felesleges a barátodnak aggódnia. Én egy picit jobban átgondoltam volna ezt.

Viszont ha neked is rosszul esne az ilyen akkor valóban jól döntöttél.

2020. júl. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondoltam volna, hogy 24 éves vagy.


Mindenkinek igaza van. Sajnos.

Én csak annyit jegyeznék meg, hogy mindig megszívtam, mikor azt tettem amit te tettél. Ezért is, mostanra már tudom, a párom teljes egészében el kell hogy fogadjon engem, barátaimmal, a szokásaimmal, mindennel együtt. Csak így lehetek önmagam, és csak úgy tehetem őt boldoggá, ha én is boldog vagyok, és oda-vissza.

Ehhez meg kell találni a partnert, és a bizalmat.

22/N

2020. júl. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Én amikor ilyen helyzetbe kerülök, akkor szándékosan sohasem teszek a párom kedvére.

Bár a jó érzés azt kívánja, hogy ne tégy a párod kedve ellen ebben a helyzetben ez nem működik, mert megtagadod a saját individumod ilyenkor.

Hosszú távon ez oda vezet, hogy senki nem megy sehova a párja nélkül és ez nem egészséges.

Kellenek más szociális ingerek is egy, hogy kényelmesen érezze magát valaki hosszú távon. És itt kifejezetten kiemelem, hogy hosszú távon, mert ez nem fog fájni meglepően sokáig, akár évekig.

De ha sülve főve a pároddal vagy akkor "elhasználjátok" egymást egy idő után. Megunod a társaságát és zsigerből kezdesz el másra vágyni, ami viszont már a kapcsolat végét jelentheti.

Sokkal jobb ezt megelőzni és kontrollált keretek között tartani azzal, hogy ilyenkor inkább önző vagy, viszont hosszú távon tovább érzed kényelmesnek a kapcsolatot és kevesebb a konfliktus emiatt.

2020. júl. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem elég durva így “eldobni” egy barátot (vagy vele való programot) a párod kedvéért, miközben a barátod sokkal régebb óta melletted áll, ráadásul akkor is melletted fog, ha a pároddal esetleg szakítotok. Pláne, hogy ilyen programot már csináltatok, és nem volt köztetek semmi.

Így reagálni a párod részéről nem volt szép, de még kevésbé a te részedről, hogy azonnal “ugrottál”, és eleget tettél a párod kívánságának, lemondva a saját szokásaidról (amik a személyiséged szerves részei), és részben a barátodról is.

2020. júl. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Más barátaim is vannak, nővéremmel is sokat találkozom, hobbijaim is, meg neki is, tehát alapból sem vagyunk együtt örökké,én azt nem is bírnám, introvertalt vagyok.

Mikor az a múltkori utazás történt, a páromat még nem is ismertem. Viszont mivel fordítva én sem örülnék egy ilyennek, nem akartam azt a szitut, hogy ja hát ha neked lehet, akkor majd ő is elkezdi esetleg ilyeneket csinálni.

2020. júl. 7. 21:00
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is fontosak a barátaim ha kapcsolatom van es ugyanúgy foglalkozom is velük. Gondolom városba laknak a szüleid ha tudnátok ott programozni, szerintem is kicsit sok ez. Programozzatok máshol, szerintem érthető a te indoklasod is, haverodnak sem kene megsertodnie.
2020. júl. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
én megértelek, ez nekem sem férne bele
2020. júl. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Jól látod kérdező, én is veled értek egyet!!!
2020. júl. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!